Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: 3Damian3 80l Krewetkarium  (Przeczytany 14933 razy)
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« : Listopad 06, 2010, 22:26:04 »

A tak akwarium wygląda po niespełna trzech miesiącach od założenia.






Zdjęcia i opis mojego krewetkarium, które ma już 4 dni.



Kilka zdjęć akwarium po 12 dniach




Pojemność:
80 litrów

Wymiary akwarium:
74x35x30 (dł.wys.szer.)

Oświetlenie:
2x18W

Podłoże:
żwir pokryty niewielką warstwą piasku

Nawożenie: teraz już nie nawożę, ponieważ rośliny i bez tego ładnie rosną
- Tetra Plant PlantaMin
- Tetra Plant Crypto

Filtracja:
filtr wewnętrzny SENIOR Typ N750

Grzałka: nie używam już, bo bez niej mam i tak dobrą temperaturę 23-24st.C
Tetratec 100-150l z termostatem

woda:
temperatura 24st.C
PH 7,5
GH 8

Dekoracja:
- dość spory korzeń  Red Moor Wood
- kokos, duży kamień i parę mniejszych

Flora:
-Ceratophyllum Demersum - Rogatek Sztywny
-Cladophora Aegagropila - Gałęzatka Kulista
-Microsorum Pteropus - Mikrozorium Oskrzydlone
-Taxiphyllum Barbieri - Mech Jawajski
-Phoenix moss jako trawnik

Fauna:
Obecnie jakieś 30-40 krewetek red cherry
2 atyagabonensis, które po niewielkim przemeblowaniu gdzieś zniknęły. Mam nadzieje, że się gdzieś nie zaklinowały, a jak to mają w zwyczaju ukrywają się, żeby za jakiś czas się pokazać.
8 razbor klinowych
8 neonów
3 ślimaki
plaga zatoczków z którą postanowiłem nie walczyć, gdyż w zasadzie w niczym nie przeszkadzają
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 16:55:15 wysłane przez 3Damian3 » Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #1 : Listopad 06, 2010, 22:35:53 »

Fajnie się zaczyna. Smiley
Ten kamień podtrzymuję korzeń, żeby nie pływał ?
Akwarium lepiej by się według mnie prezentowało z czarnym bazaltem Smiley Ale to raczej kwestia gustu. Wink
Z krewetek dałbym z 10 Yellow'ek i inne ciekawe Smiley Tu Ci nie podpowiem, bo nie wiem co Ci się podoba Smiley I pamiętaj, gdy będziesz wybierał gatunki krewetek, żeby wpierw spojrzeć czy się nie krzyżują. Smiley
A z ryb to 25x Boraras Brigittae Smiley
Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2010, 22:52:42 »

Korzeń musi jeszcze trochę poleżać zanim przestanie się unosić, a na razie jeste kamień;) Myślałem właśnie nad bazaltem, ale miałem jeszcze żwir ze starego akwarium, więc łatwiej mi było poprostu go użyć. Kiedy mogę myśleś o wprowadzeniu krewetek i rybek do akwa ?
Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #3 : Listopad 06, 2010, 22:56:49 »

2-3 tyg. , ale lepiej poczekaj te 3 tyg. Smiley
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #4 : Listopad 06, 2010, 23:15:27 »

Bardzo ładne....chociaż ja bym ten (zresztą dość ciekawy) korzeń umieściła mniej centralnie. I wyjęła ten kamień co jest po prawej stronie od korzenia- czerwonawy taki..za bardzo rzuca się w oczy.

Co do krewetek.....pisałeś że nie chcesz Babaulti...ale...może Babaulti Stripes przemyśl? Są niezwykle ładne i na dodatek nie wymagające. Są ładniejsze oczywiście jak CR czy Kingkong Panda (albo jakoś podobnie się nazywają) ...no ale wymagania co do wody mają nie małe
Zapisane

Kawus95
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #5 : Listopad 07, 2010, 00:06:34 »

Ciekawie się zapowiada Wink
Zapisane
axepulse
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61


łukasz jestem:p


« Odpowiedz #6 : Listopad 07, 2010, 21:12:35 »

Co mi się nie podoba? te kamienie rzeczne czy też z łąki, no i mały heniek, przy tym świetle <0,5W będzie stał w miejscu albo zmarnieje całkiem.

Na początku przygody z krewetkami zaczynaj właśnie od red cherry i babaulti, są najmniej wymagające i najtańsze. Wpuść je dopiero po 4-5 tyg. Dlaczego? Poczytaj o cyklu azotowym. Do wody dodaj suche liście dębu i szyszki olchy (naturalne garbniki). Kiedy już zasmakujesz przygody z krewetkarium zastanów się nad kupnem innych ale najpierw o nich poczytaj, chyba że chcesz mieć w baniaku zbiorową mogiłę.
Zapisane

...ostatnio zamieniłem akwarium towarzyskie na krewetkarium.
gg 1921930 Smiley
Kubik118
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2010, 15:52:44 »

Według mego gustu biały bazalt byłby super.
Ja bym ci polecił Crystal redy, grade zależy ile chcesz wydać Wink Co do ryb to mogą być np. Pseudomugil gertrudae, edlery, jakieś Microrasby( ale nie wszystko na raz ) Akwa nie oceniam bo nic nie widać przez bąble Wściekły
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 09, 2010, 15:59:42 »

Na początek dobre  Wink Potem się zobaczy jak wyjdzie w praniu  Cool
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #9 : Listopad 11, 2010, 00:31:22 »

Dzisiaj mija 4 dzień baniaka co skłania mnie do pewnych refleksji na temat jego funkcjonowania:
-przywiązałem korzeń do kamienia, dzięki czemu już nie wypływa
-mech jawajski jak widać ma się całkiem dobrze, bo sporo już urósł
-niestety z małym heńkiem nie jest dobrze, tak jak ktoś napisał raczej nie nadaje się do mojego akwarium. Jaka roślina nadawałaby się do mojego akwa na trawnik ?
-gałązetka kulista całkiem ładnie się prezętuje. Nie widze, żeby podrosła, ale to chyba nie jest konieczne, ponieważ i tak ciekawie wygląda
-mikrozorium ma zdecydowanie dłuższe korzenie niż na początku, jednak nie wiem, czy liści nie ma trochę jakby mniej zielonych, może mi się tylko tak wydaje.
-rogatek sztywny nie wiem dlaczego zbrązowiał, ale sporo urósł około 5cm
-wywłucznikowi rdzawemu też nie wróżę nic dobrego. Jeden się już zniszczył, a dwa pozostałe wydają się być w gorszym stanie niż kiedy je sadziłem
-zastanawiam się dlaczego termometr pokazuje mi 28stC, gdy grzałkę mam ustawioną na 25stC. Może to oświetlenie za bardzo nagrzewa wodę, ponieważ pokrywa nie pasuje do akwarium i osadzona jest nieco niżej niż standardowo ?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 12, 2010, 14:50:06 »

Rośliny nabiorą kolorów gdy znikną okrzemki - rzecz normalna przy zakwitaniu akwarium
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #11 : Listopad 12, 2010, 17:48:55 »

Wyrwałeś się z tymi okrzemkami Adriju jak z cicha pęk.
Sprawdziłem PH swojego baniaka i mam 7,7 to dobrze, jeśli źle to co zrobić ?
Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #12 : Listopad 13, 2010, 13:26:58 »

A więc tak jutro zamawiam krewetki babaulti i blue pearl lub red cherry, razem będzie 20. Rybki dokupię trochę później- dwie ławice po 8 sztuk jakiego gatunku to napisze za niedługo. Zastanawiam się, czy z krewetkami mogą być ryby zjadające glony. Do tego kilka świderków.
Chcę zrobić coś z roślinnością dlatego zastanawiam się co zmienić w ustawieniu moich obecnych roślin i jakie rośliny kupić żeby akwarium ładnie zarosło, może jakaś skała, dodatkowy korzeń ? Co polecacie po widząc wasze akwaria stwierdzam, że macie pojęcie jak zrobić z takiego akwarium jak moje piękny baniak gęsto zarośnięty.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 22:42:09 wysłane przez 3Damian3 » Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #13 : Listopad 16, 2010, 22:44:39 »

A więc tak jutro zamawiam krewetki babaulti i blue pearl lub red cherry, razem będzie 20. Rybki dokupię trochę później- dwie ławice po 8 sztuk jakiego gatunku to napisze za niedługo. Zastanawiam się, czy z krewetkami mogą być ryby zjadające glony. Do tego kilka świderków.
Chcę zrobić coś z roślinnością dlatego zastanawiam się co zmienić w ustawieniu moich obecnych roślin i jakie rośliny kupić żeby akwarium ładnie zarosło, może jakaś skała, dodatkowy korzeń ? Co polecacie po widząc wasze akwaria stwierdzam, że macie pojęcie jak zrobić z takiego akwarium jak moje piękny baniak gęsto zarośnięty.
Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #14 : Listopad 24, 2010, 22:38:52 »



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Tak wygląda akwarium po kilku zmianach. Jutro powinien dojść stringy mooss.
Pod siatką mam phoenix mooss i zastanawiam się czy może być taką siatką. Może wystarczy położyć mech na podłoże i sam przyrośnie, a siatka jest zbyteczna ?
 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: