Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109521 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #150 : Kwiecień 03, 2013, 08:16:57 »

Przykład Rodii świetny, tym bardziej, że akwarium (jak długo aktualizował) sam z namaszczeniem podziwiałem!

...ale Smiley

Znajomy ma pod swoją 300L podpięty właśnie kubełek JBL e1500. Widziałeś kiedyś jak ten kubeł pracuje? Ja widziałem to na własne oczy i nie skłamię, jeśli napiszę, że mieli wodę niemal tak porządnie, jak moje dwa kubły razem wzięte. Sam rozważam kupno takiego filtra, jednak chwilowo mam inne wydatki, o których pisaliśmy kilka postów wcześniej :/
Do mocy przerobowej JBL, dochodzi doświadczenie Rodii, ręka do zielska i odrobina szczęścia-która każdemu z nas jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu-czy w rośliniaku, czy jakimkolwiek innym typie baniaka.
Ale filtr na pewno też robi swoje!
Ten JBL jest wydajny – to fakt, ale tutaj raczej chodzi nie o wydajność, a o pojemność złoża, a ta u Ciebie jest większa – dalej masz tetre 1200 + HW 303 prawda?
Wydajność (nawet jeśli ta w chińczyku jest zawyżona) i też jest większa u Ciebie. Co prawda baniak też trochę większy, ale mimo wszystko masz tej powierzchni filtracyjnej więcej.

Nie zgodzę się jednak z Jego zdaniem na temat podmian. Co prawda u mnie utrzymuje się porządek przez te czasem trzy tygodnie bez podmian (choć to nie reguła-jak pisałem "zdarza się"), ale widać już po roślinach, że trochę za dużo makro się zbiera i nadmiar jednych składników, ogranicza przyswajanie drugich. Tempo wzrostu i kolorystyka powraca niemal zaraz po podmianie, ale przed nią, dla wprawnego oka, jest widoczna. Nie ryzykowałbym dłuższego przetrzymania starej wody.
Choć każdy baniak jest inny i nie powiedziane jest że u Rodii, podmiany nie grają aż tak ważnej roli.
Myślę, że to co Leszek napisał pokazuje przede wszystkim to, że każdy zbiornik jest inny. Ja myślę, że min. jedna podmiana w miesiącu powinna wystarczyć. Rzadziej to faktycznie ryzyko.
Duże też zależy od tego ile wody podmienimy przy tej jedynej podmianie i jak dobrze oczyścimy dno.

Też nie neguję Twojego zdania na ten temat-nie dowiemy się prawdy, bez testów. Najlepiej na jednym zbiorniku (bo nawet pozornie identyczny może się różnić reakcjami na interesujące nas zmienne) powtarzanych cyklicznie. Ja jednak nie będę swojej bańki ryzykował i narażał na ewentualne skutki uboczne wyłączenia jednego z kubłów Smiley
Trzymał się będę jednak swojego zdania-do stworzenia normalnie funkcjonującego zbiornika i dla utrzymania tej normalności funkcjonowania, nadfiltracja jest niezwykle pomocna.
Amen Wink

Ludzie inwestują przy zakładaniu akwarium w lampy uv, drogie reduktory do butli co2 i inne zbędne pierdoły. Myślę, że gdyby tą kasę przeznaczyli na dodatkowe filtry, dużo lepiej wydali by pieniądze!
Tu już amen nie dam Wink
Filtracja pod specyfikę zbiornika, nie inaczej Wink
Zapisane

nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #151 : Czerwiec 08, 2013, 21:59:20 »

witam
Może jakaś  aktualizacja zdjęć ?  : )
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #152 : Czerwiec 09, 2013, 15:44:35 »

w tej chwili nie ma co pokazywać, bo akwarium chwilowo wygląda jak poligon doświadczalny Smiley

Przybyło kilka nowych gatunków i staram się je wyprowadzić z form emersyjnych do podwodnych... niestety łatwo nie jest, bo część to typowe nadwodne formy.
Z toniną też walczę zacięcie Smiley
Foty wrzucę za jakiś miesiąc, jak się sytuacja wyklaruje i akwarium nabierze jako takiego kształtu.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #153 : Czerwiec 22, 2013, 20:44:16 »

w tej chwili nie ma co pokazywać, bo akwarium chwilowo wygląda jak poligon doświadczalny Smiley

Filip proszę Cię... czyje jak czyje ale Twoje zawsze są super
Pzdr
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #154 : Wrzesień 06, 2013, 12:43:33 »

Po wakacjach kolejna odsłona 375L. Z uwagi na brak czasu i wyjazd, w czasie którego nie miał kto się zająć zbiornikiem, przeszedł on kilka zmian odświeżających i naprawiających zaniedbania Smiley
Teraz wszystko dochodzi do siebie i całkiem ładnie zarasta. Szczególnie cieszą poletka staurogyne sp. i porto velho (nowy nabytek), które zajęły bez mojej pomocy cały pierwszy plan, oraz już spora kolekcja bucephalandr Smiley
Poniżej kilka fotek zrobionych na szybko:





Rotala Yai Yao:






Praca nowego dyfuzora-od trzech miesięcy go nie czyściłem Smiley



Ammania sp. bonsai:



Staurogyne porto velho:



Większe foty tutaj:

http://filip-stanczyk-akwarium.blogspot.com/2013/02/dojrzewanie-375l.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 14:27:09 wysłane przez vento » Zapisane

pil
huh
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #155 : Wrzesień 06, 2013, 16:15:28 »

Witam, widzę że masz atomizer do co2, posiadam taki sam i nie czyściłem go już chyba ponad rok.
Jak duże ciśnienie gazu masz ustawione na reduktorze? U mnie jest ponad 30 bar, niby dużo a przyduchy niema.

Pytanie mam takie jak lepiej ustawić ten dyfuzor: po przeciwnej stronie bańki od rury wylotowej, czy pod rurką? Chodzi o przednią szybę oczywiście.
Zazdroszczę litrażu Tongue
Pozdro.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #156 : Wrzesień 06, 2013, 19:29:20 »

Vento jak zawsze pierwsza klasa, aż miło popatrzeć.
Zapisane

kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #157 : Wrzesień 07, 2013, 09:01:29 »

Vento patrzeć na twoje zbiorniki to czysta przyjemność , niemniej mam
pytanie odnośnie CO2 , mój dyfuzor ze spieku ceramicznego co jakiś czas
się zapycha obecnie nawet nie nadaje się do czyszczenia , pytanko brzmi czy
przerabiałeś może reaktory do rozprowadzenia CO2 np z prostego filtra narurowego
i czy faktycznie rozpuszczalność w takim reaktorze jest największa - sorki jesli toche offtop
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #158 : Wrzesień 07, 2013, 10:24:02 »

Witam, widzę że masz atomizer do co2, posiadam taki sam i nie czyściłem go już chyba ponad rok.
Jak duże ciśnienie gazu masz ustawione na reduktorze? U mnie jest ponad 30 bar, niby dużo a przyduchy niema.

Pytanie mam takie jak lepiej ustawić ten dyfuzor: po przeciwnej stronie bańki od rury wylotowej, czy pod rurką? Chodzi o przednią szybę oczywiście.
Zazdroszczę litrażu Tongue
Pozdro.

Jak 30 bar? Skala na wyjściu z reduktora jest zwykle do 6.
Ja na zwykłym spieku ustawiałem niecały jeden, ale atomizer wymaga większego ciśnienia, więc jest teraz prawie na 3.
Ustaw go tak, aby woda z filtra rozprowadzała bąbelki po całym akwarium. Ja mam wyloty filtrów po obu stronach, więc nie mam takiego problemu Smiley Przy mniejszych zbiornikach lepiej sprawdza się zwykle ustawienie dyfuzora na przeciwległej szybie.

Vento jak zawsze pierwsza klasa, aż miło popatrzeć.

Jak zwykle doceniam opinię Smiley Dzięki Smiley

Vento patrzeć na twoje zbiorniki to czysta przyjemność , niemniej mam
pytanie odnośnie CO2 , mój dyfuzor ze spieku ceramicznego co jakiś czas
się zapycha obecnie nawet nie nadaje się do czyszczenia , pytanko brzmi czy
przerabiałeś może reaktory do rozprowadzenia CO2 np z prostego filtra narurowego
i czy faktycznie rozpuszczalność w takim reaktorze jest największa - sorki jesli toche offtop

Nie używałem nigdy reaktora narurowego, bo zmniejsza przepływ wody w filtrze.
Polecam atomizer-nie trzeba go czyścić, nie zapycha się i daje świetną mgiełkę.
Zwykły dyfuzor ze spiekiem ceramicznym możesz zamoczyć na kilka godzin w jakimś domowym środku czyszczącym z chlorem.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #159 : Wrzesień 16, 2013, 22:11:53 »

Kilka fotek po koszeniu:













Zapisane

cross73
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #160 : Wrzesień 17, 2013, 13:26:16 »

Jak zawsze super  Smiley
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #161 : Wrzesień 17, 2013, 18:10:43 »

Też mi się bardzo podoba, ale ja wolałbym wyższy tylny plan.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #162 : Wrzesień 17, 2013, 19:56:48 »

Trzeci plan jest w trakcie zagęszczania, więc na razie muszę ciąć nisko. Docelowo ma sięgać jakieś 10cm poniżej tafli wody Smiley
Mam na to czas jakoś do grudnia, bo potem przeprowadzka i znowu zmiana aranżu (tym razem przymusowa, ale mam nadzieję, że na coś długotrwałego).
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #163 : Październik 15, 2013, 08:44:40 »

Weszłam sobie do ciebie i jak zawsze bomba Smiley Ładne się rozwija zielsko, masz jakiś bardzo konkretny plan w głowie czy będzie ewoluować w trakcie wzrostu?

A! i jak będziesz przód haratał to ja zamawiam tą roślinkę ze  środka jeśli można Cheesy
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #164 : Październik 15, 2013, 09:53:45 »

Plan był... ale się zmył Smiley

W przyszłym miesiącu czeka mnie przeprowadzka, więc i baniaki trzeba będzie rozebrać. W nowym miejscu będą stały najprawdopodobniej tylko dwa szkła-375L jako główne i 54L-mizube z bucefkami w roli krewetkarium dla sakura schoko.

O którą roślinę Ci chodzi? Staurogyne w środkowej części pierwszego planu, czy cryptocoryne wendti brown?
Swoją drogą to tej cryptocoryny nie sadziłem-sama  wyrosła w tym miejscu. W tej odsłonie baniaka mam zresztą kilka innych takich pasażerów na gapę-niesadzone wyrosły jeszcze mały heniek i elatine triandra. Pewnie jakieś korzonki, lub części roślin z poprzedniej aranżacji zostały gdzieś pod podłżem (bo z jego powierzchni dokładnie wszystko zebrałem) i wyskoczyły z zaskoczenia Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: