Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « kikusia2kasia, 112l towarzyskie/dekoracyjne
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: kikusia2kasia, 112l towarzyskie/dekoracyjne  (Przeczytany 13130 razy)
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #30 : Marzec 28, 2012, 14:03:37 »

Hej:) Kupiłam nowe akwarium 112l proste firmy aquael, z pokrywą, filtrem itp. Jednak jedna rzecz mnie niepokoi, nie wiem czy słusznie- akwarium ma na dole taką plastikową ramkę, która jest dookoła na szybie ok 1,5 cm od dołu, oraz ma mniej więcej taką szerokość jako podstawka... Jednak producent pisze, ze akwa ma przylegac całą powierzchnią dna do blatu... Wcześniejsze akwa miałam na macie akwarystycznej, a dół szyb oklejony był ok.2 cm czarnej taśmy. Nie wydaje mi się dobrym pomysłem, żeby dno stało na samych tylko krawędziach, a środek wisiał kilka mm nad powierzchnią... Co zrobić? Zostawić tak, jak jest, zostawić i podłożyć pod całość tą matę akwarystyczną, czy może ściągnąć tą dziwną ramkę i dać tylko matę? Niby producent chyba wie co robi, ale boję się, że akwarium mi pęknie na szybie dolnej tam, gdzie nie będzie niczym podparte...  Huh Ma może ktoś z was taką ramkę? Co byście radzili??
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #31 : Marzec 28, 2012, 16:54:43 »

Hej:) Kupiłam nowe akwarium 112l proste firmy aquael, z pokrywą, filtrem itp. Jednak jedna rzecz mnie niepokoi, nie wiem czy słusznie- akwarium ma na dole taką plastikową ramkę, która jest dookoła na szybie ok 1,5 cm od dołu, oraz ma mniej więcej taką szerokość jako podstawka... Jednak producent pisze, ze akwa ma przylegac całą powierzchnią dna do blatu... Wcześniejsze akwa miałam na macie akwarystycznej, a dół szyb oklejony był ok.2 cm czarnej taśmy. Nie wydaje mi się dobrym pomysłem, żeby dno stało na samych tylko krawędziach, a środek wisiał kilka mm nad powierzchnią... Co zrobić? Zostawić tak, jak jest, zostawić i podłożyć pod całość tą matę akwarystyczną, czy może ściągnąć tą dziwną ramkę i dać tylko matę? Niby producent chyba wie co robi, ale boję się, że akwarium mi pęknie na szybie dolnej tam, gdzie nie będzie niczym podparte...  Huh Ma może ktoś z was taką ramkę? Co byście radzili??
Czasami producenci zestawów akwarystycznych umieszczają takie ramy w zastępstwie klasycznych mat czy styropianów. Jednak zawsze w instrukcji jest informacja by pod zbiornik nie dawać innego podkładu. Jeśli nie masz instrukcji lub jeśli nie ma w niej takiej informacji, napisz po prostu maila do aquael.
Zdejmując rame może się okazać, że tracisz gwarancje, podkładając inny podkład pod zbiornik z ramą możesz uszkodzić zbiornik.
Zapisane

DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #32 : Marzec 28, 2012, 17:03:19 »

Hello ja mam 160l akwarium postawione na takiej plastikowej ramie oryginalnie dodanej od producenta i żadnych problemów niema  Afro
Zapisane
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #33 : Marzec 28, 2012, 17:32:07 »

Ok Smiley Dzięki wielkie za radę mrs, napisałam właśnie do aquaela Smiley
DorianUK, a długo już masz to akwarium? Podkładałeś coś pod spód czy od razu w ramce na stolik/szafkę? Smiley
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #34 : Marzec 28, 2012, 17:48:55 »

akwarium ma na dole taką plastikową ramkę, która jest dookoła na szybie ok 1,5 cm od dołu, oraz ma mniej więcej taką szerokość jako podstawka...
Miałem identyczny zbiornik w identycznej ramie. Stał około 1,5 roku i absolutnie nic się nie działo.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #35 : Marzec 28, 2012, 18:41:43 »

Dzięki Smiley Bo już się bałam, że coś jest nie tak Cheesy Teraz po tym moim wypadku jestem bardziej przewrażliwiona na punkcie bezpieczeństwa Wink
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #36 : Marzec 28, 2012, 20:17:58 »

Zbiornik stoi dobrych pare miesięcy. Nic nie podkładem tylko ramka hops na szafkę i wsio  Grin
Zapisane
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 02, 2012, 21:20:15 »

Akwa już stoi zalane, na szczęście (odpukać Wink ) nic się złego z nim nie dzieje Cheesy Stoi na samej ramce, tak polecił mi Pan z aquaela i Wy Wink Dobrze jest znowu móc obserwować ryby, w misce nie za bardzo dało się cooś zobaczyć, a biedaki prawie 2 tygodnie tak żyły Embarrassed Jeszcze tylko jakiś korzeń, i będzie ok Cheesy
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #38 : Kwiecień 02, 2012, 22:51:07 »

Jak już wszystko poukładasz do wrzuć fotkę.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 02, 2012, 22:56:09 »

tak jest Smiley
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 15, 2012, 20:20:31 »

aktualne zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/672f7a2a77f633be.html

Niestety nie umiem robić dobrych zdjęć moim aparatem, więc jakość nie jest najlepsza Sad

Zapraszam do komentowania Wink
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #41 : Kwiecień 15, 2012, 21:51:00 »

Wyszło Ci to dosyć ciekawie. Najlepiej prezentuje się środek z korzeniem wygląda to dosyć naturalnie. Brak jak dla mnie trzeciego planu zwłaszcza po lewej stronie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 15, 2012, 22:08:39 »

Masz rację, nie ma trzeciego planu Sad Czekam, aż mi hedyotis salzmannii urośnie wyższe, nie wiem co innego mogłabym dać na tył...
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #43 : Kwiecień 15, 2012, 22:16:12 »

Na tył mogą być jakieś nurzańce byle nie jakieś co rosną olbrzymie lub nadwódki, jakieś rogatki jest sporo roślin rosnących dosyć wysoko byle nie żabienice bo te zajmują czasami za dużo miejsca w baniaku zwłaszcza na szerokość i pomniejszają wizualnie zbiornik.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #44 : Luty 05, 2013, 11:23:42 »

Aktualizacja zdjęć na 1 stronie Smiley Pozdrawiam  Smiley  Wink
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: