Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « sebano79 170l LowTech + 450l w drodze do LT
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: sebano79 170l LowTech + 450l w drodze do LT  (Przeczytany 10136 razy)
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #30 : Wrzesień 06, 2010, 15:09:19 »

Dziękuję wszystkim za pochlebne opinie. Zaprezentuję jeszcze swoje rozwiązanie LED i swoje doświadczenia z nimi. Diody świecą się przez cały dzień, imitując dodatkowo poranek oraz wieczór. Są to diody mocy 1W i prądzie pracy 350mA. Początkowo kupiłem 6 szt firmy Helixeon o kącie świecenia 130' i barwie zimnej (5650-6300' K)
Widmo po lewej:

Wszystkie diody mocy wymagają dodatkowego chłodzenia. Ja wykorzystuję stare radiatory z części komputerowych. Na jednym takim radiatorze montuję 3 diody. Od czasu gdy 2 sztuki uległy spaleniu zamontowałem dodatkowo wentylatory, również pochodzące z komputera. Miejsce spalonych emiterów zastąpiłem takimi samymi, jednak o węższym kącie świecenia (60'). Ogólnie efekt jest extra - polecam wszystkim którzy zastanawiają się jeszcze nad zastosowaniem tej technologii. Ruch tafli wody stwarza wspaniały widok na dnie zbiornika- oczywiście gdy ledy są jedynym źródłem światła. W przyszłości z pewnością w całości przejdę na tego typu oświetlenie, jednak póki co jest to jeszcze droga technologia.
 Poniżej jeszcze zdjęcia poglądowe modułów:


No i efekt końcowy. zdjęcie mało ostre , gdyż robione z ręki. Jak cyknę lepsze ze statywu to zaktualizuję.

Zapisane


450l
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #31 : Maj 19, 2011, 21:16:50 »

Co do diod mocy DIY . Może to kwestia wykonania, ale szybko się przepalały. Teraz używam gotowych żarówek Power led i jestem bardzo zadowolony. Bardziej wymagające rośliny w końcu ruszyły , pomimo zrezygnowania z bioluxa. I mała aktualizacja fotek:

I moje rybki po zmorku (diody jeszcze świecą):
Labeo dwubarwne
Pielęgnica kakadu

Bocja wspaniała

Bocja pręgowana

Sklary



« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 21:19:03 wysłane przez sebano79 » Zapisane


450l
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #32 : Sierpień 02, 2011, 12:59:35 »

Witam ponownie. Tym razem muszę pochwalić się kwitnącym anubiasem:



« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 20:19:38 wysłane przez sebano79 » Zapisane


450l
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #33 : Sierpień 02, 2011, 20:43:07 »

No to teraz go obserwuj, moje jak zaczęły kwitnąć (w czasie kiedy zależało mi akurat na nowych liściach...) to przez miesiąc co tydzień każdy kwiatka wypuszczał a liści nowych brak Tongue
Zapisane
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2012, 10:10:17 »

Witam! Pora na małą aktualizację. Anubias na szczęście przeżył i mimo kwitnienia nadal rósł. Ponad to dostałem spro nowych , które wylądowały na korzeniu w miejsce mchu jawajskiego. Pozbyłem się też jednej rubelli aby uratować sagitarię i cryptocorynę spiralis.  Z ważniejszych wydarzeń to przybyło jeszcze 4 bocji - w tym jedna już imponujących rozmiarów , około 15 cm. Poi drodze miałem też nieudany lęg skalarów. Pora na zdjęcie:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 10:14:33 wysłane przez sebano79 » Zapisane


450l
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: