Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Pantodon buchholzi- Motylowiec
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pantodon buchholzi- Motylowiec  (Przeczytany 12452 razy)
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« : Styczeń 12, 2004, 17:38:41 »

Od niedawna mam Motylowca (niezwykła ryba i bardzo spokojna w stosunku do innych ryb).

 Widowiskowo potrafi pożreć nawet sporego szarańczaka. Pytanko do Was: czy ktoś może wie, ile na dzień, na tydzień ... powinna taka ryba zjeść owadów?
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #1 : Styczeń 12, 2004, 18:07:51 »

Nie wiem, ale pamiętaj, że lepiej dla ryby jest przez dzień ją głodzić, niż  przekarmić, szczególnie gdy karmisz je żywym pokarmem, lub suszonymi robakami, owadami. Zbyt duża ilość takiego pokarmu zjedzona na raz wpływa negatywnie na trawienie ryb.
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Styczeń 12, 2004, 19:05:00 »

Gdzie tam głodzić.
Mój dostawał dziennie 3 muchy (te duże) od czasu do czasu mniejszą dżdżownice wodzienia i ochotke ze strzykawki. Uważaj bo ta rybka to prawdziwy zabójca małych ryb jeżeli tylko je dojrzy rozstawia płetwy piersiowe i dosłownie leci na ofiare. Sama widziałam Wink
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #3 : Styczeń 12, 2004, 20:30:25 »

Jak narazie (na szczęście) nie zaatakowała innych ryb, codziennie sprawdzam Smiley  

Z tego co poczytałam o tej rybie, to zjada ona przede wszytkim ruszający się pokarm i to w dodatku z powierzchni wody. Jak w takim razie karmiłas ją dżdżownicami??? Na haczyk ... hehehe... Ciekawi mnie wszytko o hodowli tej ryby. Mogłabym skombinować sobie Enhytreus albidus i karmic ją tym, jeśli jadłaby cokolwiek z toni wody. Na razie nie przejawia jakichkolwiek oznak zaciekawienia do pokarmu nie pływającego po powierzchni wody, a nawet do mrożonek, które pływają po powierzchni, ale się nie poruszają.

dzięki za odpowiedzi
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #4 : Styczeń 12, 2004, 21:05:45 »

Tak przedewszystkim ruszający sie pokarm ale mój motylek dostawał mrożonki ze strzykawki najpierw kapłam pare razy to spowodowałoruch wody i zaciekawiona ryba podpływała wtedy kapałam mu do pyska a on łapał. Muchy miały obrywane skrzydła a dżdżownice dostawał za pomoca pensety. Na wszystko jest sposób  Wink Lubił tez płatki. Koniecznie niech ma w akwa rośliny pływające lub płożące sie mój to ubielbiał chował sie w liściach i czatował łypiąc tymi wielkimi patrzałkami  :shock:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: