Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: BOJOWNIK W OGÓLNYM.  (Przeczytany 2703 razy)
BOJOWNIK
Nowy
*
Wiadomości: 31


« : Kwiecień 10, 2005, 19:04:16 »

Czesc wam mialem 30 litrowym bojownika i dwie samiczki musialem je przeniesc do ogulnego 120 litrowego i tam calkiem niezle sobie zyja ale nie wiem jak dlugo bo sytuacja odwrucila sie on gonil w 30 litrowym te dwie samiczki a teraz one gonia jego w tym duzym i jeszcze skalary raz za czasy go skubia na dlugo to na pewno nie moga tam byc ale mi sie male urodzily i nie mialem ich gdzie dac co wy o tym myslicie w 120 litrowym mam\;mieczyki platki skalary guraminy kiryski gloncie molinezie
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 10, 2005, 19:30:33 »

Pisz wyraźniej, z znakami interpukcyjnymi. Rozczytać ciężko.

Bojownika daj do kotnika, jak małe miecyki urosną to go do 30l
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 11, 2005, 20:08:28 »

One go gonią ponieważ wprowadziłeś nowego bojownika do akwarium, w którym był już podział rewirów. Bojowniki to ryby terytorialne, broniące swoich siedzib. Każdy nowy bojownik wprowadzony do akwarium burzy powstałą harmonię. Musi dojść do walki, aby ryby ustaliły nowy podział terenu. Na ogół nowa ryba przegrywa, ponieważ jest jeszcze nie przyzwyczajona do nowego otoczenia, nie zna terenu, jest nieco zagubiona.
Walkom możesz zapobiec na 2 sposoby:
-   wsadzić i samca i samice do tego małego akwa na jakiś tydzień i potem całą trójkę do ogólniaka
-   zdecydowanie zmienić wystrój akwarium ogólnego – tak aby zburzyć wszystkie istniejące dotychczas granice rewirów
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: