Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Amazonka - 105.000 litrów
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Amazonka - 105.000 litrów  (Przeczytany 37354 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 19, 2010, 21:07:17 »

Ciekawe jak w takim 105.000 litrów akwarium wyglądała by wielka ławica neonów innesa, tak z 300 sztuk Cheesy
Masz chyba problem z proporcjami.
W tym zbiorniku 300 innesów nie byłoby widoczne chyba, że coś Ci się pomylilo i miało być 3 000 albo 30 000 neonów.
Dla porównania, w zbiornikach 300 litrowych ludzie trzymaja po 150 neonów i nie jest to nic wielkiego.
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 19, 2010, 21:44:13 »

Grundman, jeśli jeszcze nikt Ci nie odpowiedział na temat tych ryb na początku filmu, to popatrz na to : http://www.scientific-web.com/en/Biology/Animalia/Chordata/Vertebrata/MyleusSchomburgkii01.html
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 20, 2010, 06:29:35 »




  Albo podmiana wody... około 2700 tys litrów... no ale chyba co miesiąc albo jeszcze rzadziej  Cool


No przy takim baniaku to podmianę stosuje się chyba rzadko ponieważ na pewno ma zastosowane filtry piaskowe takie jak są w stacjach uzdatniania wody no i im więcej wody tym większa pewność, że woda oczyszcza się sama
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 20, 2010, 18:16:52 »

myślę że nawet 10000 neonów by się zagubiło, widziałem akwaria po 5 tys. litrów gdzie mieli  po 700-900, ale jakby pomyśleć ile trzeba  jeszcze wydać kasy na taką obsadę  Shocked 

Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 20, 2010, 18:42:31 »

Wg. mnie jak sie zabierasz za takie akwa to musisz miec kase na wszystko, uwazam ze osoba ktora takie cos chce zrobic to predzej rysuje kosztorys, niedpowiedzialni ludzie biora sie raczej za mniejsze akwaria  Tongue Jak kupuje neony wlasnie mam kontakt z hodowca ryb i sprzedaje miedzy innymi neony to on przy duzych ilosciach sprzedaje neony nie pamietam ale powiedzmy po 60gr/szt (to oczywiscie przy takich naprawde wielkich ilosciach i mysle ze naraz bylo by mu ciezko sprzedac powiedzmy 10 tys. neonow wiec pewnie szlo by to na raty) wiec 10 tys. neonow wychodzi 6 tysiecy zlotych, przy kosztach samego takiego baniaka ze sprzetem to to jest jak zlotowka przy 100 zlotych, takie jest moje zdanie Tongue Mi osobiscie takze nie podoba sie wystroj takiego akwa i zrobil bym w tym najchetniej jakies roslinne ew. jakas tange, malawi bo to by mozna juz poszalec. Tylko ze przy roslinnym tak jak juz ktos pisal na jeden raz nowozenia lalo by sie tyle co ja przez rok w swoim 250L  Tongue I jeszcze dodam, uwazam ze zrobil wlasnie taki biotop ze wzgledu wlasnie na koszty bo jak by to mialo byc akwa roslinne to za nawozy i za prad sie nie wyplaci.  papa
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 20, 2010, 19:40:03 »

Z tymi neonami to może sie bawić tak, że kupuje 200l tarliskowe i sam rozmnaża aż mu wyjdzie 10tys. neonów. Bardzo czaso chłonne, ale by był spec od rozmnażania neonków xD
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 20, 2010, 19:50:17 »

Z tymi neonami to może sie bawić tak, że kupuje 200l tarliskowe i sam rozmnaża aż mu wyjdzie 10tys. neonów. Bardzo czaso chłonne, ale by był spec od rozmnażania neonków xD

Hehe pewnie tak  Wink
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 20, 2010, 22:16:08 »

Wystrój tego akwarium jest taki, bo najbardziej przypomina naturalne środowisko ryb które w tej bance pływają . I zresztą 90 % innych gatunków słodkowodnych,  widać że facet jest pasjonatom i urządził baniak żeby ryby czuły się w nim jak najlepiej. Gdyby ten kolo chciałby mieć ogródek to pewnie by zrobił sobie na dworze, posadziłby sobie kapustę, marchewkę jakąś tuję i nie trzeba do tego lać tydzień czasu wody. Nie wiem skąd się utarła ta głupota że ryby muszą mieć baniak zapchany chwastami, powstała chyba razem z trzymaniem welona w kuli. Co byście tam posadzili chyba baobaby, a te 10000 neonów to chyba jako oświetlenie.
A na pytanie Grundmana o płaskoboka odpowiedział tylko jeden użytkownik.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 22:17:51 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 20, 2010, 23:00:49 »

Nie wiem czemu ludzie wszędzie chcą dawać jakieś chwasty i neony, to już jest takie oklepane  Undecided Ale na czymś trzeba ćwiczyć  Cheesy Baniak jest extra, prawdziwa amazonka - oto właśnie w takich warunkach żyją miedzy innymi neony! Ale tam to by pływały jako pokarm Cheesy I tak moje szczupaki h*ety są najedzone neonkami Wink Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
scalare
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 21, 2010, 13:03:12 »

Jeśli komuś się nie chce szukać filmów o takich zbiornikach,to większość jest na tej stronie
http://www.aquanet.tv/Video/247-amazonas-in-thueringen-105000-liter-im-wohnzimmer
Ja bym bardziej widział w takim zbiorniku kolorowe okrągłe wyrośnięte paletki niż 900 neonów, lub Altumy hehe.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 21, 2010, 20:32:07 »

Wystrój tego akwarium jest taki, bo najbardziej przypomina naturalne środowisko ryb które w tej bance pływają . I zresztą 90 % innych gatunków słodkowodnych,  widać że facet jest pasjonatom i urządził baniak żeby ryby czuły się w nim jak najlepiej. Gdyby ten kolo chciałby mieć ogródek to pewnie by zrobił sobie na dworze, posadziłby sobie kapustę, marchewkę jakąś tuję i nie trzeba do tego lać tydzień czasu wody. Nie wiem skąd się utarła ta głupota że ryby muszą mieć baniak zapchany chwastami, powstała chyba razem z trzymaniem welona w kuli. Co byście tam posadzili chyba baobaby, a te 10000 neonów to chyba jako oświetlenie.
A na pytanie Grundmana o płaskoboka odpowiedział tylko jeden użytkownik.
Drago, strzępisz sobie język.
Dla większości osób na tym forum to własnie zarośnięty baniak jest "trendy".
Co do neonów to się nie zgodzę. Długa ławica neonów wyglądałaby ładnie w tak dużym zbiorniku.
Inna rzecz, że byłoby głupotom włożyć do takiego szkła neony.
Niemniej wygląd w takim baniaku byłby ładny.

Pozdrawiam.
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 22, 2010, 11:05:02 »

Właściwie to ja też się podpisuję, że krzaki to w umiarkowanej ilości Smiley

Ale neony zginęłyby w takiej bańce i wg mnie jest bezsensem wpuszczać takie ryby do tak dużego akwarium.
Dokładne odwzorowanie biotopu? No tak, ale neony byłyby cały czas ścigane przez większe ryby. Pewnie by przeżyły bo miejsca i kryjówek dużo, ale po co mieć pochowane neony? Nie lepiej je trzymać w mniejszym akwa, z dobrym światłem, gdzie cieszą oko?

Ale ryby przepiękne ma facet. Pasjonat. Ale cashu musi iść na to wszystko, samo żarcie dla ryb ile musi kosztować. Paczka mrożonych filetów to jakiś śmiech na sali dla takiej obsady Tongue

W sumie podmiana nie jest aż taka straszna - 3tys. litrów to tak naprawdę 4,5 duże wanny wody.
Podejrzewam, że podmiana to jednak 10 tys. litrów minimum, ale jak mniemam wielosobowa, bogata rodzina zużywa podobną ilość tygodniowo Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #27 : Wrzesień 23, 2010, 09:04:25 »

Cytuj
Wystrój tego akwarium jest taki, bo najbardziej przypomina naturalne środowisko ryb które w tej bance pływają . I zresztą 90 % innych gatunków słodkowodnych,  widać że facet jest pasjonatom i urządził baniak żeby ryby czuły się w nim jak najlepiej.


Dokładnie. To akwarium biotopowe, dość dobrze oddające klimat Amazonki. Roślin by się tu nie utrzymało, w takim akwa wystrojem powinny być głównie korzenie. Widać że akwa urządzał specjalista, który zna się na rzeczy.

Cytuj
A na pytanie Grundmana o płaskoboka odpowiedział tylko jeden użytkownik.
Grundman, jeśli jeszcze nikt Ci nie odpowiedział na temat tych ryb na początku filmu, to popatrz na to : http://www.scientific-web.com/en/Biology/Animalia/Chordata/Vertebrata/MyleusSchomburgkii01.html


Margin, dzięki  Smiley  Jak już jesteśmy przy płaskobokach - jaki gatunek nadałby się do akwarium około 300 litrowego?

___________________________

A co do obsady tego 105.000 litrowego akwarium, jest naprawde ciekawa:

- arowana
- płaskoboki
- piranie Pacu
- cichle
- duże sumy
jeszcze torche można tam wypatrzeć


W linku do 14.000 litrów (też Amazonka) są jeszcze pielęgnice.
A w linku który dał badrass - akwarium 5 metrów długości -
są fajne egemplarze niektórych pielęgnic, choć nie jest to już ten sam klimat co dwa poprzednie akwaria
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #28 : Październik 19, 2010, 15:44:32 »

Cytuj
Nie wiem czemu ludzie wszędzie chcą dawać jakieś chwasty i neony, to już jest takie oklepane   Ale na czymś trzeba ćwiczyć

Akurat neony to bardzo dobry pomysł , dla mnie kicz to wpuszczać neony do baniaka 25- litrowego , w takim zbiorniku jak ten neon przeistoczył by się z oklepanej ryby którą każdy ma w kapitalny kawałem biotopu który wspaniale się prezentuje.


Cytuj
Ale neony zginęłyby w takiej bańce i wg mnie jest bezsensem wpuszczać takie ryby do tak dużego akwarium.
Dokładne odwzorowanie biotopu? No tak, ale neony byłyby cały czas ścigane przez większe ryby

To czy by zginęły już zależy tylko od ich ilości , piszesz że były by ścigane przez większe ryby - no i dobrze , wtedy było by właśnie to odwzorowanie biotopu.

Dla mnie taki baniak to absolutne marzenie i coś o czym śnie po nocach , jak narazie postawienie takiego zbiornika to dla mnie sprawa nie wykonalna (myśle nad 1000 l i już mam problem gdzie to postawić  Roll Eyes ) i raczej tylko marzenie ale marzyć zawsze można  Wink

Piszecie tutaj o jakiś gigantycznych kosztach ale myśle że dla dorosłego człowieka który ma pensje co najmniej to 8 - 10 tysięcy postawienie takiego baniaka to sprawa góra roku (biorąc pod uwage że to jest oczywiście człowiek który nie ma nikogo na utrzymaniu) , ludzie kupują sobie samochody za 50 -70 tys. i nikogo to nie dziwi więc wydana kasa na tak duże akwarium też nikogo dziwić nie powinna .

Ja jakbym miał taki baniak (co ja mówie , raczej basen! ) to zrobił bym w nim prawdziwy ekosystem gdzie np. taka arowana pożera neona i jest to jej jedyny pokarm (oczywiście to przykład , były by też inne ryby "karmowe" ) a neon utrzymuje populacje dzięki rozmnażaniu  Cheesy  , marzenia...

Zapisane
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #29 : Październik 19, 2010, 18:36:26 »

Mówicie że ten koleś musi mieć dużo kasy bo utrzymanie takiego zbiornika kosztuje...
On jest sprytny.
Prawdopodobnie ma kolektory słoneczne które latem pokrywają zapotrzebowanie na prąd.
Ogrzewanie pewnie ma z pieca.
Filtry ( pewnie ma kilka ) zrobił sam bo nie ma takich które by w jakiś sposób przefiltrowały tą wodę.
Akwarium świetne.
Wystój jeszcze lepszy. Rybki super.
My, jako zwykli małolitrażowi akwaryści karmimy nasze rybki  płatkami z malej puszeczki Tropicala, ten koleś karmi swoje ryby pokarmem z wiadra. Niesamowite...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 18:40:14 wysłane przez oloix » Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: