Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Ławicowa ryba... kłopot
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ławicowa ryba... kłopot  (Przeczytany 10879 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« : Listopad 18, 2010, 13:37:18 »

Witam
Mam spory problem ze znalezieniem informacji na temat gatunków reofilnych w Azji, poza dennymi rybami nie udało mi się znaleźć konkretnych informacji na temat ryb trzymających się wyższych partii wód.
jeśli ktoś zna jakieś strony gdzie mógłbym zasięgnąć informacji lub wie które gatunki (Brzanki, Rasbory, Danio) to gatunki reofilne, bardzo proszę o odpowiedź...
Dziękuje i pozdrawiam
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1 : Listopad 19, 2010, 05:12:36 »

asagoth musisz takie łatwe pytania zadawać, dostałeś lawinę odpowiedzi, jest tego masa od małych typu Danio po średnie Zacco i duże jak Tor. Jedną z najpopularniejszych ostatnio jest brzanka Denisona.
Tu masz linka do strony, patrz w spis treści.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.fao.org/docrep/003/x2614e/x2614e00.HTM&ei=a__lTNeRFYyWswa6g6y0Cw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBkQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dstreams%2Bin%2BAsia%2Bfish%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26prmd%3Db
Albo wpisz w wyszukiwarkę streams in Asia fish, lub freshwater minnow ale tu już ciężej znaleźć coś konkretniejszego. .
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 06:03:03 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 19, 2010, 12:06:27 »

No przyznam szczerze że nie jest prosto znaleść konkretne informacje na temat środowiska w którym żyją nasze ryby... ale poszperałem w Daniach i znalazłem 4 gatunki które mi profilem pasują do moich kryteriów... niestety wszystkie są w Polsce normalnie niedostępne, ale to już standard, także jakoś sobie z tym poradzę... Nie sprecyzowałem pytania bo szczerze nie liczyłem na konkretne odpowiedzi... poszukuje, małej, Tailandzkiej, reofilnej ławicówki Wink jakkolwiek by to nie brzmiało...
Pozdrawiam
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #3 : Listopad 19, 2010, 12:21:43 »

Może pomyśl nad śmiglaczkiem niebieskim Laubuca caeruleostigmata. Niewielka ławicówka występująca w Tajlandii trochę przpominająca zachowaniem pstrążenice.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 19, 2010, 15:15:34 »

Ciekawy pomysł, ich nie wziąłem pod uwage... miałeś może styczność z tym gatunkiem? jakieś doświadczenia?
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #5 : Listopad 19, 2010, 22:17:08 »

Małe reofile z Tajlandii.
Barilius bernatziki
Barilius huahinensis
Barilius infrafasciatus
Barilius ornatus
Barilius ponticulus
Danio albolineatus
Danio kerri
Danio roseus
Devario aequipinnatus
Devario annandalei
Devario laoensis
Devario maetaengensis
Devario peninsulae
Devario regina
Devario shanensis
Devario suvatti
Discherodontus ashmeadi
 Discherodontus halei
Discherodontus schroederi
Esomus danricus
Esomus longimanus
Esomus metallicus
Hampala lopezi
Laubuca caeruleostigmata
Laubuca laubuca
Lobocheilos davisi
Lobocheilos delacouri
Microdevario kubotai
Mystacoleucus atridorsalis
Mystacoleucus chilopterus
Mystacoleucus ectypus
Mystacoleucus greenwayi
Opsarius pulchellus
Oreichthys cosuatis
Oreichthys parvus
Parasikukia maculata
Poropuntius bantamensis
Poropuntius chondrorhynchus
Poropuntius deauratus
Poropuntius faucis
Poropuntius hampaloides
Poropuntius hathe
Poropuntius heterolepidotus
Poropuntius melanogrammus
Poropuntius normani
Poropuntius scapanognathus
Poropuntius speleops
Puntius aurotaeniatus
Puntius binotatus
Puntius bramoides
Puntius brevis
Puntius hexazona
Puntius jacobusboehlkei
Puntius johorensis
Puntius lateristriga
Puntius masyai
Puntius orphoides
Puntius partipentazona
Puntius rhombeus
Puntius sarana
Puntius sophoroides
Puntius spilopterus
Puntius stoliczkanus
Puntius ticto
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #6 : Listopad 21, 2010, 21:29:39 »

Ciekawy pomysł, ich nie wziąłem pod uwage... miałeś może styczność z tym gatunkiem? jakieś doświadczenia?
Niestety nie. Brałem je pod uwagę przy planowaniu poprzedniej obsady ale w końcu stanęło na jez. Inle z Devario auropurpureus w roli głównej. Teraz trochę żałuję ale jeśli kiedyś będę miał możliwość to na pewno wrócę do tego pomysłu.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 24, 2011, 15:32:46 »

Witam, wiem, że temat trochę stary ale podepnę się pod niego.

Planuję we wrześniu kupić akwarium o wymiarach 180x40x30 [cm]. Pod koniec września wyprowadzam się do Wrocławia na studia, przez co akwarium będę widział tylko na weekendy. Akwarium będzie odkryte, aranżacja coś w stylu mojego obecnego akwarium (zdjęcie na stronie w podpisie). Z obecnej mojej obsady planuję zostawić tylko Brzanki Wysmukłe, ponieważ są w miarę spokojne i nie wyskakują z akwarium. Od trzech dni siedzę przed komputerem i atlasem ryb słodkowodnych i nie mam pojęcia jakie gatunki (również spokojne, najlepiej ławicowe i co najważniejsze, małych rozmiarów) mogę dokupić. Nie chcę trzymać większych ryb, oraz tych strasznie dynamicznych, ponieważ nie chcę aby pod moją nieobecność jakaś ryba wyskoczyła z akwarium. Proszę o pomoc w doborze obsady.

Pozdrawiam!!
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: