Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « kikusia2kasia, 112l towarzyskie/dekoracyjne
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: kikusia2kasia, 112l towarzyskie/dekoracyjne  (Przeczytany 13128 razy)
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« : Czerwiec 26, 2011, 22:55:01 »

Witam serdecznie Smiley
Oto, pełna obaw przystępuję do obiecanej prezentacji mojego niedopracowanego jeszcze zbiornika szerszemu forum Smiley


Akwarium - 112l proste
Filtr - Aquael Fan 2
Oświetlenie - 2x18W, standardowa pokrywa Aquael
Grzałka - aquael z termostatem

Podłoże - czarny żwir bazaltowy drobny, około 12 kg

Woda - na razie brak testów Sad

Nawożenie - EC

Flora -
-rotala indica
-rotala zielona
-hedyotis salzmannii
-microsorium narrow
-microsorium trident
-rzeżucha lirowata
-paprotka szerokolistna (lub rutewkowata, nie wiem)
-jakieś żabienice
-microsorium pteropus
-microsorium windelov

Fauna
-10x neon innesa
-1+1 barwniak czerwonobrzuchy (parka) (+potomstwo)

Zdjęcia
przepraszam za jakość, ale mam beznadziejny aparat i nie umiem robić dobrych zdjęć  Embarrassed
jak się okazało, nie umiem też wstawić tutaj zdjęcia, więc podaję linki (mam nadzieję, że działają): Smiley

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c48e95e3f6d613c.html -tak wyglądało jeszcze kilka dni temu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/577943a8f574bdac.html -tak wygląda obecnie (zdj z 25.06.2011)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6730b638bd691cfb.html

Aktualizacja z 5.02.2013 :-) (przepraszam za jakość zdjęć)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/222073e8624d2f7d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e8876963ab3810.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfdc8c3115785721.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e190e2bb25a655fe.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/785143c161c7b55e.html


Aha, miało być chyba jeszcze coś o pielęgnacji- więc tak:
raz w tygodniu :
-podmiana ok. 25-30% wody,
-czyszczenie szyb (o ile jest taka konieczność),
-odmulanie dna,
-podanie (z tropicala, w dawkach zalecanych przez producenta) multimineral, kobaltosan, bactosan, (w razie konieczności algin),
-czyszczenie gąbki z filtra w wodzie zlanej z akwa (rzadziej niż raz w tygodniu, ok. co 3 tygodnie),
-w razie konieczności usuwanie zniszczonych lub starych liści roślin.
No i oczywiście codzienne sprawdzenie "obecności" i stanu zdrowia podopiecznych i ogólnego stanu akwarium;)
karmię zazwyczaj suchą karmą tropical SUPERVIT 2x dziennie (zaraz po oświeceniu światła i tuż przed jego zgaszeniem, czasem jakaś dodatkowa porcja w środku dnia, gdy ryby bardzo "żebrzą"Wink), czasem dostają żywy pokarm dla urozmaicenia diety.

Hmm, to chyba tyle, co przychodzi mi do głowy, jak coś, to pytać:)

Liczę na Wasze sugestie, podpowiedzi, konstruktywną krytykę:)


Pozdrawiam:)
Kaśka
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 11:22:24 wysłane przez kikusia2kasia » Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2011, 00:04:51 »

Kasia, czy jesteś jedną z tych dziewczyn z różowym misiem przypiętym do łóżka piętrowego  Good ! ?

Akwariumek nieźle się zapowiada, sugeruję napisać do pana Baniamaniaka, by poradził coś na światełko ,bo ja też takie miałem w 112 i to porażka jest przy tylu roślinach.
Robisz chyba wszystko z głową, więc jak nieco się tu zaaklimatyzujesz i nieco poczytasz to powinno być super.

Pozdrawiam  Good !
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 27, 2011, 05:37:18 »

Kasiu, wróże Ci niestety same kłopoty.

Hailea BT-700, jak sama zauważyłaś, z uwagi na brak regulacji przepływu wody, jest zbyt mocny do Twojego zbiornika. Ja ten problem kiedyś rozwiązałem nawiercając kilka dodatkowych otworów w deszczowni, nie ma z tym kłopotu - wierciłem zwykłym wkrętakiem akumulatorowym z dedykowanym dla niego wiertłem.

Hailea jest świetnym filtrem mechanicznym, w 240l zbiorniku robił tytaniczną robote jako wspomagacz kubła, niestety, pracując sam w zbiorniku nie jest już tak kolorowo, filtr po prostu nie wyrabia, szczególnie w przerybionych zbiornikach - tak jak u Ciebie.

Obsade masz fatalną, te żagle kłują w oczy swoimi gabarytami, aż prosi się o to by znaleźć im większy dom. Reszta obsady też źle dobrana - pytasz czy jakieś ryby możesz dołożyć a powinnaś bezwzględnie zredukować obsadę. 

Masz piękne rośliny, zawaliłaś nimi cały zbiornik znacząco ograniczając rybom miejsce do pływania. Za chwile obsada będzie się wzajemnie podgryzać i zjadać, jeśli wcześniej ryb nie wytruje produkt przemiany materii a raczej jego następstwo którego podłoże nie zdąży przerobić a filtr w tym nie pomoże bo zwyczajnie nie ma w nim wkładów biologicznych.

Moja rada:
1. redukcja obsady
2. redukcja obsady,
3. redukcja obsady,
4. w przypadku doboru odpowiedniej obsady, filtr może zostać, oczywiście po drobnej modyfikacji deszczowni,
Inaczej nic z tego nie będzie.
Zapisane

kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 27, 2011, 07:06:59 »

A jak konkretnie mrs widziałbyś tą zmianę obsady? co usunąć, zmienić? Bo tak jak mówiłam, te pojedyncze sztuki raczej i tak są do oddania...
Rybki w sumie wszystkie są u mnie już bardzo długo, nic im się nie działo, nie chorowały, nie padały... (z wyjątkiem tej ramirezki, ale myślę, że to przez zmianę podłoża, bo mi się zabrudziła woda od nowego:(
ANUBIS-RE - tego zdj nie było w linkach;) Pantera dostałam na urodziny kiedyś, nie było go gdzie dać więc tak sobie zwisa i powiewa przy moim łóżku Afro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 07:11:29 wysłane przez kikusia2kasia » Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 27, 2011, 10:07:02 »

Kasiu, o ile się nie mylę posadziłaś microsoria w podłożu. Umieść je na korzeniu, lub kamieniu, bo te rośliny nie mogę mieć korzeni zakopanych w podłożu.

Rotala po lewej jest już do przycinki. Tak samo hedyotis. Ścięte szczepki możesz posadzić obok.

Pomyśl o bimbrowni.

Wyłącz napowietrzanie, bo wybija z wody co2, a przy tak dużej masie roślinnej, ryby mają czym oddychać.

Wygląd zbiornika ocenimy jak wszystko się przyjmie i zacznie rosnąć po swojemu w nowym baniaku Wink

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 10:08:35 wysłane przez vento » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 27, 2011, 19:06:16 »

A jak konkretnie mrs widziałbyś tą zmianę obsady? co usunąć, zmienić?

Fauna
-5x tetra czarna (żałobniczka)
-7x neon innesa
-2x molinezja czarna księżycowa
-1x pielęgniczka ramireza samiczka (samiec niestety został zaatakowany przez jakąś chorobę, chyba posocznicę i nie udało mi się go odratować), niebawem dokupię jej samczyka
-2x skalar (tak, wiem, za mały litraż:( są u mnie już kilka lat, mama mi kupiła "prezent" gdy jeszcze miałam 45l akwa i mało wiedzy, przywiązałam się do nich, raczej ciężko byłoby mi je teraz oddać:( )

Jest u mnie niestety jeszcze kilka ryb "niedobitków", które pochodzą z czasów, gdy mamę natchnęło na samowolne kupienie mi rybek bez wiedzy o nich (1x mieczyk, 2x danio, 1x hokejówka amazońska, 1x brzanka wysmukła-samiec). Zastanawiam się, czy dokupić im (którym?, po ile?)  towarzyszy, czy zostawić jak jest, czy pooddawać
Do oddania żaglowce.
Masz za małe akwarium na połączenie mieczyków z molinezjami, masz za słabą filtracje.
Danio nie trzyma się w liczbie 2 sztuk.
Hokejówka - patrz wyżej.
Brzanka - patrz wyżej.

Moja rada:
Zostaw sobie stadko neonów - możesz ich ilośc jak najbardziej zwiększyć.
Możesz zrobić 2 ławicę albo z danio albo z żałobniczek, ja polecam te pierwsze, żałobniczki mimo wszystko rosną spore.
Zwiększ ilość ramirez i będzie dobrze.

Rybki w sumie wszystkie są u mnie już bardzo długo, nic im się nie działo, nie chorowały, nie padały...
Argument z cyklu moich ulubionych...
Ludzie zarbiają po 900zł i z głodu nie umierają.
Życie życiu nie jest równe, zbiornik zbiornikowi nie jest równy.
Obecna obsada to porażka na całej linii, przy obecnym sposobie prowadzenia zbiornika nie wróże Ci niczego dobrego.
Zapisane

kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 27, 2011, 19:34:57 »

Za chwile obsada będzie się wzajemnie podgryzać i zjadać, jeśli wcześniej ryb nie wytruje produkt przemiany materii a raczej jego następstwo którego podłoże nie zdąży przerobić a filtr w tym nie pomoże bo zwyczajnie nie ma w nim wkładów biologicznych.
-tylko w odniesieniu do tego napisałam, że nic im się nie działo, wcale nie uważam, że miały się komfortowo niestety:(

Mrs, ryby, które wymieniłeś SĄ do oddania, nie kupowałam ich specjalnie po sztuce, po prostu z poprzednich dawnych obsad (były ławice, oczywiście nie wszystkie na raz), zostały pojedyncze sztuki (hokejówka, danio, mieczyk, brzanka). Wiem, że powinny mieć ławice, a nie żyć pojedynczo, to jest dla mnie oczywiste. Tylko, że to nie tak prosto znaleźć im nowy dom (przede wszystkim lepszy) Chciałam sprzedać/dać komuś, kto ma ławice tych ryb, lub dużo większe akwarium (skalary). Ale mieszkam w małej miejscowości, raczej niedużo ludzi ma w okolicy akwaria. U nas do żadnego sklepu nie da się oddać, bo nie przyjmują (pytałam). Dlatego zostały same, żeby już nie przerybiać bardziej, a przecież ich nie wyzabijam:(

Czyli mówisz, że mogłoby zostać docelowo tak:
neony(tylko ile?), ramirezki (ile?), molinezje (?), żałobniczki (ile?)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 19:38:08 wysłane przez kikusia2kasia » Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2011, 19:40:34 »

Czyli mówisz, że mogłoby zostać docelowo tak:
neony(tylko ile?), ramirezki (ile?), molinezje (?), żałobniczki (ile?)
Ja bym zostawił 20 - 30 neonów + 4-5 ramirez i tyle.

Zrobisz co chcesz, to Twój baniak.
Zapisane

kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 27, 2011, 21:37:20 »

112L dla dwóch par ramirezek to stanowczo za mało-odradzam....
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 28, 2011, 05:40:57 »

112L dla dwóch par ramirezek to stanowczo za mało-odradzam....
Przy odpowiedniej ilości kryjówek i odpowiednio urządzonym baniaku, taka ilość ramirez da rade.
Nie wiem skąd się wzięło przekonanie, że te ryby powinno się trzymać w parach.
Może zamiast powielać to co ktoś, gdzieś, kiedyś napisał, warto łopatologicznie sprawdzić zachowanie ryb, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. takich, że mając możliwośc wyboru, samiczka ramireza podchodzi do tarła z różnymi partnerami.
To nie jest gatunek monogamiczny.
Pewnie, że ryby będą się przeganiać, przepychać ale odpowiedni aranż zagwarantuje im bezpieczny byt, to są malutkie ryby więc bez problemu pogodzą się nawet w 100l.
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 21, 2011, 22:34:45 »

Kasia co z akwarium? jak zielsko, obsada?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #11 : Styczeń 26, 2012, 14:35:50 »

Hej Smiley Dawno nie pisałam... Robiłam porządki z obsadą;) Rośliny rosną (niestety, te czerwone i bardziej wymagające nie przetrwały przy moim słabym oświetleniu), no i teraz tak:
Moja obecna obsada, którą zostawiłam to:
2x barwniak czerwonobrzuchy (parka) + narybek
2x neon innesa
2x żałobniczka
Chcę dokupić neony i żałobniczki. Moje pytanie brzmi:
-ile czego dokupić?
Wiem, że już kiedyś o to pytałam, ale wtedy miałam jeszcze inne ryby, teraz chciałabym się skupić tylko na tych...
A, moje barwniaki w czasie tarła stają się strasznie agresywne, rozstawiają pozostałe ryby po kątach;/ Wiem, że to dla nich naturalne, ale czy nie da się temu jakoś zaradzić? Bo zastanawiam się, czy jak dokupię rybek, to czy ich nie "załatwią"  Embarrassed
Pozdrawiam serdecznie Smiley
Kaśka

Ps. Jak macie jakieś pytania, to piszcie:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 21:23:01 wysłane przez kikusia2kasia » Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #12 : Styczeń 29, 2012, 13:27:52 »

Czy ktoś mi odpowie? Smiley
Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #13 : Styczeń 29, 2012, 13:40:57 »

Chcę dokupić neony i żałobniczki. Moje pytanie brzmi:
Dokup 8 neonów i 8 żałobniczek.
Zapisane

kikusia2kasia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 51


Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem :)


« Odpowiedz #14 : Marzec 12, 2012, 14:22:17 »

W akwarium nastąpiły zmiany:) Obsada to 10x neon innesa, 1+1 barwniak czerwonobrzuchy (parka), x razy młode barwniaki (potomstwo) Cheesy Na szczęście barwniaki póki co nie atakują neonów, tylko żyją sobie spokojnie pomiędzy roślinami  Cool Jeszcze tylko jakiś korzeń mi się marzy, no, ale to na razie musi poczekać Smiley Dziś czyściłam zbiornik, jak tylko woda się wyklaruje, postaram się dodać aktualne zdjęcia Smiley  Cheesy

Aha, jeszcze mam mały "problem": moje hedyotis salzmannii za nic nie chce rosnąć prosto ku górze, jest powyginane na wszystkie strony i ani myśli utrzymywać pion... czy z tym da się cokolwiek zrobić?  Huh
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 14:34:56 wysłane przez kikusia2kasia » Zapisane

Uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy... Smiley
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: