Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: karmienie  (Przeczytany 2814 razy)
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« : Styczeń 10, 2004, 08:15:04 »

doradzcie . nie wiem co mam zrobic kupuje zywy pokarm rureczniki  wkłądam do siteczka w akwarium i wszytko jest ok.skalary jedza reszta tez oprócz załobniczek i neonkow boja sie podpłynac ze wzgledu na reszte ryb .karmiłem je rozzucajac nad nimi robale ale to jest bez sensu bo wieksza czesc spada na dno i w piasek jak mam je karmic zeby tez sobie pojadły a i zaznaczam ze do dna nie zdazy zaden doleciec od sitka :?
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2004, 14:20:02 »

Spróbuj karmić w dwóch krańcach akwrium jednocześnie, skalarki popłyną do jednego źródła a reszta moze skorzystać z drugiego. Pozatym pomyśl nad rozdzieleniem skalarów i neonków bo neonki moga zostać wytłuczone. A do czyszczenia dna mozesz kupić kiryski lub bocje.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Styczeń 12, 2004, 22:57:30 »

mam kiryski i czyszcza co do neonków to nie wiem  skalary nie sa agresywne od poczatku sa z soba pływaja miedzy soba i nic nawet cienia agresji Cheesy . neonki maja swój swiat w okolicach mchu  skalary nad nimi:) i wszytko gra:) .raczej nie obawaim sie o neonki Smiley
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #3 : Styczeń 12, 2004, 23:43:25 »

Z neonkami to różnie bywa. Zdarza się tak, że chowane od małego ze skalarami żyją ze sobą w zgodzie. Słyszałam kiedyś taką historię, że skalary były chowane od małego z neonkami. Tolerowały się wszystkie wzajemnie i nic do siebie nie miały. Ale potem dokupiono jeszcze kilka neonek. Niestety tych już skalary nie zaakceptowały... Powykańczały wszystkie nowe neonki, a swoich "starych towarzyszy" nawet nie tknęły. Podobno nowe neonki były tej samej wielkości co stare.... Coś w tym jest. Rybki mają swój rozumek Smiley
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2004, 11:15:26 »

Cytat: Molly_
Z neonkami to różnie bywa. Zdarza się tak, że chowane od małego ze skalarami żyją ze sobą w zgodzie. Słyszałam kiedyś taką historię, że skalary były chowane od małego z neonkami. Tolerowały się wszystkie wzajemnie i nic do siebie nie miały. Ale potem dokupiono jeszcze kilka neonek. Niestety tych już skalary nie zaakceptowały... Powykańczały wszystkie nowe neonki, a swoich "starych towarzyszy" nawet nie tknęły. Podobno nowe neonki były tej samej wielkości co stare.... Coś w tym jest. Rybki mają swój rozumek Smiley

maja szacunek dla ziomków Smiley  Smiley  nowi nie wytrzymali Tongue
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: