Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Aequidens rivulatus - AKARA POMARAŃCZOWOPŁETWA i 120cm
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Aequidens rivulatus - AKARA POMARAŃCZOWOPŁETWA i 120cm  (Przeczytany 17304 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 24, 2010, 17:09:52 »

Muszę sie pochwalić - moje się rozpasły dziś w baniaku  240l Smiley
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 24, 2010, 17:20:21 »

Topielec, to co tam napisałeś jest na tyle interesujące że pozwole sobie to wkleić tu, mam nadzieje że nie będziesz miał mi za złe  Grin

Topielec napisał:
Jeśli chodzi Ci o Andinocara rivulatus, to istnieją jej dwie odmiany - o białych i pomarańczowych końcówkach płetw (na świecie przeważnie nazywają je potocznie odpowiednio Goldsaum i Silbersaum). Co do systematyki, to od lat toczą się burzliwe dyskusje na temat tej rodziny ryb. Rybę o białych brzegach płetw łatwo pomylić z opisaną pod koniec zeszłego roku Andinoacarą stalsbergi. Ryby te jednak różnią się od siebie barwą łusek na tułowiu - rivulatus ma czarne łuski i jasną obwódkę, natomiast łuski stalsbergi to negatyw tej pierwszej.

Dzięki za zwrócenie uwagi co do nazewnictwa. A co do odmian to mam wrażenie że jest więcej niż tylko dwie.

Andinoacarą stalsbergi można chyba traktować jako pododmianę Green Terrora, taką lokalną formę. W odniesieniu do stalsbergi niektórzy używają okreslenia że jest to prawdziwy Green Terror właśnie. Mi się wydaje że na tej fotce jest stalsbergi, jeszcze pod dawną nazwą rivulatus wariant z Peru http://tangledupincichlids.com/images/rivul3.jpg

Nie mam też pewności na ile różni się od nich Andinoacara sapayensis? W sumie nie dysponuje informacjami jak odróżnić  sapayensis.



Tu dobra strona: http://www.lem.net/alf/css-aequidens.htm
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 24, 2010, 17:20:59 »

badrass, gartulacje, i jak się zachowują w większym baniaku?
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 25, 2010, 08:43:48 »

badrass, gartulacje, i jak się zachowują w większym baniaku?

Pokazują tak: To jest nasz baniak i wara abym wpuścił jakieś inne ryby. A tak poważnie to pływają po całym zbiorniku jak szalone, chyba im się podoba.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: