Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « akwarium.net.pl « Konkursy akwarystyczne « II konkurs akwarystyczny użytkowników forum wodnego świata
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: II konkurs akwarystyczny użytkowników forum wodnego świata  (Przeczytany 49165 razy)
dewey
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 02, 2011, 06:42:38 »

Praca nr 6
Oto kilka powodów :
Rzetelny i ciekawy opis .
Piękne ujęcie które ukazuje szczęśliwe i pięknie wybarwione Ramirezki .
Za piękną aranżację akwarium [ chodzi mi o te piękne zielone tło z pełnych koloru roślin.]
Wspaniały styl [zdjęcie ma "TO COŚ" w sobie . . .
Paleta barw na tym zdjęciu jest chyba wykorzystana ... Smiley
Podsumowując zdjęcie wg. mnie najbardziej estetyczne . Ciekawy opis . Moim zdaniem praca nr 6 jest fenomenalna .

PS.Zastanawia mnie czemu żaden "kreweciarz" nie wstawił zdjęć z krewetkami .
 Życzę pozdrowienia  Good !
                 Pozdrawiam Dewey.  papa
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 02, 2011, 07:34:37 »

Praca nr 6
Uzasadnienie:
Skoro prac jest 6 miałem rzucić kostką tak aby nikt nie był pominięty (każdy się napracował), ale spiąłem się w sobie i przeczytałem dokładnie parę razy co by mi się jakoś utrwaliło i wybrałem to co napisałem na górze.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 02, 2011, 09:58:38 »

Praca nr 2

Prace bez podziału na podrozdziały odrzucam z definicji, sformatowanie tekstu zajmuje 3 minuty a czyta się to wtedy o niebo lepiej. Z prac 1 i 2 bardziej przypadła mi do gustu 2 i stąd mój głos. Poza tym te dwie najbardziej odpowiadają mojemu wyobrażeniu o pracy na taki konkurs, więc z nich musiałem wybrać mojego faworyta.

ps. praca nr 3 jest żenująca, 4 nieczytelna ze względu na układ tekstu (do tego zdjęcia są skopiowane bez podania źródeł bezpośrednio pod fotkami), 5 za długa na taki konkurs i nieregulaminowa, 6 dziecinna. To tyle mojego komentarza Smiley
Zapisane

phela5
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 02, 2011, 13:10:00 »

Praca nr 2

Najsprawiedliwiej było by oddać głos na każdą z prac gdyż każda coś w sobie ma, ale to kwestia gustu.
Potwierdzam tak jak kolega dusze prace podzielone na podrozdziały moim zdaniem są bardziej czytelne.
Przy każdej potrzebie sprawdzenia czegoś o danym gatunku to można to zrobić szybko i sprawnie.
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #19 : Czerwiec 02, 2011, 14:46:53 »

PRACA nr. 2                                                                                                                                                                 Powiem tak zawarte w niej informacje spełniają warunki konkursu to raz, a dwa jest ona łatwa w odbiorze tak, że każdy czytający może łatwo przyswoić wiedzę na temat gatunku i biotopu. Odnośnie  pracy nr.5 mała dygresja tetry cesarskie bardzo lubią jeść młode zatoczki pomagają one zapanować nad plagą tych ślimaków.Ta informacja może się przydać wielu akwarystom .    papa
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #20 : Czerwiec 02, 2011, 19:13:10 »

Zdecydowanie 5. Osoba która zrobiła pracę odwaliła dobrą robotę :

-świetne opisy tetry carskiej
-doskonałe zdjęcia
-bardzo ciekawy tekst


Gratuluję autorowi !!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 19:15:54 wysłane przez Damian12 » Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #21 : Czerwiec 02, 2011, 21:42:20 »

Zdecydowanie praca nr.6
Ponieważ
- piękny opis ryb
- dodatkowe zdjecia
- humur przy pisaniu pracy
- brak błędów
- praca posiadająca wstęp,rozwinięcie i zakończenie
- praca na temat
- styl pracy w jakim została napisana
- ciekawostki dodane do pracy
- praca czytelna
pozdrawiam
nikodem0
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #22 : Czerwiec 02, 2011, 22:49:28 »

Witam  papa

Przeczytałem wszystkie prace z ciekawością i zainteresowaniem.
Podoba mi się nowatorstwo z jakim przypłynęła do nas BUJURQUINA MARIAE, której to opisów na naszym forum ciężko się doszukać a i napisać pracę nie łatwo.
Uwielbiam także tetry, ale poza jednymi z ładniejszych brakło nawiązania do tematu, choć do ostatniego momentu myślałem by oddać głos właśnie na ta prace  Wink .
Myślałem też z narzeczoną nad pracą napisaną z ogromnym poczuciem humoru i chwilowym utożsamieniem się autora z opisywanym gatunkiem Cheesy (czyżby miał mały pokój "żart").

Jednak by nie off-topować i nie bazgrać na 2 strony:

Oddaję głos na Pracę nr.1. (mam nadzieję, że kiedyś komuś uda się odchować Bujurquina Mariae w domowym zaciszu i zrobić fotki)  Good !

Pozdrawiam wszystkich  Cheesy
Zapisane

Anakinra
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #23 : Czerwiec 02, 2011, 22:51:09 »

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu Smiley

Dla mnie faworytem jest praca nr 6  Good !
Przede wszystkim za pomysłowość autora.
Czytając można było się wczuć w skórę rybki (o ile to możliwe Tongue) ale przede wszystkim opis trafia nie tylko do zapalonych akwarystów ale także do ludzi, którzy dopiero co zaczynają przygodę z baniaczkami Smiley Zabawna forma może zachęcić do uważniejszego przyglądania się zwyczajom naszych rybek i nie traktowania ich tylko jako ozdoby w mieszkaniu  Grin

Ech a co by było gdyby ryby mogły mówić Cheesy

Pozdrawiam powodzenia Smiley
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #24 : Czerwiec 03, 2011, 05:15:38 »

Nie znam się na biotopach w tym temacie ekspertem jest szakallo, jednak według 2 punktu regulaminu i podpunktu C miał to być opis właśnie biotopu. Dlatego czytając prace skupiłem się tylko na tym, nie na rozmnażaniu czy warunkach akwariowych. Co ciekawe rozbieżne są wnioski na temat wody w rzece , parametrów i tego co znajduje się pod wodą. Na szybkiego przeglądając teraz kilka filmików np.

http://www.youtube.com/results?search_query=Pesca+Rio+Meta&aq=f
Doszedłem do wniosku że najbliżej prawdy i najbardziej wiarygodnie biotop został opisany w pracy nr.1.
Dlatego oddaje głos na nr. 1
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 03, 2011, 23:32:40 »

Ja głosuję na pracę nr 3. Dlaczego? Bo większych głupot dawno nie czytałem Cheesy Fajnie było się pośmiac, dzięki za poprawę humoru.
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #26 : Czerwiec 04, 2011, 10:38:09 »

Praca Nr 1.
Chyba najbliżej założeń konkursu, przejrzysta a i gatunek ciekawy.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
wilk6121997
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #27 : Czerwiec 04, 2011, 12:21:52 »

Witam!!!

Trudno mi było wybrac najlepszą pracę(chociaż się zawiodłem że było tak mało prac)
Moimi faworytami okazały się pracę
1-za jasne wyjaśnienie
5-za ładne zdjęcia oraz wielkość pracy
6-za piękne zdjęcia oraz żartobliwy styl pisania(można było "poczuć się rybą")

tak,te 3 prace przeczytałem po raz kolejny

nr1- odpadła za mało zdjęć gdyby było ich więcej...

nr5-moim zdaniem jest bardzo fajna lecz bardzo autor się rozpisał i 2 raz nie chciało mi się tego czytać ale się zmusiłem
    nie wiem czy nie zauważyłem czy też tego zabrakło ale nie dowiedziałem się w jakim biotypie najlepiej ją trzymać

nr6-przemówiła do mnie żartobliwym pisaniem oraz idealnymi i pięknymi zdjęciami(najlepsze było zdjęcie pierwsze)oraz gdy czytałem to po raz pierwszy już mi się        podobała Good !

prace nr2,3,4,nie podobały mi się poprostu

po przeliczeniu za i przeciw...
Wybieram pracę nr...6(może to dlatego że lubię te ryby ale to jest mój głos) autor miał bardzo ciekawy pomysł na tę pracę i to mi się bardzo spodobało,tak jakby zamienić się stronami z rybą i wejść w jej skórę,ale i zarazem wszystko było bardzo jasno wyjaśnione,niby dziecinne ale jasne i proste.W moim wyborze brałem pod uwagę zdjęcia,a ta praca miała je najlepsze.Zabrakło podziału na części np:karmienie itp. ale to tylko szczegół. Aha i jeszcze jedno ukazuje też ważne problemy: --
-niewiedze ludzi o warunkach w jakich muszą żyć te rybki
autor się nawet napracował bo czegoś takiego nie można znaleźć w Google

Pozdrawiam Kamil
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 17:37:46 wysłane przez wilk6121997 » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #28 : Czerwiec 05, 2011, 19:17:13 »

Widzę, żę ilość głosujących powala na kolana.
Ludzie doceńcie wysiłek  włożony w napisanie pracy. Większość z Was tego nie zrobiła. Wypada jednak chyba "poświęcić" parę minut na oddanie głosu.
Tak ciężko napisać jeden post? O ciąży gupika czy molinezji to znajdzie się wielu chętnych do dyskusji.  Nie trzeba być "starym" forumowiczem by zagłosować. Początkujący są jak najbardziej mile widziani. Nie ma się czego bać. Każdy głos  ma znaczenie.

Swojego głosu jeszcze nie oddałem, ponieważ cały czas sie waham. Nie mniej jednak na pewno to zrobię.

Przepraszam za OT
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #29 : Czerwiec 05, 2011, 20:40:54 »

No dobrze, zagłosuję Wink
Praca Nr 1, bo uwielbiam pielęgnice amerykańskie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 20:43:08 wysłane przez margin » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: