Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Znalezione akwarium. Jak je rozkleic i zlozyc od nowa?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Znalezione akwarium. Jak je rozkleic i zlozyc od nowa?  (Przeczytany 11635 razy)
fudzi
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Styczeń 29, 2012, 13:55:51 »

Witam!
Mam zolwia i ma male akwarium.. Niestety troche mu tam ciasno ;/. Wczoraj szedl sasiad z akwarium na smietnik. Powiedzial ze 1 bok przecieka minimalnie i idzie je wyrzucic. Wziolem od niego te akwarium. Wymiary ma w przyblizeniu ( na oko bo jest u kolegi) 100cm dlugosci x 30/40cm wysokosci i 30/40cm szerokosci.

Jak je rozkleic aby od nowa je skleic?
Czy tak sie da?
Ile kosztuje taki silikon?

Jak mozna to prosil bym o jakies linki do poradnikow itp..

Dziekuje
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2012, 14:15:21 »

Nie musisz go demontować/rozklejać itp. Kilka lat temu koledze pękło dno w 80L. Nakleiliśmy drugą szybę (dociętą do odpowiednich wymiarów z jakiejś zbitej szyby) na pękniętą część dna z zapasem na silikon, a że to było dno więc nic nie było widać po zalaniu. W Twoim przypadku jak przecieka bok - domniemywam, że w miejscu klejenia, to nożykiem wyciąłbym silikon z krawędzi po całej długości krawędzi i nałożyłbym nową warstwę silikonu. Pamiętaj, że silikon nie tylko spaja, ale też uszczelnia. Jeżeli nigdy nic nie kleiłeś silikonem to poproś kogoś kto ma w tym doświadczenie. Chodzi o to, żeby jak najwięcej wybrać starego silikonu i we wszystkie szpary "powciskać" nowy silikon i ładnie nałożyć wierzchnią warstwę, żeby ładnie wyglądało - pierwszy zabieg "zlepi" szyby, a drugi uszczelni. Ważne też jest, żeby po wycięciu starego silikonu dokładnie denaturatem, benzyną, spirytusem wyczyścić krawędź, żeby silikon dobrze złapał. Jeżeli to tylny bok (akwarium możesz obrócić, jeżeli nie jest wypukłe z jednej strony) to dla pewności pociągnąłbym zewnętrzną krawędź silikonem i potem czymś płaskim wygładził do równa ze szkłem - nie jest to konieczne, ale na wrazie "w".
Po tym zabiegu i po zaschnięciu silikonu zalej akwarium do pełna i delikatnie z wyczuciem - najlepiej w wannie poruszaj klejonymi bokami, żeby się upewnić, że łączenie jest szczelne. Samo ciśnienie wody silikon może wytrzymać, ale pewnego dnia przez przypadem możesz niechcący oprzeć się o klejone boki i naruszyć klejone miejsce i wtedy klejenie puści, więc ważne jest, żeby dla pewności sprawdzić czy klejenie jest szczelne. Po takiej próbie ręcznego nacisku na szybę od wewnątrz będziesz miał pewność, że silikon nie puści sam z siebie pod wpływem naporu wody.
Raz tak "reperowałem" akwarium i pomogło, akwarium przestało przeciekać.
Co do ceny silikonu to nie powiem, bo mieszkam w Anglii od 6 lat i nie znam polskich cen, ale do takiego zabiegu wystarczy Ci mała tubka, która nie powinna być względnie droga.
Zapisane

pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2012, 14:42:11 »

Tubka takiego sylikonu akwarystycznego 60ml kosztowała mnie 6 zł Wink Także to nie jest duży wydatek Wink
Zapisane
fudzi
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2012, 15:14:21 »

Troche mnie straszy to ze jeden bok sie "rusza" lekko ;/ Czyli juz cos jest nie tak ;/ A szklarz ile by wziol za sklejenie tylko takiego akwarium? Trudne to wgl jest?
Zapisane
kaim126v
to
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2012, 15:37:53 »

Kolega Miał Podobną sytuację Docięliśmy 2
Szyby jedną do środka jedną na zewnątrz wszystko Fajnie Uszczelniliśmy
Silikonem Akwarium ma już 2 lata nic nie cieknie Smiley   
Zapisane

tooo
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2012, 17:00:48 »

Myślę, że nie będzie tu potrzebny szklarz Wink Sam dasz radę Wink Ja po pęknięciu tylnej ściany akwa ją wyciąłem i wstawiłem nową. Potem skleiłem nową i docisnąłem nową na 24h i trzyma do tej pory Wink
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #6 : Styczeń 29, 2012, 17:42:03 »

Wstukaj sobie w naszą wyszukiwarkę    -
Sklejanie akwarium    .   A ja to robię tak ,że  rozcinam wszystkie szyby żyletką i kleję wszystko z powrotem po dokładnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu .
Zapisane
fudzi
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Styczeń 29, 2012, 17:45:48 »

A jest jakis poradnik jak kleic? Bo jak to sie robi? Naklada sie silikon i przyklada szybe pod katem 90* i sie trzyma ?
Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #8 : Styczeń 29, 2012, 17:54:34 »

Sklejenie baniaka nie jest takie prosta jak się może wydawać, trzeba mieć sprzęt i doświadczenie. U mnie w mieście jest tylko jeden szklarz, wiec zero konkurencji. Za samą wymianę jednej ścianki woła 10 zł wiec chyba nie jest to dużo.
Myślę, że samodzielnie można się pokusić na wymianę jednej szyby, ale żeby wszystko rozciąć i od nowa skleić to już raczej zawodowiec.
Zapisane

gg - 4479432
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #9 : Styczeń 29, 2012, 19:38:17 »

Tu są takie filmiki z klejenia akwarium krok po kroku:





http://www.youtube.com/watch?v=HqWYRiVOlok&feature=related (Embedding disabled, limit reached)

Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: