Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jak zrobić dobry restart?  (Przeczytany 5654 razy)
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« : Lipiec 22, 2011, 11:00:59 »

Witam,

Planuje wymienić podłoże z Filtusa Floran na JBL Manado i tu rodzi się problem. Nie mam gdzie przechować rybek podczas dojrzewania akwa i pytanie jak zrobić restart by rybki mogły pływać już od pierwszych dni?Smiley
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Lipiec 22, 2011, 11:33:28 »

to jest Awykonalne, ale... ale Wink ....Możesz zrobić tak :

Załatw sobie pojemnik 50l (są dostępne takie w hipermarketach, przeźroczyste pojemniki z kółkami i pokrywami do 40zł chyba)
wyczyść filtr i wsadź go z powrotem do wody z rybkami, spuść 45l wody do pojemnika i odłów tam rybki, po czym przełóż tam filtr i zapewnij oświetlenia minimum 6h dziennie
(można mniej lub więcej, nie kwestionuje, że nie) .
Po czym pozostaje Ci wolny baniak do restartu.

Rybki niestety ten czas będą musiały przecierpieć w takim zbiorniku, to chyba najmniejsze zło. Dbaj o napowietrzenie dobre i nie przekarmiaj.
Zapisane

Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #2 : Lipiec 22, 2011, 11:48:21 »

oj oj to straszny galimatjas z tym Cheesy a co się stanie jak bym wrzucił rybki od razu?
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #3 : Lipiec 22, 2011, 12:00:18 »

Eeee anubis czy tak do końca jest tak jak Ty to mówisz, to nie wiem.
Jak dla mnie faktycznie możesz sobie kupić ten pojemnik 50l , wlać tu starą wodę , wsadzić filtr i grzałkę (filtru nie czyść z tego "syfku" niech te bakterie nitryfikacyjne sobie tam żyją) . Potem wymieniasz podłoże i właśnie tutaj nie jestem pewny bo nie chce źle doradzić, czy może od razu wpuszczasz ryby (ze starym filtrem i wodą) czy dopiero trzeba odczekać chociaż ten tydzień. Ale to zaraz Ci ktoś powie. Jak źle gadam to niech mnie ktoś poprawi.
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 22, 2011, 12:01:14 »

Pojemnik będzie tak samo niedojrzały jak akwarium po restarcie. To lepiej NIE PŁUKAJ filtra - żeby coś bakterii zostało, NIE spuszczaj wody w kanał tylko do pojemników - żeby rybom chociaż woda została 'stara'.

Wymień sobie podłoże, wsadź rośliny, zalej starą wodą, dopełnij odstaną, puść filtry w ruch, wpuść ryby, karm mało Wink
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #5 : Lipiec 22, 2011, 12:04:45 »

No , zupełnie się zgadzam z Gosią.
+ chyba był już taki temat, to poszukam.


EDIT: Zobacz tutaj jeszcze -http://www.akwarium.net.pl/forum/sprzet-technika-akwarystyczna/przepis-na-restart/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2011, 12:06:53 wysłane przez thunderdome » Zapisane
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #6 : Lipiec 22, 2011, 13:18:45 »

no okej czyli tak zrobię jak piszecie:) może ktoś chętny na Filtus Floran bo sprzedaje Wink

a jak z nawożeniem będzie wtedy? od restartu mam zamiar stosować EI z tego zestawu:
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 22, 2011, 16:34:08 »

Polecam założyć osobny wątek dotyczący nawożenia, wtedy się wypowiedzą znawcy tematu. Ja nie mam nic do dodania bo się na nawozach nie znam Wink
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #8 : Lipiec 22, 2011, 16:59:48 »

Planuje wymienić podłoże z Filtusa Floran na JBL Manado

może ktoś chętny na Filtus Floran bo sprzedaje Wink

używany chcesz pogonić  Grin

zestaw do EI okey

ale zacząłbym od połowy dawek na  początek

a co do retartu, to na starej wodzie i dojrzałym filtrze, wpuszczałem już ryby kilka razy i nic złego się nie stało
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2011, 17:02:54 wysłane przez tomes » Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #9 : Lipiec 22, 2011, 17:21:17 »

Co do nawozów - najlepiej mieszać każdy pierwiatek osobno w takiej dawce jakiej potrzeba baniakowi - bo kupne mieszańce nie koniecznie mają proporcje odpowiednio dobrane do posiadanego akwarium i tak się rodzą glony... i inne problemy.
Co do baniaka - jak pisali poprzednicy, i nie płucz filtra.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #10 : Lipiec 22, 2011, 17:38:02 »



używany chcesz pogonić  Grin



proste Cheesy
a czemu nie? to jest zwykłe podłoże jak żwir rzeczny, nie posiada w sobie żadnych nawozów
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #11 : Lipiec 22, 2011, 17:48:29 »

nawozów nie, ale jajeczka pasożytów, ślimaki i bakterie posiada w sporej dawce... jak widać używany żwir ma wady i zalety nie do przecenienia... sam używam używany ;-) ale wiem z jakiego źródła (bez jajeczek ;-) )
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #12 : Lipiec 22, 2011, 18:10:11 »

wysuszy się to bakterii ani ślimaków nie będzie;) gorzej z pasożytami mogą mieć formy przetrwalnikowe ale u mnie takowych niema Cheesy
Zapisane

tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #13 : Lipiec 22, 2011, 18:19:52 »

podłoży  typu wypalana glinka /które były zalane wodą/  nie zaleca się suszyć przed ponownym użyciem

 florana nigdy nie miałem i do końca nie wiem jak to z nim jest


Zapisane

Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #14 : Sierpień 21, 2011, 10:01:30 »

czy taki restart można zrobić i dla krewetek? redki mam i chce przenieść do nowego akwa i zastanawiam się czy jak wsadzę stary filtr i dam brudną wodę z mojego akwa z rybami plus wypłucze żwir w wodzie z filtra z akwa z rybami nic nie będzie krewetom? Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: