Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiryski-ikra-PROSZĘ O POMOC :)  (Przeczytany 2878 razy)
Gritss
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Marzec 29, 2011, 13:29:15 »

Witam wszystkich, jestem tutaj nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość Smiley
Z środy na czwartej, tj. z 23 na 24 marca, po obudzeniu się zobaczyłem pełno ikry kirysków (głównie na szybach akwa), w akwarium miałem tylko 4 kiryski i 2 glonojady, glonojady od razu odłowiłem, żeby nie zeżarły ikry. Jajeczek było z tego co naliczyłem 43 sztuki, do niedzieli ostało się raptem 20 widocznych dla mnie. Dziś miał być piąty dzień tych jajek, bardzo znaczna ich część (z tych 20) miała w sobie młode (widoczne ciemne kreseczki i kropeczki). Dziś rano wstaję i zostało się tylko jedno jajeczko na szybie. Reszta jest albo popękana (tak jak po kluciu) albo tylko ślad po nich został. A malutkich kirysków nigdzie nie widzę. Dziś wróciłem ze szkoły to na filtr założyłem pończochę, żeby nie wciągnął małych jeśli by gdzie były. W akwa mam gruby biały żwirek, 2 sztuczne roślinki i zameczek do którego może coś wpłynąć. Czy możliwe jest, że kiryski gdzieś się pochowały a ja ich po prostu nie widzę, czy też dorosłe mogły je zeżreć? Bo ikry nie odławiałem, gdyż po pierwsze nie miałem do czego, po drugie była dla mnie zaskoczeniem. Liczę na rzetelne odpowiedzi Smiley Z góry dziękuję i pozdrawiam Smiley
Zapisane
marek898
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 09, 2011, 18:09:20 »

Jezeli nie odlowiles doroslych to oczywiscie ze zostaly zeżarte Wink
Zapisane
Gritss
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 23, 2011, 18:03:37 »

I udało się, drugi raz się wytarły kiryski, zebrałem ikrę do osobnego pojemnika, niestety z około 40-50 jajeczek uchowały się 3, z czego obecnie od dwóch dni pływają jedynie 2 małe rybki, reszta niezapłodniona/spleśniała. Ale zawsze coś, tendencja wzwyżkowa, ponieważ za pierwszym razem nic się nie udało, teraz dwa, ale są Smiley Oby tylko przetrwały Smiley Pozdrawiam Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: