Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oddzielenie Ramirez od ikry?  (Przeczytany 3485 razy)
bialy23lbj
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« : Kwiecień 13, 2011, 18:25:45 »

Witam,

Dziś zauważyłem że mam ikrę Ramirez już ruszającą się. Jest to 3 ikra rybek - poprzednie zostały zjedzone.

Teraz pytanie: Czy mogę przełożyć ikrę do osobnego zbiornika? Jest ona na małym korzeniu w zagłębieniu więc mogę ją wyciągnąć z tym korzeniem. Tylko jaki to będzie miało wpływ na młode i rodziców? W ogólnym pewnie nie przeżyją a na pewno nie wszystkie. Nie zależy mi na handlu tylko na satysfakcji z wychowania.
Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia proszę o rady...
Zapisane
bialy23lbj
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2011, 13:24:21 »

Już pewnie nic z tego, bo narybek zaczął pływać po większej powierzchni i nie mam pomysłu jak go przełożyć. Zobaczymy ile przetrwa w ogólnym. Naraie jest dobrze pilnowany i przywracany do porządku przez rodziców. Ciekawe jak będzie z wykarmieniem. Poczekamy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 15:10:46 wysłane przez bialy23lbj » Zapisane
dewey
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2011, 15:48:34 »

Życzę powodzenia  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane
bialy23lbj
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2011, 15:57:50 »

Wstrzymam się z podziękowaniami... Szczerze mówiąc to cienko widzę całą tą sprawę. Trochę pokrzyżowało mi to plany odnośnie większych porządków w zbiorniku. Może uda się odłowić jak minimalnie podrosną. Nie mam pojęcia - to moje pierwsze maluchy z ikry Tongue
Zapisane
Marunia
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 119



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 14, 2011, 16:32:04 »

Pozostaje pytanie czym je karmisz ?
Zapisane
bialy23lbj
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 14, 2011, 16:46:55 »

Na razie czekam na wylęg artemii... Tym czasem dałem trochę planktonu czerwonego z mrożonki, który daję również jako uzupełnienie innym rybkom. Mam jeszcze plankton zielony, no i oczlika (który na tą chwilę za duży pewnie). Może jutro zaopatrzę się w coś gotowego dla narybku.
Zapisane
wilk6121997
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #6 : Maj 13, 2011, 17:32:32 »

dzisiaj ramirezy złożyły mi ikrę,a to pierwszy raz i teraz pytania
-czy jak zaczną jązjadac jeżeli zaczną to mogę ikrę przenieść ikrę do zbiornika 15 l i koło niego włączyć napowietrzacz
- i mogę je karmić pokarmem: Mikrovit BASIC
-aha i czy jak bym już musiał jąprzełożyc to mogęjąod tak wyjąśc z wody czy w jakimś pojemniku??  Huh

Dzięki za odpowiedzi Grin
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: