Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żółtaczek indyjski 10l  (Przeczytany 1851 razy)
lushlady
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Grudzień 19, 2011, 12:29:39 »

Witam,

Moja młodsza siostra zainteresowała się rybkami. Mianowicie wybrała się do sklepu z mamą, do centrum handlowego do sklepu zoologicznego. Po dyskusji z Panem z obsługi w dziale akwarystyki, stanęło na akwarium 10l i 5 żółtaczkach indyjskich. Zainteresowalam się tym faktem dopiero jak zobaczyłam rybki, i tak trafiłam na to forum, i muszę przyznać , że doznałam szoku. Po pierwsze, że 10l akwarium to chyba za mało, a kwestia dobory akwarium mniejsze/większe była poruszana, i miało zostać ono dobrane do rybek. Dlatego ponieważ siostra zdecydowała się na żółtaczka indyjskiego, to Pan powiedział  że minimum 5, i że akwarium 10 l. Po drugie nic o słoności wody nie wspominał przy objaśnianiu jak dbać o rybki.
Moje pytanie, co teraz? lepiej oddać je żeby się nie męczyły, czy szukać reklamacji w sklepie za wprowadzanie w błąd, czy może tak zostać? Oraz, temperatura wody wynosi od 21 stopni jak na razie, jest grzałka,[ od wczoraj wieczorem zamontowane wszystko], czy ta temperatura nie jest za niska?

Pozdrawiam
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2011, 13:03:42 »

Żywego towaru reklamować nie można. Ewentualnie próbować dogadać się ze sprzedawcą. Jak nie to spróbuj je odpsrzedać komuś, kto ma warunki do ich hodowli.

10l to zdecydowanie za mało. Tak 112l na 5 sztuk od biedy by wystarczyło. Potrzebują twardej wody i najlepiej się czują posolone. Temperatura wyższa, tak w okolicach 25. Ale w 10l nie ma o czym mówić, nic nie polepszy warunków ryb w takim litrażu.
Zapisane

lushlady
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2011, 13:21:11 »

dzięki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 18:16:13 wysłane przez lushlady » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: