Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Włókkno szklane w akwarium?  (Przeczytany 7308 razy)
Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« : Luty 11, 2011, 14:01:30 »

Mam pytanie. Czy mogę, nie zagrażając zdrowiu i życiu rybek, wstawić siatkę z włókna szklanego do akwarium?;]
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2011, 14:17:33 »

obawiam się, że nie zawsze jakieś mikrowłókno się oderwie a wystarczy jedno żeby podrażnić skrzela ryby ja bym nie ryzykował
Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2011, 15:11:55 »

bardziej miałem na myśli akcepty chemiczne.Bo Samo włókno byłoby pod żwirem.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2011, 15:15:34 »

a przy odmulaniu podłoża? przesadzeniu roślin? są specjalne siatki do tego celu no oki czekaj na resztę wypowiedzi
Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #4 : Luty 11, 2011, 15:35:06 »

Tak.Właśnie o to chodzi.bardzo bym prosił o rade
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2011, 15:42:00 »

http://allegro.pl/listing.php/search?category=1118&sg=0&string=siatka&order=p&change_view=1
Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #6 : Luty 11, 2011, 15:48:34 »

Dzięki  Cheesy
A istnieją specjalne podpórki bo chciałem żeby siatka wytrzymała ciężar żwirku po to żeby dno akwarium było puste. To miałoby wyglądać tak: na dole brudna woda z osadem. Nad tym siatka która jest podparta czymś (może jakimś elementem plastikowym ale takim zeby przepuszczał zanieczyszczenia. I dalej żwir.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #7 : Luty 11, 2011, 15:55:05 »

hmm nie wiem co chcesz uzyskać ale więcej brudu będziesz miał na żwirku niż pod nim filtry podżwirkowy spełnia taką funkcje jaką ty chcesz uzyskać najlepiej jakbyś opisał co masz za akwarium jaki filtr ew zdjęcie no i najważniejsze dlaczego tak chcesz zrobić?
Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2011, 16:07:14 »

ten cały syf zostałby  na żwirku? Jeśli tak to mój pomysł jest do bani Tongue
Mam małe akwarium, na około 40litrów ale chciałem trochę zmodyfikować filtrowanie bo na dole osadza się bród i wnika w żwir.
Chyba jednak postawie na ten filtr o którym piszesz Wink
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2011, 16:10:25 »

powiem Ci tak, nie ma sensu kombinować z podłożem z początku myślałem, że stawiasz akwarium roślinne masz 40l a jaki masz filtr? i jak długo zajmujesz się akwarystyką?na to co piszesz jest rada
Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #10 : Luty 11, 2011, 16:21:18 »

Skłamałbym gdybym powiedział że to było zajmowanie się akwarystyką, ale mam już rybki około 8lat. Jak do tej pory nie za bardzo mnie to interesowało i tak trochę z przymusu czyściłem zawsze to akwarium. Teraz wymyślilem ze wystarczy trochę chęci i nie trzeba będzie tak często myć akwarium Wink
filtr mam AQUAEL 260l/h max. jak tak pomyśle to nawet dużo. Jest sens robić ten drugi system filtracji?;]

Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #11 : Luty 11, 2011, 16:26:57 »

Cytuj
czyściłem zawsze to akwarium
tzn co czyściłeś?
Cytuj
Teraz wymyślilem ze wystarczy trochę chęci i nie trzeba będzie tak często myć akwarium
wystarczy trochę chęci 1x w tygodniu :--)
Cytuj
nie trzeba będzie tak często myć akwarium
myłeś je całe?

Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #12 : Luty 11, 2011, 16:35:53 »

mówiąc chęci miałem na myśli lepszą filtracje, załatwienie ślimaków i kupienie większej ilości kirysów i glonojada (tego już mam) Grin zeby wszyscy pracowali dla akwarium a ja jako kierownik żebym się przyglądał, no i czasem coś pomógł.

Tak jak piszą w książkach.. czyściłem filtr, szyby, no i głównie tyle.

No i tak raz na jakiś czas musiałem myć akwarium, tak CAŁE. raz na 4 miechy bo już się patrzeć nie dało,ale to może przez to że nie wymieniałem wody jak to piszą co miesiąc/ tydzień no i filtra też nie zawsze mi sie chcialo myć Sad
 Teraz wziąłem się za siebie i staram się bardziej utrzymać porządek Grin
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #13 : Luty 11, 2011, 16:56:32 »

Robs dam Ci złote rady nie przyjmuj tego jako krytyki po prostu jak wprowadzisz to w życie uwierz będzie Ci łatwiej zaniedbanie jest najgorsze zapomnij o jakiś siatkach wiszących w powietrzu a zabierz się za normalne prowadzenie akwarium i pamiętaj nie myj go całego powiem Ci jak ja robię i wielu innych a więc:
-nie przekarmiaj ryb pokarm musi być zjedzony w parę minut z podłoża karm 1x max 2 x dziennie
-raz w tygodniu odmul odmulaczem dno spuszczając 5l wody ze szlamem i wlej świeżej ODSTANEJ min 3-4 dni wody
-jeśli wydajność filtra spada wyczyść go media czyli wkład filtra możesz płukać w wodzie którą zlałeś przy odmulaniu w wiaderku więc mycie filtra możesz sobie dołączyć do czynności odmulania wody raz w tyg ew co 2 tydzień sam wiesz kiedy nastąpi ten moment i myślę, że o tym wiesz ale nigdy nie płucz gąbki pod kranem zabijesz pożyteczne bakterie.
Podłoże możesz tak ukształtować żeby był lekki skos i w najniższym punkcie zbierał się cały maras, filtr jeśli już ma swoje lata może lepiej kupić nowe media ew kupić nowy filtr bardziej wydajniejszy.
ja mam 2 akwaria 112l i 25l i uwierz jeden dzień w tygodniu poświęcam parę minut nic więcej nie robię podmianę wody musisz stosować i nie czyść już więcej całego akwarium.
Zbrojnika czyli glonojada nie możesz trzymać w tym akwarium ślimaki których nie lubisz też pracują na twoje akwarium ja nic do ślimaków nie mam.
Napisz jaką masz obsadę ryb bo coś twierdzę, że sporą najlepiej jak byś wrzucił jakieś foto o testy wody już nawet nie pytam bo pewnie nie stosujesz ale pamiętaj cotygodniowa podmiana wody jest bardzo ważna!!!

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 16:58:04 wysłane przez Tal » Zapisane

Robs
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #14 : Luty 11, 2011, 17:11:09 »

Gąbkę z filtra zawsze płukałem wodą z kranu;/
Ostatnio bardzo zredukowała mi się liczba ryb i zrobiłem jedno z najgorszych posunięć w mojej karierze, a mianowicie kupiłem pyszczaka do mojego akwarium,on natomiast maltretował i zadręczał  mojego nowego kirysa i w końcu kirys panda zdechł Sad
poza pyszczakiem mam jeszcze 2 neony innesa(chcę dokupić tak żeby było około 10), no i glonojad-dlaczego nie mogę mieć glonojada? za małe to akwarium? zaraz wrzucę fotki.
Jakie rybki będą ładnie się komponowały z neonami w tym akwarium?
Bo pyszczaka chce wydać
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: