Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: [63L] Nabuch(-olandia)  (Przeczytany 8264 razy)
Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« : Listopad 22, 2010, 20:20:56 »

Witajcie trochę czasu minęło od mojego pierwszego akwa które pomogliście mi założyć niestety 25 zaczęła cieknąć więc przyszła pora na coś większego.
Akwarium 63l wystartowane 04.10.10;

Hardware :
- zbiornik: 63L proste(woda 48-50l)
- filtr: Aquaszut N300 (ustawiona na max czyli ok 250l/h) Aquael FAN2 praca 24h/doba
- grzałka:Aqua szut 80 W + termoregulator zewnętrzny RT2 Aquael 5oW z wbudowanym termoregulatorem
- podłoże: żwirek drobny + ziemia z kretowiska + kulki GT z allegro(3szt )
- oświetlenie: 2x13W =lekko ponad 0,5 w/l barwa 840 zwykłe kuchenne świetlówki + odbłyśniki własnej produkcji wygięte z inoxa   czas świecenia ok 10h  8X cree XPG bin 0D 350mA
- pokrywa: pleksa pokrywa z profii aluminowych z płytą abs

Nawozy + dodatki:
- podłoże z kulkami+ grupa mieszkańców
- Easy carbo 1ml/dzień wieczorem
- eskalarin przy podmianach(0.7 ml)
- planta gainer classic 2-3ml przy podmianachna 10-15l

Parametry wody:
-NO2 0
-NO3 20
-Ph  8,2 7,5
-gh 18
-po4 0.7
-
Fauna
- 9x neon inessa 2x neon inessa
- 3x kosiarka (tymczasowo do walki z glonami ) w zasadzie już do oddania
-6 x otosek 3xotosek
-10x krewetka balabutti ok 40 krewetekred cherry zmiksowanych z tą 10 balabutti

Flora
- hemianthus micranthemoides
- hydrocotyle leucocephala
- heteranthera zosterifolia
- microsorum pteropus-windelov
- najas guadalupensis
- limnophilia sessiliflora
- wgłębka
- cryptocoryne wendtii
- kryptokoryna jakiś inny "model"
- anubias nana
- bacopa monnieri(?)
- sagitaria

Plany na przyszłość:
- zrobić porządek z glonami:(
- korzonek który schnie już kilka miesięcy  - wygotować
- kupić zrobić sterownik do oświetlenia ( chociaż ostatnio mam coraz mniej czasu)

Foto:

Ogólnie




Ogólna prezentacja z ujęciem oświetlenia dla domorosłych majsterkowiczów:)




21.01.2011
http://images47.fotosik.pl/555/709c60392c671165gen.jpg

04.03.2011




« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 23:22:02 wysłane przez Nabuch » Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #1 : Listopad 27, 2010, 19:11:20 »

Jak rosliny się rozrosną będzie naprawde fajnie Wink podoba mi się Wink
A moze jakieś tło? Czarny lub jakiś inny brystol?
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2010, 17:19:45 »

Skoro masz taki typ oświetlenia, to może zdejmij to przykrycie z akwarium. Ogranicza tylko światło, a przecież Neony Ci nie wyskoczą. O wiele ładniej to będzie wyglądać, mógłbyś w późniejszym czasie dodać jakieś rośliny pływające. Pozdrawiam!
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2010, 18:01:50 »

Cytuj
korzonek który schnie już kilka miesięcy  - wygotować
chodzi ci o korzeń ??. Jeżeli tak to nie może on schnać bo nie utonie w wodzie. Wiem coś o tym bo kazałem mamie wyciągnąć korzeń z garnka i wsadzić do beczki z wodą. To wyciagła i połozyła na piecu i teraz musze w akwa podpierac go kamieniem bo nie chce utonąć.
Ja zrobiłem tak, że trzymałem go tydzien w beczce w woda
Dokładnie czyściłem
Gotowałem 2 gdoziny w solance zmieniając po godzinie wode na nową bo tamta była herbaciana
Przejechałem papierem ścirnym dla upewnienia że jest ok
Do wody na 2 dni przepłukałem i do akwa.

Cytuj
a przecież Neony Ci nie wyskoczą
może wyskoczyć np. z czystej ciekawości bo przeleciał jakiś owad.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 18:04:40 wysłane przez Neon-Innesa » Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2010, 20:36:32 »

Cytuj
Cytuj
a przecież Neony Ci nie wyskoczą
może wyskoczyć np. z czystej ciekawości bo przeleciał jakiś owad.

Ja osobiście przez półtora roku trzymania ich w odkrytym akwarium nic takiego nie zauważyłem Smiley Strasznie spokojne ryby.
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2010, 21:01:24 »

Cytuj
Ja osobiście przez półtora roku trzymania ich w odkrytym akwarium nic takiego nie zauważyłem  Strasznie spokojne ryby.
No ja wiem z własnego doświadczenia jak mi mucha przeleciała nad akwa w lato jak rybki się zainteresowały 2 neonki żałobniczka i 2 brzanki rekinie wylądowały mi na panelach Smiley
Zapisane

Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #6 : Listopad 29, 2010, 21:36:12 »

Jak rosliny się rozrosną będzie naprawde fajnie Wink podoba mi się Wink
A moze jakieś tło? Czarny lub jakiś inny brystol?



Dziękuję zamiłesłowa...Roślinki powoli rosną...niestety glony szybciej. W dodatku zrobiłem mały sajgon przy zruszaniu podłoża i na roślinkach oprócz glonów jest kupę śmieci po kulkach GT. Do poczytania  ku przestrodze
http://www.akwarium.net.pl/forum/woda/wysoki-poziom-fosforanow/

Tło jest z czarnego bristolu ale nie za bardzo widać to na zdjęciach . Niestety mój aparat pozostawia wiele do życzenia
http://images37.fotosik.pl/401/a92a84a56172ebadgen.jpg


Cytuj
Skoro masz taki typ oświetlenia, to może zdejmij to przykrycie z akwarium. Ogranicza tylko światło, a przecież Neony Ci nie wyskoczą. O wiele ładniej to będzie wyglądać, mógłbyś w późniejszym czasie dodać jakieś rośliny pływające. Pozdrawiam!


Niestety nie bardzo mogę zdjąć pokrywę ze względu na dużą różnicę temperatur pomiędzy pomieszczeniem a akwarium. Czasem w pokoju temperatura spada mi do 17 stopni a woda w akwarium 24 . Woda paruje a w pokoju robi mi się straszna wilgoć. Poza tym grzałka też będzie musiała częściej ganiać. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na stratę ilości światła i marny wygląd ale coś za coś. I tak dużo światła tracę na mlecznej pokrywie samej oprawy....;( Kiedyś postaram się zrobić pokrywę to mimo wszystko najlepsze rozwiązanie jak dla mnie. Co do samych neonków to tylko na jedzonko podpływają do powierzchni.

A oto korzeń...
http://images41.fotosik.pl/421/9d013e7fca8b05a3gen.jpg

Pozdrawiam wszystkich. Nabuch
Zapisane

kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2010, 09:25:11 »

Akwarium naprawdę ładne Smiley.
A może kilka krewetek na dno akwarium ?.
Polecam na początek Red Cherry np. 6szt.
Zapisane
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 30, 2010, 15:11:29 »

Cytuj
Skoro masz taki typ oświetlenia, to może zdejmij to przykrycie z akwarium. Ogranicza tylko światło, a przecież Neony Ci nie wyskoczą. O wiele ładniej to będzie wyglądać, mógłbyś w późniejszym czasie dodać jakieś rośliny pływające. Pozdrawiam!

Niestety nie bardzo mogę zdjąć pokrywę ze względu na dużą różnicę temperatur pomiędzy pomieszczeniem a akwarium. Czasem w pokoju temperatura spada mi do 17 stopni a woda w akwarium 24 . Woda paruje a w pokoju robi mi się straszna wilgoć. Poza tym grzałka też będzie musiała częściej ganiać. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na stratę ilości światła i marny wygląd ale coś za coś. I tak dużo światła tracę na mlecznej pokrywie samej oprawy....;( Kiedyś postaram się zrobić pokrywę to mimo wszystko najlepsze rozwiązanie jak dla mnie. Co do samych neonków to tylko na jedzonko podpływają do powierzchni.

Widocznie zależy to od mieszkania. Ja nie uważywam grzałki, temperatura w akwarium 22-23 stopnie, w mieszkaniu 24.
Zapisane

Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #9 : Listopad 30, 2010, 16:17:39 »

Akwarium naprawdę ładne Smiley.
A może kilka krewetek na dno akwarium ?.
Polecam na początek Red Cherry np. 6szt.

Nad tym się jeszcze zastanawiam ...Mam dwie opcje sprzątaczy - krewetki i otoski
Niestety w poprzednim akwarium miałem Red Cherry i mimo starań nie udało mi się ich utrzymać...podejrzewam chorobę porcelanową. Niestety ze starego akwarium przywlokłem wypławki a więc i z rozmnażaniem RC będzie słabiej .Kto wie może na roślinkach jakieś pozostałości choroby też mogłem przywlec. Otoski niestety też są delikatne;(

Cytuj
Widocznie zależy to od mieszkania. Ja nie uważywam grzałki, temperatura w akwarium 22-23 stopnie, w mieszkaniu 24.
Niestety mam nieocieplone mieszkanie i tak dobrze że w tym roku ociepliłem strych to jest odrobinę lepiej bo bywało ciężko nad ranem Cheesy
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #10 : Listopad 30, 2010, 20:26:41 »

Cytuj
Niestety w poprzednim akwarium miałem Red Cherry i mimo starań nie udało mi się ich utrzymać
Poewim Ci tak ostatnio przeczytałem jak forumowicz napisał, że otoską się jest bardzo trudno zaklimatyoważ w nowym zbiorniku i przeważnie połowa z tego co kupisz pada. Nie wiem czy to prawda ale tak było napisane.
Zapisane

Nabuch
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #11 : Grudzień 01, 2010, 06:52:20 »

Wiesz też czytałem trochę o otoskach i oglądałem akwaria w działach takich jak ten i szczerze to większość osób pisze że miało x otosków a zostało mu 2-3 . Sam się waham czy to tak na prawdę dobry wybór ...ale jak nie otoski to co ? Krewetek boję się wziąć bo już miałem przykre doświadczenia. Za ślimakami nie przepadam. Kosiarki nie podobają mi się ze względu na wielkość- chcę małe rybki żeby optycznie powiększać akwarium a dodatkowo jak kosiarki podrosną to podobno przestają wcinać glony;/ Jakieś inne propozycje ?
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #12 : Grudzień 01, 2010, 15:46:58 »

małe rybki to Microrasbora Galaxy o ile dobrze pamietam rośnie ona do 2cm ale tor yba stadna
Zapisane

kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #13 : Grudzień 01, 2010, 20:01:03 »

Ładne akwarium Smiley.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #14 : Grudzień 01, 2010, 20:25:54 »

Zacne akwarium. Muszę jeszcze poczekać aż rośliny się rozrosną Tongue
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: