Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [63L] Nabuch(-olandia)  (Przeczytany 8267 razy)
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #15 : Grudzień 01, 2010, 20:38:05 »

Ta jarzeniowka co masz ona jest kupna ? czy jakoś sam ja zrobiłes czy coś ? jak jest kupna zdradzisz cene jej ??
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 02, 2010, 10:17:19 »


I tak dużo światła tracę na mlecznej pokrywie samej oprawy....;(

No właśnie zauważyłam, że nie był to najtrafniejszy wybór bo akwarium, mimo teoretycznie dużej ilości światła jest dramatycznie ciemne. Ja na Twoim miejscu zdjęła bym tą mleczną pokrywę już, teraz, zaraz, od razu Tongue a jeśli ci za bardo świeci wtedy to zrób z tej mlecznej osłonkę od przodu, tak żeby ci w oczy nie świeciło (na pewno jakoś to wykombinujesz - wystarczy pomyśleć).
Zapisane
Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #17 : Grudzień 02, 2010, 21:07:29 »

Ta jarzeniowka co masz ona jest kupna ? czy jakoś sam ja zrobiłes czy coś ? jak jest kupna zdradzisz cene jej ??

Lampkę dostałem od szefa z pracy . Była w damskiej toalecie Wink no i niestety uszkodziła się . Pokurowałem ją jak mogłem i dorobiłem odbłyśniki i pałąki żeby ją powiesić  . Poza jedną świetlówką koszt 0zł  Nie mniej funkcjonalność też jest taka sobie... Za 40 zł można kupić podobną a w zasadzie ładniejszą z przezroczystym kloszem . Jak mi się nie będzie chciało robić pokrywy to sobie kupię gotową z allegro . Np taką
http://allegro.pl/oprawa-swietlowkowa-nad-lustro-tl2014-2x13w-i1347221303.html
Niestety ma świetlówki 13 W. Lepsze są 14 W bo są łatwiej dostępne w dobrych barwach przynajmniej takie trafiłem w Castoramie


I tak dużo światła tracę na mlecznej pokrywie samej oprawy....;(


No właśnie zauważyłam, że nie był to najtrafniejszy wybór bo akwarium, mimo teoretycznie dużej ilości światła jest dramatycznie ciemne. Ja na Twoim miejscu zdjęła bym tą mleczną pokrywę już, teraz, zaraz, od razu Tongue a jeśli ci za bardo świeci wtedy to zrób z tej mlecznej osłonkę od przodu, tak żeby ci w oczy nie świeciło (na pewno jakoś to wykombinujesz - wystarczy pomyśleć).


Zdjęcie pokrywy nie bardzo wchodzi w grę. W lampie jest słaby jeden uchwyt i świetlówka mogłaby wypaśc. Poza tym mam 2 urwisów które mogłyby zostać porażone przy takiej prowizorce. Ostatnio złapałem młodszego na grzebaniu ośką od popsutego samochodzika w gniazdku...;/Tak że albo będzie pokrywa albo nowa lampka .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 21:24:15 wysłane przez Nabuch » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #18 : Grudzień 03, 2010, 00:12:08 »


 Ostatnio złapałem młodszego na grzebaniu ośką od popsutego samochodzika w gniazdku...;/

Zbiornik fajnie mógłby się rozrosnąć, ale rośliny Ci podają (co pisałeś w pierwszym poście wymieniając gatunki), bo faktycznie strasznie tam ciemno. Zresztą, jeśli nic nie zmienisz, większość pozostałego zielska czeka to samo. Pewnie anubiasy przetrwają...

...ale fragment Twojej wypowiedzi, który zacytowałem, po prostu rozłożył mnie na łopatki  Grin Grin Grin Wiem, że to raczej przerażające niż śmieszne, ale nie mogłem się opanować...pomysły dzieciaków przebijają wszystko  Roll Eyes
Zapisane

Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #19 : Styczeń 23, 2011, 14:20:43 »

Witajcie , nadszedł czas na małe uaktualnienie.. (zdjęcia i zmiany w pierwszym poście) Akwarium trochę zarosło ale wciąż jeszcze nie jest rewelacyjnie. Zdjęcie po niedawnej przycince więc roślinki są w miarę niskie. Niestety marnie rosną mi obydwie odmiany kryptokoryny.  Z powodu problemów z glonami i chorobą postanowiłem zmienić filtrację -Aquael fan 2  oraz dodałem 3 kosiarki bo niestety ciężko było mi znaleźć coś innego . Posiedzą trochę a później sprezentuje je kolegom z większymi akwariami.  Po zmianach  filtracji widzę dużą poprawę na jakości wody . Kosiarki też robią niezłą robotę. Pozostaje mi 2 rodzaje glonów do zwalczenia ale powiedzmy że w obecnej chwili są do ścierpienia( zielenice w postaci kropek na szybach i ciemny glon atakujący anubiasa i tylko jego ). Niestety kosiarki zniszczyły mi wgłębkę  więc jej resztki powędrowały na grzałkę i czekam na rozwój sytuacji Wink



Zbiornik fajnie mógłby się rozrosnąć, ale rośliny Ci podają (co pisałeś w pierwszym poście wymieniając gatunki), bo faktycznie strasznie tam ciemno. Zresztą, jeśli nic nie zmienisz, większość pozostałego zielska czeka to samo. Pewnie anubiasy przetrwają...



Za waszą radą zdjąłem jednak pokrywę i trochę obniżyłem oświetlenie tak żeby było gorzej dostępne. Zdjęcie pokrywy bardzo przyśpieszyło wzrost szczególnie limnofili  i heteranthera zosterifolia .  W planach mam pokrywę z alu... ale jakoś powoli zbieram się z przyniesieniem z pracy już gotowych profili...+ kupna uchwytów bryzgoszczelnych Jeszcze pojawiła się idea przejścia na power led-y ale na razie się waham  chociaż po roku zwróciłby się koszt instalacji. Tak więc w planach
-nowa pokrywa
- otoski lub krewetki (chociaż kosiarki na razie ładnie produkują nawóz więc jestem z nich podwójnie zadowolony)
- zwalczyć resztę glonów + pierdzielone wypławki
- jakieś testy z nawożeniem w celu poprawy wzrostu wszystkich roślinek szczególnie kryptokoryn

Pozdrawiam wszystkich i czekam na wasze opinie




Niestety w akwarium pojawiły się zielenice kolonijne . Linki do zdjęć dla zainteresowanych

http://images45.fotosik.pl/689/a75209e7a7ec580f.jpg
http://images40.fotosik.pl/669/a2c040ecfb62ce85.jpg
http://images43.fotosik.pl/687/4645835bf1996185.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 06:27:53 wysłane przez Nabuch » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: