Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawidłowa obsada  (Przeczytany 827 razy)
Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« : Wrzesień 18, 2010, 06:38:14 »

Wiem, że takich tematów są na tysiące, ale chce sie dowiedzieć czy mam prawidłową obsadę w moim akwarium 54l. Mam tak:
- 2 molinezje parka
- 3 kiryski (już dorosłe) 2 pstre i 1 panda zamierzam jeszcze dokupić z 2 po 1 gatunku
- 10 neonków 6 innesa, 2 czarne i 2 czerwone (tu mam pytanie czy te 3 rodzaje będą tworzyć gromadę w sensie czy będą pływać w grupie bo kupiłem je niedawno i możliwe, że jeszcze przyzwyczajają sie do akwarium i nie chcą pływać razem).
- ślimak ampuł (zakała rodziny ;p)
- i zbrojnik niebieski wiem, że jest za mały na to akwa ale zabrałem go ze szkoły gdzie był w 20l akwa z 3 bojownikami więc u mnie ma lepiej, a nie mam komu dać.

I to wszystko chce sie zapytać czy nie mam przerybienia jeśli nie to czy moge jeszcze dokupić z 4 neonki. Z góry dzięki  Good !
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 18, 2010, 08:04:40 »

- 2 molinezje parka - ODDAJ -  za małe akwarium
- 3 kiryski (już dorosłe) 2 pstre i 1 panda zamierzam jeszcze dokupić z 2 po 1 gatunku - Lepiej  by było jak by był jeden gatunek no ale - są 3 dokup 3 = 6
- 10 neonków 6 innesa, 2 czarne i 2 czerwone (tu mam pytanie czy te 3 rodzaje będą tworzyć gromadę w sensie czy będą pływać w grupie bo kupiłem je niedawno i możliwe, że jeszcze przyzwyczajają sie do akwarium i nie chcą pływać razem). - Bym proponował oddać czarne i czerwone - są większe od innesa = 6 inessa + dokup 6 = 12
- ślimak ampuł (zakała rodziny ;p) Ampularia ?
- i zbrojnik niebieski wiem, że jest za mały na to akwa ale zabrałem go ze szkoły gdzie był w 20l akwa z 3 bojownikami więc u mnie ma lepiej, a nie mam komu dać. - no ale na pewno jest gdzieś koło Ciebie jakiś zoolog więc oddaj go tam - W tym akwarium także się męczy .
 CZYLI :
-6 Kirysków
-12 neonów innesa
-Ampuł - ampularia ?
    Możesz sobie dorzucić np. krewetki. Lub z ryb Gupiki - harem luba same samice, samce. 
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 18, 2010, 11:49:05 »

Zdecyduj się na jeden gatunek neonów, gdy to zrobisz możesz mieć ich 12-14. Zbrojnika zamień na otoski i będzie dobrze.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 11:53:40 wysłane przez michji » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: