Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Satanoperca jurupari  (Przeczytany 30325 razy)
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« : Wrzesień 10, 2012, 20:10:17 »

Witam mam pytanie o ten gatunek ziemiojada jakie osiaga maksymalne rozmiary w akwarium wiem ze w naturze 25-30 jak to odnosi sie do akwarium i czy to ryba stadna czy tylko trzeba trzymac dobra pare
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 10, 2012, 21:24:44 »

Wielkość zbiornika odgrywa istną rolę. Jeżeli masz spory litraż to ryby bez problemu przekroczą 20cm. Zdecydowanie polecam hodowle w grupie 6-8szt. Będziesz miał szanse na dobranie się pary. Jurupari to bardzo spokojne ryby. Radzę wpuścić jakieś ryby towarzyszące, wrodzona płochliwość się zmniejszy. Jeżeli masz możliwość to inny gatunek ziemiojadów, jeżeli nie to jakieś małe kąsacze.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 10, 2012, 21:39:51 »

no akwarium to gigantów nie należny bo ma zaledwie 125 cm długości 50 szerokości i 55 wysokości , Panie  Emperor dało by rade dwie dobrane pary ? od razu mowie ze jestem praktycznie zielony jeśli chodzi ziemki.  Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 12:26:02 wysłane przez Domel442 » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 11, 2012, 14:50:55 »

Teoretycznie da radę. Chciałbym jednak wiedzieć w jaki sposób zorientujesz się, że to para Wink?. Oczywiście pomijając zachowanie poprzedzające tarło.
Satanoperca jurupari to gatunek sexualnie izomorficzny Cheesy Prościej nazywając- brak dymorfizmu płciowego. Jak by nie patrzeć na początku i tak musisz mieć kilka sztuk z których ewentualnie dobiorą się docelowe pary. Jak pisałem wcześniej radzę wpuścić jeszcze ryby "ośmielające". Różnica w zachowaniu s.jurupari będzie duża.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 14:55:08 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 11, 2012, 16:42:17 »

 
Teoretycznie da radę. Chciałbym jednak wiedzieć w jaki sposób zorientujesz się, że to para Wink?. Oczywiście pomijając zachowanie poprzedzające tarło.
Satanoperca jurupari to gatunek sexualnie izomorficzny Cheesy Prościej nazywając- brak dymorfizmu płciowego. Jak by nie patrzeć na początku i tak musisz mieć kilka sztuk z których ewentualnie dobiorą się docelowe pary. Jak pisałem wcześniej radzę wpuścić jeszcze ryby "ośmielające". Różnica w zachowaniu s.jurupari będzie duża.
dziś nabyłem 8 szt ale zostało 6 jedna z padniętych miała wadę genetyczna druga z była normalna zdrowa wiec dziwi mnie fakt jej zgonu ,poczekam aż ryby same się dobiorą w pary
właśnie się zastanawiam jakie małe kosacze kupić ale tak prócz ziemkow są 4 kirysniki pozostałość  po pawica i niebieskołuskich btw jurupari to blackwater ? i mam pytanie miałeś niedotyczenia z tym gatunkiem ziemiojadów ? Huh
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 16:50:02 wysłane przez Domel442 » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 11, 2012, 19:06:55 »

dziś nabyłem 8 szt ale zostało 6 jedna z padniętych miała wadę genetyczna druga z była normalna zdrowa wiec dziwi mnie fakt jej zgonu ,poczekam aż ryby same się dobiorą w pary
Gdzie nabyłeś ryby? Co to za wada genetyczna?

właśnie się zastanawiam jakie małe kosacze kupić ale tak prócz ziemkow są 4 kirysniki
Kirysy mogą zostać. Jeżeli masz zakryte akwarium to świetnie wyglądałoby z 10szt Pstrążenicy marmurkowej(carnegiella strigata).

btw jurupari to blackwater ? i mam pytanie miałeś niedotyczenia z tym gatunkiem ziemiojadów ? Huh
Tak, s.jurupari to bw . Wspomniane ryby pływają obecnie w zbiorniku mojego pracownika u mnie w firmie. Chcąc, nie chcąc trochę mu pomagam. W domu mam Geophagus Red Head Tapajos i S. Daemon
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 11, 2012, 19:24:28 »

Ryby nabyłem w sklepie zoologicznym facet mówił ze  ryby byly sprowadzane  z zagranicy i ryby nie bd ze soba spokrewnione mowil ta wada genetyczna to źle rozwinięty pyszczek to wygladalo jak by pysk wchodził do środka ryby , red heady sa piękne ale akurat w szczecinie nie mogłem ich dostać była kiedyś oferta ale rybki byly z jednego miotu wiec ich nie nabyłem ,Pstrążenica marmurkowa ładna ryba tylko nie wiem czy dostane jak w szczecinie bd musiał się rozejrzeć oraz bd musial sie pobawic  galeziami wierzby i liscmi bo szyszki mam jeszcze na stanie .btw geophagus winemilleri tez sa pieknymi ziemkami .
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 11, 2012, 19:50:52 »

Jak szukasz konkretnych ryb to napisz do Arsika. Mieszka również w Szczecinie, a wiem, że obecnie ma jakieś Ziemiojady. Pstrążenice może też ma.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2012, 16:00:26 »

To chyba ryby dla zaawansowanych i mocno doświadczonych akwarystów, prawda emperor?
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2012, 19:01:50 »

Satanoperca to faktycznie najbardziej wymagające ziemiojady.  Przestrzegając jednak  kilka podstawowych  zasad można sobie poradzić Cheesy
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 17, 2012, 12:36:59 »

Rybki są już u mnie tydzień maja się dobrze 3 okazy rosną jak na drożdżach rybki są ciekawym obiektem obserwacji mam takie małe pytanie walki miedzy  nimi o ustalenie  hierarchii kiedy ustana lub beda w mniejszym stopniu ?
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 17, 2012, 18:39:23 »

Jakiej wielkości sa ryby? Jak "walki" wyglądają?
Nie jest przypadkiem tak, że podskubują sobie pletwy grzbietowe i boki? Satanoperca to trochę terytorialny ziemiojad poza tym.
Jak możesz to wrzuć fotkę całego zbiornika.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 17, 2012, 19:15:09 »

jak rybki kupiłem mialy 3-3,5 cm teraz tak na oko 5-7, to wygląda tak ze największe ganiają te mniejsze po akwa podskubujące je zdjęcie spróbuje wrzuci jutro lub jak bd miał więcej czasu.
jednak stwierdziłem ze dzis dodam fotke http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe03181ab4cf1f2f.html akwa i tak sie trochę zmieni dodam liści dębu i szyszki i możne jakieś gałęzie bądź rośliny. btw wiesz moze to co za ziemek ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98aecd95ca68c138.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 15:32:30 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 18, 2012, 15:00:21 »

Wystrój zbiornika Twoja sprawa, ale.....
Jakoś pustawo.Proponuję trochę lignitów, więcej korzeni i gałęzi. Akwarium sporo zyska, a i ryby poczują się lepiej.
Co do fotki to stawiałbym na pięknie wybarwioną Satanoperca leucosticta
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 22, 2012, 13:00:11 »

A więc tak....jeżeli chodzi o Satanoperca jurupari to max w twoim zbiorniku 6szt na dzień dobry bym polecił,kolejna sprawa że ziemki szybko nie rosną a jako pokarm powinny otrzymywać skorupiaki i zieleninę tzn. przede wszystkim urozmaicony pokarm,posiadam 5szt w 375l i strasznie się ganiają,docelowo też chcę sobie zostawić parkę,jeżeli nie masz większego doświadczenia to uważam że powinnieneś zacząć od łatwiejszych ziemków np. Geophagus tapajos,abalios,taeniopareius lub steindachneri,zwłaszcza że 125cm dla ziemek to niestety jest mało,to są ruchliwe rybska


Satanoperca to faktycznie najbardziej wymagające ziemiojady.  Przestrzegając jednak  kilka podstawowych  zasad można sobie poradzić Cheesy

Zgadza się ale ten gatunek nie jest zbytnio trudny w hodowli najtrudniejszy jest Satanoperca demon Grin
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: