Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Unoszący się piasek  (Przeczytany 1132 razy)
XGrzesX
Nowy
*
Wiadomości: 21


« : Listopad 05, 2010, 21:03:17 »

Mam od dwóch tygodni zalane akwarium. Do podłoża użyty został bardzo drobny piasek kwarcowy o granulacji chyba 0,1-0,5 mm. Piasek był wcześniej płukany (może za mało) ale cały czas mam problem z unoszącym się piaskiem w akwarium. W akwarium pracują dwa filtry - wewnętrzny Juwel o mocy 600l/h oraz Eheim 2073 o mocy ponad 1000l/h. Filtr zewnętrzny posiada deszczownię która jest pod taflą wody i skierowana lekko ku górze. Dysza filtra wewnętrznego skierowana jest też lekko ku górze. Kilkakrotnie płukałem wkłady filtrujące w filtrach. Kupiłem też najdrobniejszy wkład jaki był czyli JBL SymecMicro który wkłada się na 24 godziny i który wyłapują najdrobniejsze zanieczyszczenia. Oczywiście wkłady te po 24 godzinach były brudne ale niewiele to dało bo pył cały czas się unosi. Zmniejszenie mocy filtra coś tam może daje ale i tak nie rozwiązuje problemu. Dzwoniłem nawet do producenta czy też dystrybutora tego piasku. Twierdzi, że piasek będzie się jedynie unosił w przypadku gdy był źle płukany. Możliwe że za słabo wypłukałem ale myślę, że gdyby to była kwestia słabego wypłukania to prędzej czy później syfek z piasku by był zebrany przez filtry. Czy możliwe, żeby był sprzedawany piasek akwarystyczny który się nie nadaje do akwarium ?

Proszę doradźcie co tym można jeszcze zrobić. Wymiana podłoża strasznie mnie przeraża bo dużo pracy włożyłem w uruchomienie tego akwarium.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc !!!
Zapisane
Ania_19
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1 : Listopad 19, 2010, 13:23:49 »

A po co masz dwa filtry?
Jak duży jest zbiornik?
Może masz po prostu za duży wir, który tworzą filtry?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: