Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Aequidens rivulatus - AKARA POMARAŃCZOWOPŁETWA i 120cm
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Aequidens rivulatus - AKARA POMARAŃCZOWOPŁETWA i 120cm  (Przeczytany 17303 razy)
neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« : Wrzesień 15, 2010, 12:32:28 »

Czy zbiornik od długośći 120cm wystarczy do hodowli tych że pieknych ryb?  Takie typowe 240l? Dokładnie na parę tych ryb . Trudna jest w utrzymaniu bez rozrodu tych ryb? Hodował ktoś może?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 15, 2010, 12:38:00 »

Tutaj wszystko znajdziesz...

http://lmgtfy.com/?q=akara+pomara%C5%84czowop%C5%82etwa+wymagania
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 15, 2010, 14:36:00 »

Dzięki za cenne rady, zauważyłem że na każdy mój post odpisujesz bardzo przydatnymi odpowiedziami  Smiley Chyba Ci się nudzi...
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2010, 08:16:22 »

Nie spamuj. Szukaj. Opcja szukaj nie boli.
Zadaj pytanie jak już trochę poczytasz.
Podstawowe informacje są ogólnodostępne.

Nuda nie ma nic wspólnego z sugerowaniem innych pożądanych zachowań na forum.
Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2010, 12:06:30 »

Nie spamuj. Szukaj. Opcja szukaj nie boli.
Zadaj pytanie jak już trochę poczytasz.
Podstawowe informacje są ogólnodostępne.

Nuda nie ma nic wspólnego z sugerowaniem innych pożądanych zachowań na forum.
Smiley
Ale kto tu spamuje? Pytałem osobe która hodowała te ryby .Hodowałeś? Jeśli nie to sam sobie nabijasz posty, widząć ilośc twoich odpowiedzić, typu z linkiem do googli itp.To zapamietaj jedno , nie jest  dobry akwarysta ten kto ma po 5tys postów tylko taki ,co wystarczy spojrzeć na jego akwarium i juz wszystko jasne i może nawet mało sie co udzielać na forum. Takich znawców do udzielenia porady na temat obsady lub że jest za dużo ryb w zbiorniku to od groma. Ale jak zapytać o coś konkretnego to nie ma żadnego. Więc nie pisz mi że ja spamuję. Bo to Ty nabijasz sobie posty odpowiadając na mój każdy post odpowiedzią taką byle coś napisać i zbyć lub skarcić nowego użytkownika forum. Mieć po 5 tys postów nic nie znaczy, można tak siedzieć latami i odpowiadać na pytania jak Ty, nie wnosząc dobrego nakierowania na odpowiedź. Tyle mam do napisania na takie zaczepki dłuższego stażem użytkownika forum.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2010, 13:41:44 »

Kolego, pytasz o oczywistości, o coś co można znaleźć w internecie z ogromną łatwością.
Jeżeli przeczytasz i jakiś niuans wyda Ci się niejasny - dopytaj.
Jak robimy inaczej to forum zmienia się w sieczkę dla nastolatków i przeklejanie wiadomości z internetu.
Ja rozumiem, że inaczej gdy ktoś Ci napisze na forum (kilka osób) niż przeczytać w internecie, ale dane o które pytasz można znaleźć na kilku stronach polskich, na forach polskich, nie wspominając o stronach anglojęzycznych.

Ja rozumiem krótki staż na forum objawia się przeważnie rozsiewaniem wątków na lewo i prawo, ale niech będzie to przemyślane.

Poza tym ja się nie uważam za znawcę, chociaż w moim akwarium nie pływa to, co jest dostępne w sklepach.
Znawcą to jest Drago i paru innych wyjadaczy.

Akwarium Twoj w zupełności wystarczy dla pary tych ryb. Nie czytaj jednakże artykułów z lat 80tych bo tam wszystko trzymali w 120 litrach a tarła odbywały się w 50-80litrowych akwariach. Jest to ryba dość łatwa w hodowli i rozmnażaniu. Jest agresywna, na YT można znaleźć dużo filmików o "Green Terror".

W prawdzie nie hodowałem tej ryby, ale rozmnażałem kiedyś inne agresywne pielęgnice i jest to bardzo ciekawe zajęcie.
Akary bardzo szybko osiągają dojrzałość płciową i tarło ryb mniejszych niż 10cm nie powinno Cię zdziwić.

Masz tu od "wujka" garść info Smiley

I nie rozumiem pytania:
"Trudna jest w utrzymaniu bez rozrodu tych ryb?"
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2010, 17:43:07 »

Witam

Posiadam pięć sztuk w 200l mają około 6-7cm kupiłem tyle ponieważ w przyszłym roku planuję 375l i zamierzam tam wrzucić parę tych ryb,z tych pięciu sztuk mam samca i cztery samice i odziwo samica już złożyła mi ikrę pewno nic nie będzie bo czytałem że płodne są gdy mają 12cm nie wiem zobaczymy bynajmniej u mnie są spokojne pływają razem z meekkimi,podaję im dużo różnych mrożonek,z żywych wazonkowce,rurecznik i wodzień oczywiście nie zapominając o roślinnym:)
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2010, 17:57:37 »

Witam

Posiadam pięć sztuk w 200l mają około 6-7cm kupiłem tyle ponieważ w przyszłym roku planuję 375l i zamierzam tam wrzucić parę tych ryb,z tych pięciu sztuk mam samca i cztery samice i odziwo samica już złożyła mi ikrę pewno nic nie będzie bo czytałem że płodne są gdy mają 12cm nie wiem zobaczymy bynajmniej u mnie są spokojne pływają razem z meekkimi,podaję im dużo różnych mrożonek,z żywych wazonkowce,rurecznik i wodzień oczywiście nie zapominając o roślinnym:)

Narazie są spokojne...Ja mam 4 szt. w 112l  (jeszcze w tym miesiącu będą w 240L) i już widać, że są 3 samce i jedna samica. Cały czas jest rzeźnia tzn. tłuką się na okrągło. Najlepsze jest to, że ten największy wybrał sobie kokosa jako swoje terytorium i wychyla się z niego tylko aby którąś rybę przegonić w pobliżu. Drugi ten średni jak tylko zgaszę światło w pokoju wieczorem, a pali się w akwarium to stroszy się do swojego odbicia w szybie jak bojownik. Znowu ten najmniejszy dostaje baty od tych dwóch wcześniej wspomnianych i siedzi prawie cały czas pod filtrem.
Samica olewa to całe trio, choć czasami też ją pogonią.

Zobaczymy jak będzie się miała sprawa kiedy przeniosą się do większego baniaka. Mimo wszystko zostanie tylko para jeśli się dobiorą.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 17, 2010, 13:19:17 »

U mnie są spokojne chyba przez to że jest jeden samiec:)poza tym karm je mięsem ale nie przekarmiaj czytałem że wtedy są spokojniejsze,czytałem też że są dwie odmiany jedna występuje w Ekwadorze a druga w Peru:)teraz czekam co będzie z tej ikry:)
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 18, 2010, 06:57:30 »

Ale dużo osób tu ma te ryby  Smiley Fajnie  Smiley
120 cm długości może być. W 150 cm można spróbować połączyć z inną tak samo dużą parą pielęgnic, lub mniejszymi - zebrami, bazalcikami (to częsty zestaw pomarańczowopłetwe z zebrami lub bazlacikami, widać sprawdza się takie połączenie, widziałem też ciekawy zbiornik pomarańczowopłetwe z ziemiojadami czerwonogłowymi - to było akwa na jakichś targach).

A jakie macie u siebie odmiany? Bo wbrew pozorom jest sporo odmian - nie dość że o różnych kolorach płetw - żółtych, białych, czerwonych, to jeszcze o różnej maksymalnie osiąganej wielkości a być może i różnej agresji - z tego co mi wiadomo nikt tego jeszcze w żadnej książce jakoś nie uporządkował i jak sie pisze o pomarańczowopłetwej to ma się na myśli wszystkie te odmiany (często nie rozróżnia się). Że istnieją różne odmiany można spokojnie zauważyć nawet na zdjęciach w google.
Zapisane
SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 18, 2010, 15:20:17 »

Ja mam tą tradycyjną wydaje mi się że ta odmiana pochodzi z Ekwadoru,samiec ma końce płetw pomarańczowe i jest ciemno niebieski a widziałem odmiane jasno niebieską i wydaje mi się że te są bardziej agresywne poza tym jak są dobrze karmione jest spokój:)
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 18, 2010, 15:50:57 »

Ja mam tą tradycyjną wydaje mi się że ta odmiana pochodzi z Ekwadoru,samiec ma końce płetw pomarańczowe i jest ciemno niebieski a widziałem odmiane jasno niebieską i wydaje mi się że te są bardziej agresywne poza tym jak są dobrze karmione jest spokój:)

U mnie samce mają końcówki płetw soczyście pomarańczowe i są niebieskie, a raczej granatowe, bo sie cały czas tłuką o rewiry ( juz mógły przyjść ten nowy baniak Cry), z kolei samica ma końcówki płetw cytrynowe i jest bardziej stalowo-oliwkowa.

W poniedziałek lub we wtorek robie rewolucję, bo 112l idzie do piwnicy a stanie 240l. Zrobie fotorelacje.
Pozdrawiam
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2010, 09:45:24 »

Cytuj
Ja mam tą tradycyjną wydaje mi się że ta odmiana pochodzi z Ekwadoru,samiec ma końce płetw pomarańczowe i jest ciemno niebieski a widziałem odmiane jasno niebieską i wydaje mi się że te są bardziej agresywne poza tym jak są dobrze karmione jest spokój


Wcześniej wspominałeś o dwóch odmianach - z Ekwadoru i Peru. Jestem pewien że jest więcej niż tylko dwie  Smiley  To pewnie tak samo jak tu rozmawialiśmy na forum o pielegnicach niebieskołuskich - populacje z różnych rzek czy jezior i innych zbiorników różnią się. Znalazłem opis odmiany z białymi końcówkami płetw, która osiąga mniejsze rozmiary.

Cytuj
W poniedziałek lub we wtorek robie rewolucję, bo 112l idzie do piwnicy a stanie 240l. Zrobie fotorelacje.


Ok, czekamy!  Smiley
 


Tu widze tą z białym kolorem płetw:
http://www.sydneycichlid.com/gallery/d/476-4/aequidens-rivulatus
http://www.aquazone.gr/mkportal/modules/fishplant/images/Aequidens%20rivulatus.jpg

Tu pomarańczowa:
http://www.aquabase.org/contest/pics/3/aequidens_rivulatus.jpg

Tu żółta:
http://de.academic.ru/pictures/dewiki/65/AequidensRivulatus.jpg

Ta mi jeszcze jakoś inaczej wygląda:
http://www.hippocampus-bildarchiv.de/images/FSWMYS00547-1_Aequidens_rivulatusGOLDSAUM.jpg

Są jeszcze z całymi czerwonymi końcówkami płetw - ani żółte ani pomarańczowe, tylko czerwień.
 
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 24, 2010, 15:12:53 »

Tu jeszcze ciekawe nagrania z youtube:



Wariant biały:


Walka samców:


Walka z pielegnicą perłową:


Z niebieskołuską:


Z meeką:



Filmiki dość dobrze uwidaczniają zachowania i wygląd tej pielęgnicy.
Zapisane
Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 24, 2010, 16:23:31 »

Obecnie nie Aequidens a Andinoacara Wink

Był już podobny temat, gdzie pokrótce opisałem jak wygląda sprawa z odmianami tej ryby + ciekawostka w postaci bardzo podobnego, w zeszłym roku opisanego nowego gatunku pielęgnicy.

http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/jak-rozroznic-odmiany-akary-pomaranczowopletwej/

Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: