Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr gąbkowy domowej roboty  (Przeczytany 5620 razy)
drraner
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Czerwiec 20, 2012, 16:58:13 »

Witam. Potrzebuje zrobić najprostszy filtr gąbkowy z tego co obecnie posiadam w domu. Mam pewien pomysł, a nawet już go zrealizowałem. Chciałbym tylko aby mi ktoś odpowiedział czy to co zmajstrowałem chociaż w jakimś stopniu będzie filtrować wodę w kotniku ok 15l (kotnik tez sam kleiłem); czy potrzeba jakiś ewentualnych poprawek.

Naszkicowałem jak mniej więcej mój "sprzęt" wygląda .Ewentualnie jak ktoś by chciał to mogę fotkę strzelić ;p



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 17:04:55 wysłane przez drraner » Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 20, 2012, 19:40:36 »

Powinno dzialac
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 20, 2012, 20:49:03 »

A ja się zastanawiam jaki jest sens w budowie tego wszystkiego - za wyjątkiem przyjemności z samej budowy.
Przecież same części wyniosą Cie niewiele mniej od najtańszej chińskiej kaskady.

A sama konstrukcja powinna oczywiście zadziałać – jeśli nie zastosujesz zbyt słabego brzęczyka przy jednocześnie zbyt dużej gąbce.
Zapisane

drraner
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 20, 2012, 21:53:05 »

Mieczyk i gupik mi się okociły w tym samym czasie i potrzebowałem czegoś na "teraz", a skoro wszystko miałem pod ręką to czemu miałem nie spróbować? Smiley I jeżeli będzie działać to po co mam kupować coś chińskiego jak nasze polskie tak samo działa ;p
I oczywiście przyjemność z samej budowy też ogromna Smiley
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 21, 2012, 11:48:33 »

Do kotnika w zupelnosci wystarczy. To rozgalezienie do brzeczyka daj przy samej gabce. Taki filtr u mnie kosztuje ze 2 dychy. Gabka ze 4 zl plus swoja konstrukcja z rurek troche zaoszdzedza.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
drraner
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 26, 2012, 15:47:43 »

Witam ponownie. Z nudów zmajstrowałem coś lepszego ;p . Komentarze mile widziane ;p

Lista materiałów:
- "pudełeczko" po zabawce z kinder niespodzianki
- silniczek np. po walkmen'ie,magnetofonie czy joypadzie z wibracjami (ja użyłem silniczka po starej maszynce do włosów+miałem do niej zasilacz)
- ładowarka od starego telefonu(5V), mój zasilacz od maszynki ma 9V
- kilka rurek od długopisów bądź coś podobnego
- wkład od długopisu
- plastikowa karta (stare karty telefoniczne,kredytowe itp) ; ja użyłem karty z chipsów

A oto efekt poskładania wszystkiego do "kupy" :



PS: Ta długa rurka z deszczownicą nie podoba mi się za bardzo i właśnie myślę jakby tu się jej pozbyć. Ale niestety na obecna chwile musiałem ja zamontować ponieważ za silne prądy były w akwarium i nie chciałem dopuścić do efektu "pralki" z racji, że mam tam 18 małych gupiczków ;p

PS2: Sugerowałem się filmikiem z pewnej stronki Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2012, 16:00:18 wysłane przez drraner » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: