Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o porade  (Przeczytany 5420 razy)
prezes
Nowy
*
Wiadomości: 16


« : Wrzesień 01, 2003, 00:15:15 »

Witam wszystkich.Mam problem(moze sie wydawac smieszny no ale jest)a mianowicie posiadam akwa o poj 120L i nie wiem w jaka obsade go"uzbroic"chcialbym miec akwa 2 lub 3 gatunkowe.Podobaja mi sie mieczyki, molinezje , gupiki.A teraz roslinnosc jaka preferujecie,oraz moze jakies inne propozycje co do rybek???Prosze o szybka odpowiedz.



Pozdrawiam all  Smiley
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2003, 21:46:10 »

Ja w takim akwarium umieściłbym jakieś pielęgnice Płd.Amerykańskie. Np.: Skalary, Sajika lub Pielęgnicę Meeka. Nie są zbyt agresywne a przy tym pięknie wyglądają w zbiorniku tej wielkości. Do tego dałbym jakąś duża grupę kąsaczów i  drobnoustki. Na dno można dać zbrojniki niebieskie i np. kiryśniki czrnoplame.
 Jeśli już chciałbyś pozostać przy żyworódkach to akwarium można użądzić pod molinezje (ok 10 sztuk).
   Jeśli chodzi o rośliny to ja mam słabość do żabienic (mam ich 8 sztuk,różne gatunki). Mam też 3 zwartki różnych gatunków ale według mnie są one trudniejsze w uprawie i nie tak wdzięczne jak żabienice. Ładnie w akwarium wygląda też nużaniec śrubowy, zwłacza gdy rośnie w większej grupie oraz mech jawajski porastający korzenie (całkowicie zniszczyły mi go kosiarki :-( )
Zapisane

prezes
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2003, 22:00:20 »

dzieki za porade lukas i mam jeszcze jedno pytanie ile mnie beda kosztowaly te rybki o ktorych pisaleś :?:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2003, 23:15:37 »

wymienione pielęgnice i zbrojniki to ok 5 zł za sztukę , kąsacze to zależy od gatunku od 2 zł za żałobniczki do ok 6,5zł za Tetry cesarskie. Drobnoustki i kiryśniki to koszt rzędu 4zł za sztukę. Ceny molinezji są bardzo zróżnicowane: od 3zł za małe Black Molly do 10zł za Velifery (molinezje żaglopłetwe)
PS: Uważaj przy kupnie velifer,często są zakażone pierwotniakami z rodzaju oodinium. Najlepiej przetrzymać je na kwarantannie.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: