Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Restart akwarium??  (Przeczytany 4254 razy)
Karotka_yeah
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« : Marzec 06, 2012, 15:17:05 »

Mam zamiar zakupić większe akwarium tj. 112L bo do tej pory miałam 60L. Nie chciałabym zrobić 100 błędów na raz, więc proszę Was o rady. Mam ryby, których nie mam zamiaru się pozbywać. Do nowego akwarium chcę wrzucić stary żwir + dokupić nowy bo obecnego będzie za mało. Czy stary żwir płukać? Jak wypłukać poprawnie nowo zakupiony żwir? Posiadam wielogatunkowe akwarium i chciałabym mieć odpowiednie rośliny, jakie kupić najlepiej? do tej pory mam (jak się nie mylę) rogatka i coś co wygląda jak koperek (kabomba?). Po jakim czasie mogę wpuścić ryby do nowego akwarium tak by nie dostały szoku? Czy są preparaty, które powinnam wlewać do wody, by miała odpowiednie parametry? Jakie najlepiej kupić testy i co jaki czas należy sprawdzać wodę? Czy podmiana wody raz w tygodniu ok 40% wystarczy, czy nie jest to za dużo lub za mało biorąc pod uwagę dużą obsadę? I czy filtr z przerobem 600L/H wystarczy na takie akwarium? Za każdą odpowiedź bardzo dziękuję.
Zapisane
michal123
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2012, 16:49:53 »

Witam
  tu jest wszystko powiedziane jak to zrobić tylko że wiekszy litraż Wink  
Nowy żwirek wypłucz aż bedzie czysty.
A tak przy okazji uważam ze to ciekawy filmik Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 18:31:55 wysłane przez michal123 » Zapisane
Karotka_yeah
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2012, 21:47:35 »

Dziekuje za wskazówki.
Zapisane
Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2012, 20:28:16 »

40% to za dużo 20% max,  na początek to rogatki są lux własnie bo wchłanianą NO3, odmul żwir i przerzuć do nowego aqwa i przelej stara wodę do tego nowego, nic nie gotuj nie wyparzaj tam są bakterie nitryfikacyjne.

Podłoża daj minimum 7 cm a nawet 10 wówczas będzie zachodziła w nim denitryfikacja ale musi to być drobniutki piasek, nie bedzie problemu z NO3 xD pozdro.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: