Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bojownik i glonojady  (Przeczytany 10621 razy)
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Styczeń 15, 2004, 21:13:26 »

Witam. Pare dni temu kupilem akwa 54l, wczoraj wpuscilem tam 2 glonojady(rozne gatunki - mniejszy i wiekszy) i bojownika. Dzisiaj bojownik zaczal sie dziwnie zachowywac. Co jakis czas wciska sie do domku glonojadow (pod kamieniem). Ten wiekszy glonojad go stamtad wygania ale bojownik po chwili wraca. Na poczatku mialem wrazenie ze podplywa tam zeby otrzec sie o kamien(moze cos go swedzi) ale to chyba nie to. Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Jakie jeszcze rybki moglbym wpuscic do tego akwarium, najlepiej male zeby bylo kilka. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2004, 21:37:53 »

A czy masz w akwa roślinki, bo bojownik to ryba labiryntowa, która kubi się chować, głównie za nimi? Czy aby kamień ten nie jest jedyną kryjówką w akwa ?(glonojady swoją drogą, ale bojownik także takich potrzebuje.). Poza tym jeżeli się ociera o kamienie to jest to sympton choroby. Może chować się także jeżeli w akwa masz nieodpowiednie warunki (np. za niską temperaturę).
Zapisane
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #2 : Styczeń 15, 2004, 21:40:58 »

Aha jeszcze jedno, czy aby nie jest to bojownik, który w zoologicznym przebywał w kubeczku?. Jeżeli tak to akwarium moze być dla niego czymś nowym i musi się do niego przyzwyczaić, a na razie jest zdezorientowany i przestraszony.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 15, 2004, 22:11:23 »

Wybór obsady jest bardzo duży skoro amsz jeszcze puste akwarium. Przejdź sie moze do zoologicznego i tam zobacz co Ci się podoba, nie kupuj jendak brzanke bo obgdyza płetwy bojownikowi. Możesz wybrać np gupiki, molinezje, rozbory, hokejówki, neonki... Tylko bez pielęgnicowatych.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 15, 2004, 22:46:39 »

to że bojownik jest labiryntowcem nie oznacza że lubi chować się za zielskiem i odwrotnie...
Obcieranie o rośliny niekoniecznie oznacza chorobę.

Generalnie daj mu chwilę na adaptację. jeśłi trzymasz go samotnego to szuka sobie towarzystwa, bojownik to ciekawska rybcia
Zapisane

gg:1384140
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #5 : Styczeń 15, 2004, 22:50:54 »

Z wymienionych przez kolegę rybek, ja odradzam Ci gupiki, gdyż samce gupika mają ładne i barwne ogony, które mogą drażnić bojownika i zostać przez niego szybko odgryzione. Pomysł z wyborem według gustu jest idealny, tylko nie dobieraj bojownikowi ryb, które go zdecydowanie przerosną, zbyt kolorowych, agresywnych,  bardzo ruchliwych i szybkich.
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 15, 2004, 23:51:33 »

co znaczy w/g gustu...? tzn może trzymać neony które lubią temperaturę 25*C  z bojownikiem który woli 28?
może niech jednak sprawdzi, jakie wymagania mają jego wybrańcy, aby były podobne do tego co lubi bojownik.
Zapisane

gg:1384140
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #7 : Styczeń 17, 2004, 09:36:46 »

Góral ma rację, trochę się zapędziłem, sprawdz wymagania rybek, które kupujesz. (chociaż uważam, że bojownik niekoniecznie potrzebuje 28*, moja siostra dostała takiego od chłopaka na urodziny i trzyma go w 25l akwa bez grzałki i żyje już tak 2 lata- a to już dużo jak na tą rybkę i ma się świetnie i nigdy nie chorował!)
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 17, 2004, 09:53:09 »

Darq, oczywiście że będzie żył. Ale czy dobrze będzie się czuł w takiej temperaturze? .
Zapisane

gg:1384140
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 17, 2004, 14:42:12 »

Dla temp 28 można bojownikowi kupić neony ale czerwone. Zachowanie bojownika wpływającego do kryjówki glonojadów moze być spowodowane tym ze sam taką kryjówkę chciałby mieć, kiedyś mój bojownik bardzo lubił przebywać w zaciemnionej grocie. Pozatym faktycznie bojowniki są ciekawskie, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że intelignetne Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #10 : Styczeń 19, 2004, 10:03:35 »

Cytat: darq
Z wymienionych przez kolegę rybek, ja odradzam Ci gupiki, gdyż samce gupika mają ładne i barwne ogony, które mogą drażnić bojownika i zostać przez niego szybko odgryzione.


Także nie polecam gupików. Miałam kiedyś przypadek, że bojownik nie tylko obgryzł płetwy gupikowi, ale całego chyba chciał łyknąć Tongue  Chyba bardzo go drażnił Tongue
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2004, 22:43:10 »

Dzięki za odpowiedzi Cheesy . Jest ok. Bojownik znalazł sobie kryjówkę pod roślinką(chociaz czasami zdarza mu się jeszcze zajrzeć do glonojadów). Wpuściłem 5x Danio pręgowane, bardzo ruchliwe, towarzyskie rybki. Mam jeszcze pytanie. Dałem ostatnio glonojadom marchewkę gotowaną z rosołu ale leżała na dnie całą noc i cały dzień i nic. Glonojady nawet się nią nie zainteresowały. Czy mam spróbować innych warzyw czy może marchewkę jakoś inaczej przygotować?
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 20, 2004, 16:01:08 »

W atkiej marchewce z rosołu jest tłuszcz i wiele przypraw Sad. Spróbuj nie używać tych rzeczy przed następnym podaniem warzyw do akwarium. spróbuj jeszcze kilka razy, za którymś razem powinny się zainteresować.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: