Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « maciuleczek [185l] - akwarium w hostelu
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: maciuleczek [185l] - akwarium w hostelu  (Przeczytany 3981 razy)
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« : Kwiecień 14, 2011, 13:51:49 »

Wklejam mój następny baniak od którego de facto wszystko się zaczęło. Otóż przeleżał on w piwnicy pięć lat i kompletnie mnie akwarystyka w tym czasie nie pociągała. Aż przyszła chwila kiedy postanowiłem ten baniak wykorzystać jako dekorację w hostelu który prowadzę. No i po tym baniaku przyszły 3 następne w domu a niebawem planuje jeszcze jeden większy który specjalnie chcę przeznaczyć pod coraz bardziej fascynujące mnie ryby - tęczanki.

Baniak ma za zadanie cieszyć oko gości w hostelu (stąd sporo dawka ryb pomarańczowych), jednocześnie ich nie męcząc. Dodatkowo ma być łatwe w utrzymaniu, stąd rośliny łatwe w uprawie bez potrzeby nawożenia, większego oświetlenia czy CO2. Ryby też niezbyt wymagające i łatwo się dostosowujące do innych.

Akwarium profilowane o wymiarach 100*35*50. Pokrywa plastikowa a w niej 2 świetlówki 30W
Tło: tymczasem brak, planuję albo ścianę mchu jawajskiego albo biały bristol.
Podłoże: żwirek kwarcowy zaokrąglony
Światło: 2 x 30 W z odbłyśnikami (power glo z tyłu i aqua glo z przodu). Nocne oświetlenie. Świecenie od 14 do 23, a później do 2 w nocy nocne oświetlenie koło filtra (wygląda bosko przy falującej wodzie)
Filtry: nie pamiętam nazwy ale przepływ maksymalny to 1100 litrów, filtr zewnętrzny (w środku torf, gąbka i ceramika)
Natlenienie: ruch tafli wody
Nawożenie: brak
Temperatura: 23-25
Podmiany: raz na tydzień 25-35 litrów kranówy, raz w miesiącu 30-40 litrów RO
Parametry wody: ph 7-7,5, gh : 9-12, kh 5-7

OBSADA: poczynając od dna do góry
kiryski ( 6 sztuk), krewetki amano (7 sztuk), helenki (3 sztuki), ostronos ciernisty (1 sztuka), platki pomarańczowe z czarnym ogonkiem (8 sztuk), molinezja ostrousta pomarańczowa (1samczyk+2 samiczki), molinezja żaglopłetwa biała (1 samczyk + 2 samiczki), tęczanka czerwona (2 samczyki + 2 samiczki)


ROŚLINY: od lewej do prawej
mikrozrium pteropus, anubias nana, mech jawajski na korzeniu, mikrozorium narrow, żabienica blehera,gałęzatka, mikrozorium windelow oraz z tyłu dopiero rosnąca moczarka, na górze paprotnica z pistią tworzy pływającą wyspę. Korzenie, kontrolowana ilość glonu zwłaszcza na tylnej szybie zielonego tworzącego zarys zielonego tła.







zdjęcia bohaterów nie do zrobienia - za małe światła, za żywe ryby w większości.

wszelkie uwagi mile widziane Smiley
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 16:01:03 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #1 : Lipiec 09, 2011, 19:55:06 »

Może jakaś aktualizacja? Ciekawy jestem jak wygląda zbiornik i co się w nim dzieje
Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #2 : Lipiec 10, 2011, 08:59:46 »

oki będzie aktualizacja na dniach Smiley Zbiornik wyglada troszkę teraz inaczej. Ułozyłem go w układ U czyli poi środku nisko rosliny bo bokach wyżej i wyższe korzenie.Tło jest białe.Według mni prezentuje się bardzo dobrze a równowaga w nim jest dość stabilna - prawie brak problemu z glonami.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: