Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe akwarium  (Przeczytany 2900 razy)
mario1973
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« : Marzec 28, 2012, 14:38:35 »

Witam
Chciałbym w najbliższym czasie założyć w domu akwarium ok. 60-70L. W związku z tym mam prośbę czy moglibyście podpowiedzieć jakie rybki najlepiej w takim szkle hodować? Jakie dobrać rośliny? Oczywiście mam swoje przemyślenia i marzenia. Wielkość rybek to co najmniej 12-15 cm. Dlatego zastanawiam się jakie rybki różnego gatunku mogłyby żyć razem.
I jeszcze pytanie gdzie najlepiej zaopatrywać się w rybki i rośliny w Gdańsku?
Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #1 : Marzec 28, 2012, 15:04:49 »

w Gdańsku polecam aquadecor:
http://allegro.pl/sklep/12013115_aquadecor

Możesz hodować np. harem prętnika karłowatego i stadko jakiś razobr.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #2 : Marzec 28, 2012, 17:53:24 »

Wielkość rybek to co najmniej 12-15 cm.
Wspomniany litraż wyklucza ryby tej wielkości.
Do tej wielkości zbiornika proponowałbym jaka większą ławicę( bystrzyki, razbory, neony, prystelki itp).
Napisz co mniej więcej się Tobie podoba, coś poradzimy.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mario1973
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Marzec 28, 2012, 18:45:24 »

Ok. rozumiem. A np. skalary i podobne wielkością mogłyby być? No i pytanie ile ogólnie może być w takim akwarium rybek? Weźcie pod uwagę, że jestem początkujący więc dobrze by było aby to były rybki łatwe w hodowli. Później przejdzie się na wyższą półkę wtajemniczenia Wink
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #4 : Marzec 28, 2012, 19:08:21 »

Skkalary nie, potrzebuja wysoki zbiornik.
To moze bojowniki  i bocje karłowate.
Zapisane

mario1973
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Marzec 28, 2012, 19:11:09 »

Wysoki? Tzn. ile?
Mi zależy żeby było ładnie dla mnie i dobrze dla rybek. Typowo by wilk był syty i owca cała Tongue
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #6 : Marzec 28, 2012, 19:18:00 »

Wysoki? Tzn. ile?
Mi zależy żeby było ładnie dla mnie i dobrze dla rybek. Typowo by wilk był syty i owca cała Tongue

Minimalnie 50cm (dla mniejszych odmian) a litraż od 200l na jedną pare więc raczej sobie odpuść skalary.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 28, 2012, 21:38:38 »

Skalary sobie odpuść, jak Ci urosną do przeciętnych rozmiarów to w takim akwarium będziesz miał istny terror - skalary zdenerwowane i reszta ryb przeganianych non-stop. Jak ktoś napisał wyżej - prętniki OK, ale z odpowiednimi rybami. Ewentualnie dla wizualnego efektu mogłby być molinezje wielkopłetwe, bojownik, mieczyk - to max w 60L - oczywiście wymieniłem gatunki które mogłby być, nie to że razem. Ewentualnie mógłbyś zapodać sobię sporą ławicę ale małych rybek - też efektywnie wygląda i jest łatwiejsze w utrzymaniu. 60L to taki dziwny litraż, niby mały, niby duży. Po zasadzeniu roślinek plus filtr, jakieś pierdoły i już robi się ciasno - ryby szybkopływające odpadają, duże też, a tym bardziej "co najmniej 12-15" - jak Ci się ustawią w szeregu 4 ryby o długości 15 cm to jedna drugiej za przeproszeniem w d..e wpłynie Smiley Wybór należy do Ciebie Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: