Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Projekt pokrywy skośnej. (pytania dotyczące pokrywy normalnej)
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Projekt pokrywy skośnej. (pytania dotyczące pokrywy normalnej)  (Przeczytany 18958 razy)
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« : Sierpień 04, 2012, 17:25:47 »

Zaprezentuje mój projekt, z wykorzystaniem już istniejącego oświetlenia z rury pcv obklejonej taśmą odblaskową.
Pokrywa posiada zawiasy jeden od akwarium drugi od oświetlenia.
Wszystko widać na szkicu. Proszę  o ocene i porady Wink

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 14:01:09 wysłane przez Burza » Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2012, 17:36:34 »

A jak w przyszłości będziesz chciał dołożyć ze dwie świetlówki to po skosie do wody wjadą. Pomyślałbym jednak na Twoim miejscu nad prostą pokrywą.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2012, 18:44:57 »

Za duży skos z przodu będziesz miał dodatkowo ciemniej i to co napisał Asmi brak możlliwości doświetlenia przodu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2012, 20:07:49 »

Jak to będzie mniej światłą bo dokładnie nie rozumiem? Cheesy
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2012, 23:51:35 »

Dokładnie tak będzie gdyż całe oświetlenie masz z tyłu dodatkowo w jednym odbłyśniku, który odbije dokładnie tylko tam gdzie właśnie jest. Narysowałem jak to może wyglądać oczywiście promienie dojdą do dna ale słabszym światłem.


A nie lepiej zrobić coś takiego



« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 00:10:55 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2012, 13:55:36 »

Dodam od siebie tyle, że od najmłodszych lat we wszystkich sklepach i na wszystkich forach tłumaczono mi, że akwarium powinno być oświetlone od przodu i to nie ze względu na rośliny tylko na życie w akwarium, ryby podświetlone od przodu mienią się pięknymi kolorami, natomiast podświetlone od tyłu stawiają cień i ten cień oglądasz zamiast ryby.

Jasną sprawą jest to, że zbiornik głównie podświetlamy dla roślin, ale skoro zamierzamy w nim trzymać coś jeszcze, to dlaczego tego nie wykorzystać, zresztą rośliny, które oglądamy od przodu akwarium również wyglądają lepiej gdy je podświetlamy od strony, od której na nie spoglądamy a tył w zasadzie tylko doświetlamy, by mogły rosnąć tam rośliny (zwykle 3-cio planowe), które nie wymagają tyle światła co trawniki posadzone z przodu.

Moją propozycja dla ciebie jest byś przejrzał sobie watek inny naszego forum :
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/diy-pokrywa-ze-spienionego-pcv/

Są tam fajnie przedstawione projekty, które łatwo wykonać samemu w zaciszu domowym i nie wielkim kosztem. Jeśli natrafisz na jakieś problemy w wykonaniu z chęcią pomogę rada czy uwagami.
Pozdrawiam i powodzenia.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 13:58:19 wysłane przez Anubis-RE » Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #6 : Sierpień 05, 2012, 15:10:18 »

Teraz mam tylko 2 świetówki ustawione z tyłu Wink
Z tymi dodatkowymi 2 bedzie problem ponieważ posiadam filtr kaskadowy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 15:26:39 wysłane przez Burza » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #7 : Sierpień 05, 2012, 21:25:23 »

Na rysunku który zrobiłem są tylko dwie świetlówki.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #8 : Sierpień 06, 2012, 13:35:38 »

W sumie faktycznie nie zauważyłem. Ale jak bym to przymocował skoro z przodu musi być dziura na kaskade?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #9 : Sierpień 06, 2012, 17:26:05 »

Kaskadę masz od przodu? Bo jak masz od przodu z boku to przecież świetlówki masz 90cm a baniak ma 120cm i raczej się zmieszczą jak je przesuniesz do jednego boku.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #10 : Sierpień 06, 2012, 18:19:41 »

Kaskadę masz od przodu? Bo jak masz od przodu z boku to przecież świetlówki masz 90cm a baniak ma 120cm i raczej się zmieszczą jak je przesuniesz do jednego boku.
Achh, od przodu z boku Grin No dobra, zobaczymy. Kiedy zrobię pokrywę wyśle zdjęcia
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #11 : Sierpień 21, 2012, 14:14:11 »

Stworzenie takiej pokrywy do mojego akwarium kosztowało by mnie mniej wiecej ile? Gdyż za tą samą cenę mógł bym chyba kupic pokrywę normalną Wink
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #12 : Sierpień 22, 2012, 20:18:15 »

Dobra już wszystko wiem. Za materiał zapłace od 70 do 120 zł za m2. Za pomocą fajnego programiku i poradniku na strone www.retez.pl wyliczyłem jakie potrzebuje arkusze pcv (będzie to 0.93m2). Teraz moje pytanie.
Jeśli posiadam rure pcv w której znajdują się 2 przymocowane swietlówki. To czy musze kupować wszystkie stateczniki uchwyty jeszcze raz czy mogę wymontować z mojej rury?
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #13 : Sierpień 23, 2012, 10:53:04 »

A jesteś w stanie zrobić zdjęcie ? bo nie bardzo widzę jak to wygląda.
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #14 : Sierpień 23, 2012, 13:47:23 »

A jesteś w stanie zrobić zdjęcie ? bo nie bardzo widzę jak to wygląda.
Ale co nie widzisz jak to wygląda?
Jeśli chodzi o świetlówki, to wymontuje wszystko ze starego oswietlenia i dam w pokrywie na srodek + odlaskami obkleje pokrywe Wink
I jeszcze moje pytanie, jeśli chce mieć pokrywę czarną to bardziej opłaca się kupić czarne pcv czy białe i pomalować sprayem na czarno?
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: