Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Żwirek kolorowy morski w akwa słodkim ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żwirek kolorowy morski w akwa słodkim ?  (Przeczytany 1302 razy)
Kulin
Nowy
*
Wiadomości: 31


« : Listopad 12, 2010, 14:08:25 »

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Zamierzam założyć akwarium o pojemności 218 litrów, panorama 120x40x50. Od czasów jak zlikwidowałem moją 2-setkę dużo się zmieniło, tzn, głównie technika poszła do przodu. Teraz po kilku latach przerwy nadal mam to coś... mieć kawałek podwodnego świata w domu.
Jakiś czas temu przywiozłem z nad morza sporo żwirku różnej granulacji. Żwirek ten składa się z małych okrągłych nie ostrych kolorowych kamyczków. Pamiętam że kiedyś miałem już takie podłoże i bardzo ładnie komponowało się to z neonkami. Teraz zastanawiam się nad podłożem z ziemią i górną warstwą tego żwirku, czy ten żwirek nadaje się, czy lepiej kupić jakiś drony ciemny bazalt ?
Pozdrawiam
Kulin
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #1 : Listopad 12, 2010, 14:09:40 »

Może, jakieś zdj tego żwirku ? Bo może np, zmieniać skład wody itp Smiley
Dlatego może lepiej, stary dobry bazalt Smiley?
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 12, 2010, 14:15:06 »

Żwirek znad morza może zawierać pokruszone muszle i w związku z tym podwyższać pH i twardość wody.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Kulin
Nowy
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #3 : Listopad 13, 2010, 11:15:14 »

poniżej zdjęcie żwirku, o który pytałem. Faktycznie może zawierac resztki muszli, co nie będzie dobrze wpływać na jakość wody. Ale na następne zdjęcia przedstawiają większe kamienie przywiezione z Tunezji, mają ciekawy kształt oraz kolor, czy one mogą być użyte w akwarium ?



kamień 1


kamień 2


kamień 3


Czy wystarczy je wygotować ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 11:19:54 wysłane przez Kulin » Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #4 : Listopad 13, 2010, 11:53:54 »

Tak jak napisała matka siedzi z tyłu, jeżeli żwirek będzie miał muszelki będzie zatwardzał wode, ja w swoim pierwszym akwa 72l. miałem muszelki, zczarniały mi, oraz rybki takie jak skalary, neonki pozdychaly.

Ja swoje kamieni wygotowałem w wodzie z solą
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: