Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co o tym sadzicie??  (Przeczytany 30151 razy)
josetsu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58


« : Czerwiec 17, 2011, 11:06:54 »

http://allegro.pl/chlodziarka-aquael-chiller-200-katowice-i1672109929.html

ktoś testował ten sprzęcik??
polecacie??
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2011, 11:13:55 »

Ja co prawda nie testowałem, ale sprzedający ma dopiero 4 aukcje na koncie więc jak dla mnie nie jest rzetelnym i pewnym sprzedającym, któremu powierzył bym tysiaka  Good !
Zapisane

josetsu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 17, 2011, 11:19:55 »

ale sa sklepem wiec chyba nie ma to za wiekiego znaczenia- nie jest to osoba prywatna- maja swoja strone www.rzekotka.com musze to przemyslec nie do morszczyzny ale do krewetkarium.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 17, 2011, 11:24:54 »

Być może nie ma, ale jak miałbym kupić taki sprzęt, to:
- najpierw poszukał bym w mojej okolicy. takiego
- osobiście odebrał bym towar podbijając gwarancję na miejscu i odbierając paragon.
- dopytał bym się również o możliwość zwrotu jeśli nie będzie spełniał moich oczekiwań za zwrotem gotówki a nie wymiany na inny egzemplarz !

Bo już 3-cio rzędnoą sprawą jest dla mnie to, po co instalować coś takiego w krewetkarium Huh
Zapisane

josetsu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2011, 11:28:12 »

w krewetkarium temp skacze mi niestety do 30 stopni, niestety takie pomieszczenie ze temp skacze jak szalona, a wole miec spokoja glowe szczegolnie ze krewetki tez nie tanie i tez nie w malych ilosciach:)
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 17, 2011, 11:30:33 »

AAaa to nieco zmienia postać rzeczy, ale Uważaj na sprzedających i opisz jak się sprawuje ów sprzęt jeśli takowy zakupisz Smiley
Zapisane

josetsu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2011, 11:37:23 »

ja sam sklep już znam bo jest niedaleko mnie wiec nie boje sie a wiem ze koles tam jest wyjatkowo super sprzedawca, maja super Juwela sam kupilem LIDO 120 i wlasnie do niego ta chlodziarka:) tylko pytanie bylo do was morszczaki czy ktos korzystal z tego sprzetu
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 17, 2011, 13:37:03 »

Poszukaj - google napewno powie więcej o tej chłodziarce... ale za dużo bym się po niej nie spodziewał - ale wodę z 30C do 26C IMHO na 100% ochłodzi (przy zbiorniku do 200l - większy może być trudno).
Jakie masz krewetki - ja mam zwykłe - amano, red cherry i rainbow i spokojnie temperaturę 32C tolerują, raz miałem awarię grzałki i... temperatura skoczyła do ponad 40C - była gorąca jak wkładałem rękę... część krewetek padło ale reszta ma się dobrze do dzisiaj. Żaden z 10 neonów nie ucierpał i do dzisiaj trzymają się w zdrowiu i szczęśliwości ;-)

Edit:

Ja w swoim nowym baniaku (900l) na 100% nie będę używał chłodziarek, tak samo grzałek - temperatura w nocy będzie spadała do 26-24C (w zależności od pory roku) a w dzień skakała do 29-26C (w zal.). W małym zbiorniku - do 200l - taka inwestycja jest faktycznie godna przyślenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 13:41:09 wysłane przez Piterix » Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 17, 2011, 14:30:57 »

Jakie masz krewetki - ja mam zwykłe - amano, red cherry i rainbow i spokojnie temperaturę 32C tolerują, raz miałem awarię grzałki i... temperatura skoczyła do ponad 40C - była gorąca jak wkładałem rękę... część krewetek padło ale reszta ma się dobrze do dzisiaj. Żaden z 10 neonów nie ucierpał i do dzisiaj trzymają się w zdrowiu i szczęśliwości ;-)

No tak, przeżyją, ale dłuższe działanie takich temperatur jak wiadomo skraca życie Kreweci  Wink
Ja u siebie mam temperatury od 22-24noc ---- 23-26dzień Wink w zimie niezależnie od pory dnia 21-23 Cheesy
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 17, 2011, 14:46:36 »

Zimą grzejniki Ci nie grzeją czy co ? A tak poważnie - to ja krewetkarium trzymam przy komputerze - on dość dobrze grzeje ;-). Może i temperatura ma wpływ na żywotność krewetek, moż i znaczącą - ale krewetki i red cherry i rainbow tak sie mnożą - że... od dwóch lat traktuję krewetki jak ślimaki - i tyle.
Powtarzam - przy małym akwarium chłodziarka ma sens - przy dużym np 300-450l już dużo mniejszy, przy 800-1000 - IMO żaden.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
kamykzdna
Nowy
*
Wiadomości: 5


WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 22, 2015, 13:29:07 »

Skoro piszecie, że ten sprzedawca jest pewny - to może zaopatrzę się w coś u niego.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: