Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 1 dniowy Narybek  (Przeczytany 3274 razy)
neu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« : Wrzesień 24, 2010, 11:29:52 »

Witam !!
Mam dosc powazny problem:/
Calkowicie nie przygotowany i nieswiadomy przyjscia nowych rybek w moim akwarium , otwierajac dzis rano oczy zobaczylem pare takich bardzo malutki rybek co plywaja w moim zbiorniku....

Nie mam 2 zbiornika wiec ich wylawianie i przykladanie nie moglo byc mozliwe.

mam pare gatunkow ryb w zbiorniku i nie wiem od ktorych pochodzi narybek - wiem ze duze rybki zaczynaly wyjadac narybek -> szczegolnie moje brzanki robily sobie polowania, ale male byly szybkie i sie nie dawaly ( takie mialem wrazenie ) chyba na moich oczach tylko 1 dorwaly w 5 bo wpadla w rog akwarium.

zanim zjadlem sniadanie i wypilem kawe aby sie przepudzic , zagladam na nowo do zbiornika i podczas 30 minutowego poszukiwania i obserwacjach nie bylo juz malych rybek ;( stwierdzilem ze jestem zlym akwarzysta i dalem wyjesc male rybki..

obiecalem sobie ze na nastepne przyjscie malych rybek bede gotowy... nie myslalem jednak ze to tak szybko nastapi i zas bylem nie gotowy a mianowicie bylo to tak,

z ciekawosci poswiecilem latarka w filter ( zewnetrzyny) i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu , patrze sie, a tam widze 2 male rybki..
widocznie wciagniete przez filter, ale jeszcze zywe bez namyslu zabralem sie za ich ratowanie.

wylowilem male rybki z filtra lacznie 5 szt. niestety 1 nie dala rady ( przygniotlem ja sitkiem - moj blad )
wiec tak mialem te 4 male rybki w pojemniku i mysle sobie - Nowy zbiornik robic dla nich .. nie mozliwe... za malo czasu zeby wogole cos tam dojrzalo... wiec pojechalem szybko do sklepu zoo kupilem taki koszyk z siatka do zawieszenia ( dzieki temu moge teraz miec male rybki w tym samym zbiorniku i dobrej juz wodzie ) oraz jedzonko dla malego narybku ( armenie )
Niestety wlasnie tu sie pojawia problem wrzucilem troche w ich koszyk ale rybki raczej nie beda w stanie tego jesc - robaki sa praktycznie tej samej wielkosci co narybek Cheesy

Wie ktos czym karmic tak male rybki i co robic dalej - za wszystkie szybkie i trafne uwagie z gory dziekuje.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2010, 12:33:59 »

Dobrze by było jednak wiedzieć co to za narybek, żeby karmić właściwym pokarmem..no ale ...spróbuj podać zwykły pokarm płatkowany, tyle że rozgnieć palcami na zupełny pył, jeśli nie są to maluchy jakichś wyjątkowo wybrednych rybek to powinny jeść.
I co to jest "armenia" ? Masz na myśli artemię?  To też może przed podaniem rozgnieć/posiekaj..nie wiem w jakim to stanie, mrożone czy suszone.
Do kotnika (tej siatki z maluchami) włóż jeżeli nie masz jakieś roślinki, mech, wgłębkę, czy jakiekolwiek łodygowe zwyczajnie urwane..tak żeby maluchy czuły się pewniej, mogły odpocząć na listkach, i nie stresowały się "otwartą przestrzenią"
Zapisane

neu
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2010, 12:53:53 »

ok mech dodany Cheesy

chodzilo mi o artemie ( posiadam - mrozona )
pytanie jeszcze w sprawie co2 poniewaz podaje dosc intesywnie dla roslin - duzym ryba nie przeszkadza ale jak sprawa wyglada jezeli chodzi o maluchy ??
wylaczyc co2 ? czy jak duze nie padaja male tez nie padna..?
UPdate :
Numer z pokruszonym platkiem tez dziala , dzieki za porade.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 13:01:04 wysłane przez neu » Zapisane
kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 26, 2010, 15:01:39 »

Co do CO2, to nie powinno to zaszkodzić maluchom, ale możesz zmniejszyć trochę dawkowanie. papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: