Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PH - zbijanie torfem  (Przeczytany 4523 razy)
Mateusz93
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


54l (profil)


« : Kwiecień 27, 2012, 22:39:32 »

Witam, czy zbijanie ph torfem granulowanym np. od Fluval PEAT GRANULES coś mi pomorze obniżyć ph? Chciałęm to jako wkład do filtra zastosować. Teraz mam ph 7.5, a kh 11, podmiany robie kranówę z destylowaną 50%:50%. Szyszki olchy wrzucę może za rok, bo dopiero teraz zebrałem Smiley
Zapisane

Pozdrawiam! Wink

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 28, 2012, 08:37:15 »

Zależy ile chcesz zbić, ale ja bym nie zbijał torfem. Przy Twoim ph i kh poziom co2 balansuje w granicach 6ppm więc wniosek taki, że roślinki będą rosły tak sobie lub w ogóle, a co za tym idzie... kolejny wniosek - dodaj CO2 i wszystko się unormuje Smiley Torfem zakwaszasz wodę wprowadzając do niej związki humbusowe itp., z szyszkami to samo - zrobi się herbata, a CO2 to CO2 - na stabilnym poziomie daje same korzyści. Nawet standardowa bimbrownia daje niezłe rezultaty.

PS. pomoże - chybaże pisałeś o regionie, ale to by nie miało sensu Smiley
Zapisane

Mateusz93
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


54l (profil)


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 29, 2012, 21:11:15 »

A nie nie, ja mam CO2 i to dość sporo. Butla wysokociśnieniowa 1,5 kg i dozuję około 1b/s a nawet chyba szybciej. Ale właśnie mimo tego ph mam dość duże;/ i z tym kh cięzko mi go zbić. Dlatego pytałem o torf. Chyba że macie jakieś inne ciekawe pomysły. Chętnie posłucham Smiley
Rośliny w miarę ładnie rosną, bąbelkują przede wszystkim Smiley
Zapisane

Pozdrawiam! Wink

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2012, 17:29:28 »

To jakie PH ma Twoja woda do podmian (kranówa)? Skoro dajesz pół na pół z destylką to musi mieć sporo ponad 8. Torfem niewiele zbijesz PH przy takim KH, musiał byś zbić KH i wtedy torf miałby sens. Ale automatycznie obniżając KH i równoczesnym podawaniu CO2 PH samo spadnie ale może bardzo skakać - temat rzeka. Jeżeli Twoja kranówa ma ponad 8 to zmień źródło.
Jak masz małe akwarium to woda w tych 5L baniakach w supermarketach (i nie tylko) mieszana z destylką/RO bardzo dobrze się sprawdzi.
Zapisane

Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #4 : Maj 01, 2012, 12:26:52 »

kup se kwas solny 5litrów 30zł starczy ci na 10 lat, jest w POCH czda,  lub w sklepach z akumulatorami , farami , chemicznych itp.
rozrób go 1 do 3  i tym zakwaszaj wodę do podmian a jak się znasz to i w akwarium (odradzam!), skuteczność błyskawiczna i gwarantowana, jak ktoś robi gały odsyłam na pierwsze lepsze forum paletkowe.
Zapisane
Mateusz93
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


54l (profil)


« Odpowiedz #5 : Maj 01, 2012, 17:23:05 »

Dzięki za odpowiedzi, coś pomyślę, i jakoś wykombinuję xD myślę że bez kwasu solnego się obejdzie, zobaczymy Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam! Wink

Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #6 : Maj 01, 2012, 19:11:09 »

nie ma się czego kwasu solnego bać , w sklepach aquacid kosztuje 6 zł  to nic innego jak kwas ortofosforowy - nie dobry bo zawiera foswor co wspomaga glona ale niby dobry bo organiczny ale nikt nie wie czemu?. za solny zwykły płacisz 30zł za 5 litrów , aquaacit to buteleczka 30mililitrów  więc nie opłaci się go kupować.

Jak mieszasz wodę piszesz że  destylowaną to tez 1 do 3 inaczej CO2 niezabardzo zakwasisz poprostu co2 jest za cienkie, możesz mieć coś też w akwarium co powoduje podnoszenie PH np żwir lub jakieś kamienie , wapienie , polej po wszystkim kwasem może być akquacid ja się zapieni to wywal z akwarium bo inaczej nigdy nie spadnie ci PH .

wodę destylowaną nie warto kupować 6 zł za 5 litrów licząc że trzeba 20% w tygodniu trzeba wymienić 1 do 3 więc się nie opłaci bo za 100zł kupisz na allegro osmozę która wystarczy co na co najmniej 3 lata.

pozdro xD.
Zapisane
Mateusz93
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


54l (profil)


« Odpowiedz #7 : Maj 02, 2012, 17:34:11 »

za 5l destylki płacę 2zł, tak że nie jest tak źle myślę Smiley teoretycznie mam bazalt i jeden kamień (a i 1kg piasku jako plażę-ścieżkę), ale o ile pamiętam sprawdzałem go polewając octem i nie pamiętam żeby się pienił, ale sprawdzę to  raz jeszcze Smiley do tego przy kolejnej podmianie sprawdzę parametry owej destylowanej i kranówy z którą mieszam. Ogólnie prowadzę w excellu dzienniczek żeby wiedzieć co od czego się może dziać xD
Jak będę kiedyś w zoologicznym to jak będzie to kupię ten Aquacid i zobaczę jak to z nim będzie Cheesy
dzięki za porady! Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 17:40:23 wysłane przez Mateusz93 » Zapisane

Pozdrawiam! Wink

Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #8 : Maj 02, 2012, 18:43:16 »

ocet jest za słaby
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: