Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Poczatkujacy- Jaki zestaw rybek
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poczatkujacy- Jaki zestaw rybek  (Przeczytany 7075 razy)
Radone
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Styczeń 07, 2004, 21:03:18 »

Witam wszystkich jestem tu nowy chciałbym zaczac hodowle rybek i innych wodnych zwierzatek . I mam prosbe o kilka przykladowych zestawów rybek jakie mógłbym trzymac. Jeden zestaw do akwa 35 L a drugi do 75 L. prosze o wasze pomysły na zestawy. :oops:
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2004, 21:15:25 »

Ja proponuję do 35 l: żyworódki(gupiki, molinezje, zmienniaki wielobarwne, platki), danio pręgowane,danio lamparcie, kardynałki, neonki.
Do 75 l: gurami, brzanki(np różowe, purpurowe, wysmukła), zbrojniki Ancistrusy, neonki, kardynałki, prętniki, żyworódki typu mieczyk, molinezja, platka, kiryski.
Możesz wybierać z pośród tych. Może ktoś coś jeszcze zaproponuje Smiley Wszystkie z tych rybek mogą razem przebywać, są łagodne :wink: Pozdrawiam :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2004, 21:17:54 »

do 35l. proponuje niewymagające zbytnio prętniki tak z dwa samce i cztery samiczki do tego sporo roślin (żabienice jakieś mniejsze kryptokoryny...) rośliny pływające (pistia wgłębka rzęsa woda...) filterek wewnętrzny aquaek typ 1 i mamy piękne akwa. Więcej bym tam ryb nie trzymała bo będa miały ciasno.

75l. hmm tutaj można troche pomyśleć.Jakie ryby najbardziej Cie urzekły? ja bym w tym akwa trzymała stadko np neonków lub zwinników jarzeńców (10-20 sztuk) na dno 4-5 kirysków lub dwa zbrojniki niebieskie noo może jeden. Roślinność najlepiej nurzańce po bokach i coś okazałego w środku Smiley Masz pole do popisu.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2004, 23:10:47 »

Cytat: Sarmik
do 35l. proponuje niewymagające zbytnio prętniki tak z dwa samce i cztery samiczki

A czy 35 l, to nie za małe akwa na prętniki?? Pytam dla swojej wiadomości, bo mi sie wydaje że może byłoby im trochę ciasno.
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2004, 23:47:14 »

Nie jest za małe. Za małe jest dla molinezji i danio. Te ryby kochają przestrzeń.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2004, 14:07:32 »

w mojej książce piszą że prętniki można trzymać w 20l akwa ale danio lubią popływać więc zbiornik conaj mniej 50l i jak naj dłurzszy
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Radone
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2004, 20:18:22 »

dziekuje wszystkim za propozycje uwagi itp. wezme wszystko pod uwage. W razie innych pomysłow piszcie jeszcze
Zapisane
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #7 : Styczeń 09, 2004, 13:33:59 »

A ja na początek proponuje Ci rybki żyworodne i akwaria jednogatunkowe.
W 35 litrowym możesz hodować gupiki, a w 75 np. mieczyki i molinezje. Ryby te występują w wielu odmianach barwnych. Akwarium w którym pływaja np. po 2-3mieczyki zielone, berlinskie, czarne, czrwone, czy odmiany żaglopłetwe i inne wygląda różnorodnie.(podobnie z molinezjami i gupikami). Są to rybki łatwe w hodowli, znoszą błędy początkujących i łatwo jest je rozmnożyć (a taki fakt może dostarczyć Ci wiele satysfakcji). Po roku gdy zdobędziesz doświadczenie i poznasz zachowanie ryb możesz uzupełnic obsadę o rybki, które Ci się spodobają (może brzanki, lub gurami).  
p.s sorry jeśli post pojawi sie dwukrotnie, ale to jakieś problemy techniczne
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: