Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Projekt pokrywy skośnej. (pytania dotyczące pokrywy normalnej)
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Projekt pokrywy skośnej. (pytania dotyczące pokrywy normalnej)  (Przeczytany 18773 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #30 : Sierpień 25, 2012, 11:08:17 »

Widzisz są czarne z fakturką meblową i czarne, ale błysk poszukaj na necie może mają też matowe.Okleinę przykleja się normalnie jak naklejkę. Przy większych powierzchniach można zmoczyć wodą aby nie porobiły się bąble. Można też podgrzać żelazkiem ale minimalną temperaturą gdyż można stopić folię przy za dużej temperaturze żelazka. Przy malowaniu spreyem trzeba zmatowić płytę odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, najlepiej pomalować paroma cienkimi warstwami (w tym podkładówką jak chcesz aby farba się lepiej trzymała w przyszłości) z przerwami jakieś 15-20 min bo przy jednej większej mogą zrobić się zacieki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 11:12:55 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #31 : Sierpień 25, 2012, 12:13:24 »

Widzisz są czarne z fakturką meblową i czarne, ale błysk poszukaj na necie może mają też matowe.Okleinę przykleja się normalnie jak naklejkę. Przy większych powierzchniach można zmoczyć wodą aby nie porobiły się bąble. Można też podgrzać żelazkiem ale minimalną temperaturą gdyż można stopić folię przy za dużej temperaturze żelazka. Przy malowaniu spreyem trzeba zmatowić płytę odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, najlepiej pomalować paroma cienkimi warstwami (w tym podkładówką jak chcesz aby farba się lepiej trzymała w przyszłości) z przerwami jakieś 15-20 min bo przy jednej większej mogą zrobić się zacieki.

Jaką podkładówką? Cheesy Wiem że trzeba malować kilka razy gdyż kolor po 1 jest chyba i tak zły Wink

Dobra, wymiary ustaliłem na nowo, wyszło mi że pokrywa bedzie miała 12cm. Dlaczego? Ponieważ przy 10cm filtr kaskadowy zrobi dzire w pokrywie a przy 11 moze ciut nie wejść.
Chce mieć zakładkę 4 cm aby tafla wody zawsze była zakryta (chyba że dam 3 cm i będę dość czesto dolewał wody, chociaż chyba kiedy jest pokrywa woda aż tak nie paruje, wtedy pokrywa była by 11cm i wszystko było by ładnie, ale tutaj proszę o pomoc)
Oto wymiary wszystkiego:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 17:08:01 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #32 : Sierpień 25, 2012, 18:43:31 »

jak masz wymiary na tzw styk to wieko przy tych wymiarach co podałeś nie otworzy się gdyż nie będzie miało luzu dlatego proponuję dodać do wymiarów wszystkich elementów prócz wieka po 2 mm. Co do tego czy wieko ma być dzielone czy nie to zależy od tego czy oświetlenie będzie przykręcone do wielka czy będzie belka przesuwna bo przy przykręconym to tylko można podzielić wzdłuż a przy belce można podzielić w poprzek. Wg mnie w pokrywach do 100cm lepiej dać całe unoszone wieko uprości to też konstrukcję.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #33 : Sierpień 25, 2012, 20:42:33 »

jak masz wymiary na tzw styk to wieko przy tych wymiarach co podałeś nie otworzy się gdyż nie będzie miało luzu dlatego proponuję dodać do wymiarów wszystkich elementów prócz wieka po 2 mm. Co do tego czy wieko ma być dzielone czy nie to zależy od tego czy oświetlenie będzie przykręcone do wielka czy będzie belka przesuwna bo przy przykręconym to tylko można podzielić wzdłuż a przy belce można podzielić w poprzek. Wg mnie w pokrywach do 100cm lepiej dać całe unoszone wieko uprości to też konstrukcję.
Wieko nie będzie dzielone, a świetlówki będą przykręcone do wieka.
A gdyby tak kupić to co jest napisane i poprostu papierem sciernym zeszlifować te 2 milimetry?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #34 : Sierpień 26, 2012, 08:44:59 »

Jak chcesz się męczć Twoja sprawa bo materiał może i miękki ale 2 mm na 1000 mm to trochę roboty będziesz miał
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #35 : Wrzesień 06, 2012, 13:11:16 »

Materiał zamówiony Wink pokrywa 11cm. Zapłaciłem 89zł (czyli dość mało) za dociecie kawałków. Tam gdzie zamawialem jest czarna matowa okleina 8zł za m2 z pewnością ją kupie.
Moje pytanie. Jak sie okleja aby nie bylo grudek powietrza?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #36 : Wrzesień 06, 2012, 17:21:56 »

Przyklejasz na wodę (trzeba zwilżyć elementy wodą przed oklejeniem) tak jak to robią oklejając szyby przyciemniane w samochodach.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #37 : Wrzesień 06, 2012, 17:54:00 »

Przyklejasz na wodę (trzeba zwilżyć elementy wodą przed oklejeniem) tak jak to robią oklejając szyby przyciemniane w samochodach.
Wodą? :O A nie trzeba najpierw odtłuścić? Cheesy Ja to sie nie znam, ale nie słyszalem zeby na wode przyklejać ;p Czyli spryskuje powierzchnie np spryskiwaczem i przyklejam?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #38 : Wrzesień 06, 2012, 22:49:47 »

Oczywiście należy dokładnie zeszliwować szpachlę w miejscu połączeń na wkręty i odtłuścić następnie. Można zraszać je później właśnie tak jak napisałeś ale nie ma co przesadzać gdyŻ do spienionego PCV łatwo taka okleina przylega. Można też podgrzać wcześniej folię żelazkiem ale oczywiście niezbyt dużą temperaturą wtedy łatwiej się ją przykleja zwłaszcza do niedużych elementów.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #39 : Wrzesień 08, 2012, 09:18:31 »

Wszystko juz mam, teraz wystarczy złożyć Smiley
Moje pytanie do tej foli, czy można ją podgrzewać aby nie bylo grudek powietrza?
Folia jest firmy ORACAL Econome 641 czarny mat.
I nadal baniakmaniak nie rozumiem poco ta woda?


Mam też folie lustrzaną jak widać na zdjęciach Smiley

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 09:22:03 wysłane przez Burza » Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #40 : Wrzesień 08, 2012, 12:33:22 »

Jeśli powierzchnia będzie czysta i odtłuszczona, to woda pomaga przy naklejaniu okleiny na powierzchnie, by nie zostawały tam pęcherzyki powietrza (spryskiwaczem np. po płynie do szyb spryskujesz powierzchnie wodą, przykładasz ostrożnie okleinę i twardą równą szpachelką albo np. kartą kredytową wyciskasz płyn spod okleiny jednocześnie ją przyklejając) zwróć uwagę na to iż jest to normalny zabieg przy oklejaniu szyb samochodowych folią przyciemniającą. Co ważne, powierzchnia oklejana musi leżeć płasko, na nic spryskiwanie pionowej powierzchni wodą skoro ta zaraz ścieknie na podłogę Roll Eyes.

Co do podgrzewania okleiny, to pamiętaj, że jeśli już masz taki zamiar należy uważać na materiał z którego robisz pokrywę, gdyż pod wpływem temperatury może się odkształcić i nie estetycznie wyglądać po ukończeniu prac.

Przy oklejaniu powierzchni o szerokości do 1cm pamiętaj, by zostawić sobie odpowiednio duży zapas, by z drugiej strony tej powierzchni zapas ten dobrze trzymał, a powierzchnia nie odklejała się z czasem na skutek nieprawidłowego oczyszczenia lub nieprawidłowego przyklejenia okleiny na tej wąskiej powierzchni.
Pozdrawiam.
Anubis-RE.

Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #41 : Wrzesień 17, 2012, 15:30:52 »

Pokrywa już prawie zrobiona, jeszcze tylko elektryka. No własnie i tutaj nasuwa się problem.
Ponieważ to co mialem w starym oswietleniu wydaje mi sie za ciężkie postanowiłem trochę pomyśleć i doszedłem do wniosku że dało by się to (chyba) rozebrać. Swietlówki byly by przyczepione do pokrywy plastikowymi trzymaczkami (Cheesy) a reszta była by z tyłu. Czy dało by się to rozmontować? :

Dla ciekawskich narazie to wygląda tak: Wink

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 15:33:43 wysłane przez Burza » Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #42 : Wrzesień 21, 2012, 16:34:18 »

Prosze o odpowiedz! Cheesy
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #43 : Wrzesień 21, 2012, 22:37:46 »

Jasne, że się da, czemu nie, tylko najpierw zaznacz sobie jak to ma być podłączone, co, gdzie i jak.
z tym, że statecznik sam dużo waży więc nie wyeliminujesz wagi zespołu o więcej jak tylko samo rusztowanie zestawu.
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #44 : Wrzesień 22, 2012, 08:18:34 »

Chodzi mi oto, czy da się to rozmontować na świetłowki i oprawki a zeby statecznik był na zewnątrz pokrywy albo przyklejoiny do szafki
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: