Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: emperor 240L Ziemiojady  (Przeczytany 81334 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #15 : Grudzień 12, 2011, 21:36:53 »

Pewnie masz rację. Dzisiaj prawie wszystko można dostać, kwestia kasy i cierpliwości.
Niestety jednego i drugiego notorycznie brakuje.
Co do Sternarchorhynchus'a myślisz, że takiego bym znalazł? Smiley
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTUT8iRiqUpiyQ7A9RUORdqifqKCKYY8aG7nODo7U3PCUPXvlGfPg
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #16 : Grudzień 12, 2011, 23:21:16 »

Ha to nie Sternarchorhynchus tylko Gymnorhamphichthys aff. hypostomus i znalazłbyś miałem jedną sztukę ale niestety bardzo króciutko.
Sternarchorhynchusy wyglądają podobnie.

wikipeixes.com.br

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 05:12:01 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #17 : Grudzień 12, 2011, 23:45:15 »

Jeśli podobają ci się okonie i z tego co widze inne okoniopodobne ryby to rozważ jeszcze  Enneacanthus obesus i Enneacanthus chaetodon, obydwa gatunki dostępne sam je miałem... mega fajne rybska no i bardzo oryginalne;)
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #18 : Grudzień 14, 2011, 05:10:11 »

Nandus nandus w Amazon Exotic Import mieli niedawno, ale czy jeszcze mają nie wiem.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #19 : Grudzień 14, 2011, 17:23:06 »

Drago poszedłem za Twoją rada i wysłałem maila do Artura. Dzisiaj dostałem odpowiedz z ofertą  Amazon Exotic Import & African Exotics. Jest w czym wybierać Smiley
Nandus Nandus w połowie stycznia Artur powinien mieć.
Zastanawiam się również nad Geophagus sp."Tapajos Red Head". Ryby niby ogólnie dostępne, a jakoś rzadko goszczą w zbiornikach.
Co o tym sadzicie?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #20 : Grudzień 14, 2011, 18:27:53 »

z tego co czytałem to dość łatwa w rozmnożeniu i prowadzeniu pielęgnica(?) z czarnych wód(?). rzeczywiście nie spotkałem jeszcze takiej na forach, by ktoś miał. z wyglądu zaje...sta. w jakich proporcjach i ile sztuk zmieścisz??
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #21 : Grudzień 14, 2011, 19:32:24 »

z tego co czytałem to dość łatwa w rozmnożeniu i prowadzeniu pielęgnica(?) z czarnych wód(?). rzeczywiście nie spotkałem jeszcze takiej na forach, by ktoś miał. z wyglądu zaje...sta. w jakich proporcjach i ile sztuk zmieścisz??
Jeszce nie postanowiłem, że to będą ziemiojady, rozważam różne opcje póki zbiornik dojrzewa.
Niestety nie ma zbyt wiele informacji o rozmiarach Geophagus sp.Tapajos Red Head. Niektóre źródła podają 25cm inne 16cm. Jakoś jednak nie wierzę w ta pierwsza wartość. Myślę, że 6 szt młodych dałoby radę.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #22 : Grudzień 14, 2011, 20:19:42 »

Co do Tapajosów to rybki na fotkach prezentują się doskonale, a z tego co można o nich przeczytać wynika, że mają interesujące zachowanie więc to bardzo ciekawa opcja Smiley nandus to skryta ryba czychająca w ukryciu na zdobycz, a przynajmniej takie info o nim znalazłem, więc w akwa pewnie niewiele by się działo poza okresem karmienia Smiley
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Grudzień 16, 2011, 06:40:58 »

Jak tam, decyzja dot. obsady podjęta?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #24 : Grudzień 16, 2011, 12:00:05 »

Jak tam, decyzja dot. obsady podjęta?
Nie Smiley
Obecnie co innego zaprząta moja głowę. Mianowicie syf na powierzchni wody.
Baniak otwarty ma swój urok, ale ma tez wady. Oprócz szybkiego parowania z którym liczyłem się od początku jest problem z  wszelakim brudem osadzającym sie na powierzchni. Nie wygląda to ciekawie, a po dotknięciu rozpada się na miliony kawałków, które pięknie pływają w toni. Wku... mnie to niesamowicie. Filtr sobie z tym w końcu radzi, ale powierzchnia wraca do stanu początkowego. Deszzcownia nie daje rady, zamontowana pod lustrem, nad nie mam miejsca. Pozostaje chyba tylko skimmer? Chyba, że ktoś ma jakieś pomysły.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #25 : Grudzień 16, 2011, 12:15:25 »

Obecnie co innego zaprząta moja głowę. Mianowicie syf na powierzchni wody.
Baniak otwarty ma swój urok, ale ma tez wady. Oprócz szybkiego parowania z którym liczyłem się od początku jest problem z  wszelakim brudem osadzającym sie na powierzchni. Nie wygląda to ciekawie, a po dotknięciu rozpada się na miliony kawałków, które pięknie pływają w toni. Wku... mnie to niesamowicie. Filtr sobie z tym w końcu radzi, ale powierzchnia wraca do stanu początkowego. Deszzcownia nie daje rady, zamontowana pod lustrem, nad nie mam miejsca. Pozostaje chyba tylko skimmer? Chyba, że ktoś ma jakieś pomysły.
A mówiłem, że tak będzie...
Deszczownia nic Ci nie da, skimmer też mało zdziała.
Najlepszym wyjściem bedzie kaskada wypełniona watą.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #26 : Grudzień 16, 2011, 12:20:38 »

Najlepszym wyjściem bedzie kaskada wypełniona watą.
Jakoś w to nie wierzę.
Muszę skrobnąć PW do Rodii, jakoś u niego nie widzę kaskady
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 12:22:22 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #27 : Grudzień 16, 2011, 12:23:04 »

skimmer też mało zdziała

A dlaczego niby skimmer ma mało zdziałać? Skimmer to znakomite rozwiązanie, nie dość, że oczyści powierzchnię (i utrzyma ją w czystości) to jeszcze odpowiednio natleni wodę, deszczownię można wtedy wywalić. Polecam skimmer Fluvala.
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 16, 2011, 12:42:30 »

Najlepszym wyjściem bedzie kaskada wypełniona watą.
Jakoś w to nie wierzę.
Wpadnij do mnie to uwierzysz Wink Najmniejsza kaskada HBL z allegro za bodajże 13pln z zatkanym głównym wlotem (całość przepływu ciągnie przez skimmer) czyści powierzchnię 160x60. Wypełniona jedynie paskiem gąbki na wylocie. Nie musiałaby chodzić 24h/dobę ale niestety żeby wystartowała muszę ją najczęściej ręcznie zalać, więc wolę zostawić na stałe, prądu żre niezauważalną ilość i jej nie słychać.

Po mojemu to całkiem dobre rozwiązanie, jedynie przy karmieniu płatkami trzeba ruchomą część skimmera zdjąć, żeby się gąbka "ciężkim" syfem nie brudziła.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #29 : Grudzień 16, 2011, 12:52:05 »

Jakoś w to nie wierzę.
Muszę skrobnąć PW do Rodii, jakoś u niego nie widzę kaskady
Bo nie w każdym miejscu kurzy się tak samo.

A dlaczego niby skimmer ma mało zdziałać? Skimmer to znakomite rozwiązanie, nie dość, że oczyści powierzchnię (i utrzyma ją w czystości) to jeszcze odpowiednio natleni wodę, deszczownię można wtedy wywalić. Polecam skimmer Fluvala.
Zakup skimmera (jeśli Emperor takowego w zestawie nie posiadał) to tańsze rozwiązanie niż zakup kaskady. Zawsze można zamontować i zobaczyć czy coś zdziała - wg mnie, zdziała niewiele. Ponieważ woda szybko paruje, będzie bardzo ciężko utrzymać skimmer we właściwym położeniu. Za nisko - nic nie da. Za wysoko - to samo.
Ktoś kiedyś pisał - bardzo mozliwe, że byłeś to Ty - że są skimmery na elestycznym "wysięgniku" dzięki któremu skimmer stale utrzymuje sie na powierzchni wody. Niestety, nie wiem jak to wygląda w kuble Eheim który mieli wode u Emperora, nie wiem też czy tego typu skimmer da się zamontować w innym filtrze. Wiem natomiast, że w baniakach powyżej 160 - 200l skimmer zaczyna być mało wydajny. Po prostu za mały wlot wody i za duża powierzchnia do filtrowania.
Zbiornik jest otwarty więc 24h coś na tafli  będzie się osiadać. Moim zdaniem, skimmer nie wyrobi. Miałem skimmer, niewiele pomagał. Znajomi w większych baniakach też tego nie stosują. Ale, tak jak napisałem wcześniej - sprawdzić nie zaszkodzi. Może akurat u Emperora zadziała.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: