Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zibro007 54l ala Low-tech  (Przeczytany 2258 razy)
zibro007
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Grudzień 22, 2010, 22:45:07 »

Witam wszyskich chciałbym zaprezentowac wam swój jeszcze swierzutki zbiornik. Zdecydowałem sie na akwa coś na styl Low tech z prostych względów w domu jestem tylko na weekendy i nie mam za wiele czasu żeby regularnie poświęcac mu czas aby on jakoś przyzwoicie sie prezentował no i chyba jeszcze ważniejszy czynnik to sprzęt czyli standardowa świetlówka i parktycznie brak jakiegokolwiek naworzenia.Tak wyglądało akwa przed przemianą Smiley wiem wiem beznadzieja:)

A wiec po koleji:
Akwarium - 60x30x30
Oświetlenie - 15w
Grzałka - 75w

Podłoże - ziemia ogrodowa+keramzyt na to żwir
Woda - jeszcze nie znane

Nawożenie - brak

Flora -
Cladophora Aegagropila - Gałęzatka Kulista    
Alternanthera Bettzickiana Green    
Hygrophila Polysperma - Nadwódka Wielonasienna    
Egeria Densa - Moczarka Argentyńska
Lilaeopsis Polyantha - Lileopsis Australijski
Cryptocoryne Wendtii Green - Zwartka Wendta Zielona
Mech

Fauna - na razie kilka gupików

W oczekiwaniu na zamówioną roślinnosc postanowiłem zacząc od tła.Na płyte pażdzierzową naklejałem kawałki wyparzonej umytej a nastepnie wysuszonej kory.Materiały: Płyta pażdzierzowa,kora,farba plakatówka,klej na gorąco dokładnie nie pamietam jak to sie nazywa mama pracuje w kwiaciarni więc mi to poleciła wachałem sie jeszcze między klejem do drewna a sylikonem ale wybrałem ten klej na gorąco gdyż bardzo szybko zasycha i nie ma takiego syfu chodz go i tak nie dało sie uniknąc..Smiley









a oto efekt koncowy
A teraz już sam zbiornik











I teraz czekam na wasze opinie co zmienic co zostawic ewentualnie poprawic.Jaką obsade dobrac.
Sam zbiornik ze względu na gróbą warstwe podłoża zrobił sie dosc niski i teraz pytanie czy dołozyc cos swiatła bo mam taki zamiar a jeśli tak to ile? Pozdrawiam Dawid

Ps.Gdy akwa sie już troche ustabilizuje to postaram sie o inny aparat i pstrykne kilka lepszych fotek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 22:54:20 wysłane przez zibro007 » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1 : Grudzień 23, 2010, 00:37:53 »

Jeszcze jedna 15W w zupełności wystarczy, choć moze bedzie ci to rosło bez dodatkowej swietlowki. Rośliny mozesz lepiej wykorzystać, wszystkie łodygowce potnij na odcinki 10cm i posadz obok siebie w odstepie ok 5 cm ( nie mieszaj gatunków tylko od poczatku grupuj rosliny z tego samego gat. obok siebie to bedzie znacznie lepiej wygladać;) ) Kryptokoryne posadz od razu z tyłu bo pewnie wyrosnie pod same lustro wody a jak sie rozrosnie to bedzie ciezko przesadzic by niewydostała sie gleba spod zwirku.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: