Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Smukleń pryskacz  (Przeczytany 3373 razy)
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« : Maj 19, 2005, 14:30:10 »

Czy ktoś ma (a może miał tą rybkę) i udało mu sie ją rozmnożyć. Wydaje mi się, że sposób rozmnażania tego gatunku jest jednym z ciekawszych u ryb.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2005, 16:45:57 »

tak jest to bardzo ciekawa rybka czytałem o niej
sposób rozmnożania.
ustawić nad akwarium jakąś roślinę doniczkową i wsadzić do tego kotnika dobraną parkę. Parka ta będzie sie zawijać jedna z drugą i będą skakać na liść i składać po kilka ziarenek ikry i tak już aż uzbiera się ok 100-150 jajeczek. Puźniej samiec odgania samice. samica sobie płynie i nie interesuje sie ikrą. Samiec pozostaje na posterunku i co pare minut skacze na liść i płetwami nawilża ikrę. Tak aż do wylęgniecia.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #2 : Maj 19, 2005, 17:10:09 »

Dzięki Komandos, ale raczej wolałbym się dowiedzieć czegoś konkretnego i czy ktoś z formumowiczów chodował tą rybkę, a podręcznikowe wiadomości mogę sobie sam poszukać w necie czy w jakiejś książce Cheesy
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Maj 19, 2005, 18:31:54 »

no nic tu po mnie widze że za wiel nie pomogłem  :wink:
napisałem to co wiedziałem a i jeszcze jedno smukleń to nawed ładna rybka Smiley
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
kafarski
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2005, 11:33:53 »

czesc
pryskacze skladaly u mnie ikre nawet na pokrywie ale napewno lepiej bylo by uzyc jakichs roslinek z  wystajacymi liscmi.biedny samiec pilnowal wyschnietej ikry.ja ci tez nie pomoge bo w akwa ogolnym raczej nic sie nie uchowa.powodz
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2005, 11:34:11 »

czesc
pryskacze skladaly u mnie ikre nawet na pokrywie ale napewno lepiej bylo by uzyc jakichs roslinek z  wystajacymi liscmi.biedny samiec pilnowal wyschnietej ikry.ja ci tez nie pomoge bo w akwa ogolnym raczej nic sie nie uchowa.powodz
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 04, 2005, 14:55:33 »

Kafarski a jakie miałeś parametry wody?
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 04, 2005, 17:22:28 »

ph 6.5-7. tww 8 tyle ze bylo ogolne-moze troche przeganialy je inne. musisz miec wolne miejsce nad tafla wody bo lubia skakac nawet bez tarla.fajne rybki nie kapryszace za bardzo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: