Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Prętniki przez przypadek  (Przeczytany 11512 razy)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #15 : Marzec 23, 2005, 21:02:29 »

Jestem po pierwsze podmianie wody u maluchów – niestety jedno tego nie przeżyło  Sad
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #16 : Marzec 29, 2005, 13:01:00 »

Już nawet nie wiem który raz wytarły się moje 3b. W każdym razie odłowiłem dziś do kotnika znowu ok. 30 larw. Podczas dzisiejszego połowu udało mi się tez złapać jednego olbrzyma – prawie 4mm !!! To musi być sztuka z jednego z pierwszych tarł. Ciekawe czym się żywił? Samymi pantofelkami? Jest już na tyle duży że swobodnie może jeść nawet duże mikro. Może jadł odpadki ze stołu dorosłych? Hmm....nie wiem.
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #17 : Marzec 29, 2005, 13:13:41 »

oo Lukas Smiley sprzedasz mi pretniki lukas ? sprzedasz ? :mrgreen:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 29, 2005, 17:51:05 »

Luk szukam samicy pilnie ... mam dwa samce Sad w okazie samice skonczyly sie na dzien przed tym jak kupilem - ratuj ... Wink
Zapisane

112,25
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2005, 17:52:31 »

Tram widziałem pretniki 3B w Okazie, kryły sie wsrod roslin Smiley ale nie wiem jaka płec Sad
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #20 : Marzec 29, 2005, 18:26:31 »

Cytat: Tramal
Luk szukam samicy pilnie ... mam dwa samce Sad w okazie samice skonczyly sie na dzien przed tym jak kupilem - ratuj ... Wink

Spoko – możesz dostać nawet 15 – tyle że rozmnażać się będą mogły za jakieś 6 miesięcy  :wink:
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Marzec 30, 2005, 22:03:11 »

Zdjęcia moich 3B - wiem że jakość fatalna ale to max jaki mogę wyciągnąć z mojego telefonu  Sad  :wink:

Tatuś pod kożuchem roślinności pływającej – cholernie trudno go uchwycić


mama
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #22 : Marzec 30, 2005, 22:19:41 »

Moje samce nie sa jeszcze tak wybarwione -  młode ale kto wie może już niedługo . Jak dobrze pójdzie od piątku beda i żony dla nich Smiley - To naprawde wspaniałe rybki... Pozdrawiam
Zapisane

112,25
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 03, 2005, 19:28:46 »

Te małe cholery już na siebie polują. Mam takiego jednego delikwenta który w dużej mierze odżywia się młodszym rodzeństwem  :evil: .
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 03, 2005, 20:08:48 »

zdjęcia są spoko Smiley samiec jest bardzo piękny, zwłacza ten czarny kolor .. ahh Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #25 : Kwiecień 03, 2005, 21:52:00 »

Odłowic cwaniaczka lukas.Mi w guraminach tez zawsze pojawia sie taki wielkolud i tnie rodzeństwo bez ceregieli.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 08, 2005, 22:07:04 »

Jarecki, nie posłuchałem Cię i teraz mam  Sad . Z ok. 50 młodych zostało mi ok. 10-12. Resztę wrębał największy z rodzeństwa. Za to jak on wygląda. Jest ok. 5 razy większy od następnej największej ryby. Dziś było kolejne tarło, więc jutro będą świeże młode. Jutro również braciszek-kanibal przeprowadzi się do gupików. Mam nadzieję że gupole mu nic nie zrobią.  :roll:
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #27 : Kwiecień 08, 2005, 22:59:58 »

Hehehe.Myslisz Lukas że ja lepszy byłem?No niestety upartym się nieraz było i myslało że jak jedzonka bedzie do oporu to nic nie zrobi wielkolud.A żeby dmuchać na zimne to nakarm gupiki tak na wszelki wypadek.Gdy ja pierwszy raz wpuszczałem takie przerośnięte pretniki wargacze własnie do gupików to planowałem dac pokarm chwilę po ich wpuszczeniu by oswojone nieco też sie najadły wespół z gupikami.Nie zdążyłem ich już zabrać z powrotem bo młodzież gupika wzięła to za pokarm i całą kochortą "zamemłała" pretniki w kilka sekund na śmierć.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 09, 2005, 10:43:19 »

Podglądnąłem ikrę w ogólnym. Widać już zarodki które kręcą się w środku. Powinny zacząć się kluć za jakieś 3-4 godziny. Myślę że to najlepszy czas by rozpocząć akcję „kanibal”. Gupiki właśnie dostają syte śniadanie żeby im nic głupiego do głowy nie przyszło.

BTW: Z każdym tarłem prętniki stają się coraz mądrzejsze. Mają śmieszną technikę składania jaj w ogólnym. Trą się w jednym końcu akwarium i jakby zwracają na siebie uwagę innych ryb  (zwłaszcza ich największego wroga – dużego samca gurami dwuplamistego). Oczywiście amatorzy jaj od razu płyną by pożreć złożoną ikrę . Wtedy prętniki szybciutko odpływają z tego miejsca na drugi koniec akwarium. Podczas gdy ryby zajęte są konsumpcją ikry, para spokojnie wyciera się nie zauważona przez nikogo po drugiej stronie. Rybki też nauczyły się już bronić „prawdziwego” gniazda w przypadku jego wykrycia przez jakąś rybę. Bojownik czy kosiarka to nie jest już dla nich problem. Samiec gwałtownie naciera na takiego przeciwnika i odgania nierzadko gryząc go w głowę. W przypadku gdy gniazdo zwęszy gurami – prętniki przyjmują inną strategię. Otóż samiec i samica jednoczą siły (a ponoć samica nie bierze udziału w opiece nad ikrą) i oboje atakują dużego przeciwnika. Oczywiście szczęki gurami są nieporównywalnie silniejsze od szczęk prętnika, więc rybki nie ryzykują uderzenia w głowę (jak w przypadku mniejszych ryb) ponieważ riposta mogłaby się źle skończyć dla  trzykrotnie mniejszego prętnika. Ataki ryb skupiają się więc na ogonie i płetwie odbytowej. W tych podwójnych atakach o dziwo prym wiedzie samica.
Zapisane

Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 09, 2005, 11:08:43 »

I dlatego wlasnie kocham miec akwarium. Rybcie zawsze zaskocza czyms wspanialym...
Zapisane

Setka po starcie
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: