Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Szakallo [112 L] mieszanka wybuchowa
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Szakallo [112 L] mieszanka wybuchowa  (Przeczytany 31456 razy)
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #15 : Grudzień 22, 2010, 19:03:20 »

na te glony nitkowate najlepiej działa Easy Carbo ...przez jakiś tydzień-dwa tygodnie należy podawać podwójną dawkę Carbo a następnie przez jakiś czas normalną dawkę... Nitkowate glony z dnia na dzień znikają- potwierdzone moim doświadczeniem
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #16 : Grudzień 22, 2010, 19:12:25 »

Jest to jakiś sposób ale wydaje mi sie że to rozwiązywanie skutków a nie przyczyny, na pewno jest to cenne źródło dodatkowego węgla dla roslin ale jesli chodzi o cos innego niz wegiel to easy carbo na dłuższą metę nie rozwiąże problemu. Easy carbo nie tylko niszczy glony ale tez bakterie wiec w dojrzewajacycm akwarium w wiekszych niz zalecane dawkach raczej nie pomaga.
Zapisane
strzaalkaa
Pedagog..w trakcie studiów :)
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 18


Actus hominis non dignitas iudicentur


« Odpowiedz #17 : Grudzień 22, 2010, 21:45:38 »

Gertrudy śliczne Smiley moje póki co są młode ale mam nadzieję,że i mnie uda się takie przychodować Smiley
Zapisane

Kobieta wybaczy ci wszystko oprócz jednego: że jej nie kochasz
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #18 : Grudzień 23, 2010, 12:24:01 »

Zastanawiam się czy zainwestowac w easy carbo czy lepiej zrobić reaktor narurowy na co2 które podaje praktycznie cały czas
A co do gertrudek to z moich obserwacji to twarda rybka żadna nie kipneła z przyczyn nie zależnych od nich dwie wyskoczyły na dywan kiedyś w nocy jak pokrywa była nie dokończona a tak poza tym trochę za szybkie na mnie są i niemam czasu żeby przyczaić się na nie i zrobic wieksza sesię zdjęciową
Ale postaram się w święta coś zdziałać plus trochę mojej wpadki z rybkami z iquaitosa które miały byc espei a wyszła jedna wielka mieszanka

Parametry wody hhhhhhmmmmmmm moze masz rację  pojęcie względne
NO2 i NO3 prawie nie mierzalne ph ok 6-6,5 i twardość og 10  węglanowa 6
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 12:33:51 wysłane przez szakallo » Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #19 : Grudzień 26, 2010, 10:13:07 »

Witam
Udało mi się wczoraj znaleźć czas miedzy wódką a śledziem więc dołożę kilka fotek

Na początek Razborka Espei


No inny mieszkaniec Pseudomugil gertruda - Moddrooczek gertrudy Cheesy
I pytankie do znawców co to za ryba w tle Huh


Jedna z krewet które zdajadą wszystko co spadnie na dno


Pytanie do znawców bo nie mam zielone pojęcia co to za razbora
w środku kadru pod espei  z pełnym klinem

Ostatnie zdjęcie przedstawia najlepiej mieszankę jaką sprzedano mi z Iquatosa w Warszawie pod nazwą Razbor Espei których jak na złość jest najmniej z całej mieszanki

Pozdrawiam

Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 10:15:35 wysłane przez szakallo » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #20 : Styczeń 02, 2011, 22:28:09 »

Przydałby ci sie test na CO2 to się dowiesz czy musisz coś zmieniać. Mozesz kupic gotowca JBL lub zrobić samemu poszukaj w google test stały CO2

NO3 na zerze, to znak że trzeba nawozić. U mnie sprawdziły się 2 opcje linia PG i sposób EI spidera. Jak chcesz PG to kup narazie Classic i Macro a jak EI to poszukaj kalkulatora w necie by zrobic nawóz a składniki znajdziesz na Allegro. Tylko najpierw upewnij się że masz 30ppm CO2 zanim zaczniesz coś lać do akwarium.
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #21 : Styczeń 04, 2011, 13:29:51 »

No i znów ktoś mi coś wytkął
Nie mam zielonego pojęcia ile mam CO2
kurde chyba muszę zrobic sobie taki test
Co do nawożenia to mam PG classic i macro + ferro staram się dawac tyle co na butelkach
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #22 : Styczeń 04, 2011, 14:01:39 »

szakallo - zacznij od macro pełna dawkę, a classic połowę zalecanej. Ferro+ odpuść sobie na razie. Taka moja propozycja.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #23 : Styczeń 08, 2011, 11:14:49 »

To nie wytyki, skarżyłeś się na glony to staram się pomóc znaleść przyczynę Wink
Test stały na CO2 to nic skomplikowanego, jak nie masz na to kasy to w sieci jest pełno mnóstwo pomysłów jak to zrobić samemu ( zarówno roztwór jak i pojemnik do umieszczenia w akwarium)
Można też wyregulować pozom CO2 obserwacją rybek, podkręcając tak długo do póki nie bedzie przyduchy
Jesli podajesz pełne dawki jak zaleca producent to widocznie musisz je zwiększyć, NO3 nie może byc na 0. Ale z zwiekszeniem dawek upewnij sie czy test czasem nie jest ferelny
Na roślinach widać jakieś niedobory ? Glony rosną czy zamierają ?

andrzej72 dlaczego proponujesz koledze połowe dawki classic ?

Zapisane
strzaalkaa
Pedagog..w trakcie studiów :)
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 18


Actus hominis non dignitas iudicentur


« Odpowiedz #24 : Styczeń 09, 2011, 21:15:57 »

gratulacje fotografii  Smiley mnie niestety nie wychodzą tak ładne i wyraźne,ale być możne to wina aparatu,może dla niego Gertrudy są po prostu za szybkie  Tongue
Zapisane

Kobieta wybaczy ci wszystko oprócz jednego: że jej nie kochasz
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #25 : Styczeń 09, 2011, 22:25:36 »

Zdjęcia robione Pentaxem K-x zwanym kiksem
A do tego albo standardowy kit albo czasem Helios 58/2
Mam trochę więcej szklarni ale narazie niemam czasu zaczaić się na rybki ze statywem
A co do gertrudek to rybki naprawdę śmigają że ciężko je wyostrzyć a co mówić o zrobieniu zdjęcia
Całę szczęście pentax ma pułapkę ze zwolnieniem migawki więc czasem uda się zrobić aparatowi zdjęcie zanim zdąży odpłynąć lub zmienić kierunek


A co do testów to testy mam JBL 5w1 podobno nowe miałybyć jak je kupowałem z 4 miesiące temu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 22:33:46 wysłane przez szakallo » Zapisane

matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #26 : Styczeń 09, 2011, 23:18:59 »

Pytanie do znawców bo nie mam zielone pojęcia co to za razbora
w środku kadru pod espei  z pełnym klinem
Razbora klinowa Cheesy

Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #27 : Styczeń 10, 2011, 17:37:23 »

JBL 5w1 to te paskowe testy ? mozesz sobie do kosza wyrzucić  Good ! wszystkie paskowe testy maja taka rozbieżność w pokazywaniu parametrów że więcej szkody jak dobrego moze z tego wyniknąć. Jak chcesz w miarę prwidlowe wyniki to zainwestuj w testy kropelkowe
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #28 : Styczeń 11, 2011, 09:31:10 »

Pytanie do znawców bo nie mam zielone pojęcia co to za razbora
w środku kadru pod espei  z pełnym klinem

Razbora klinowa Cheesy




W tym problem że moim zdaniem nie jest to razbora klinowa
JAk przyjrzysz się na zdjęciach wcześniejszych zobaczysz że klin nie jest klinem tylko czarną częścią ogona
u kinówki masz klin na reszcie ciała
u tej razbory jest to cały czarny ogon z srebna poświata przy grzbiecie

A ta moja ma całą czarną część ogonową bez obramówki

Chba że to młoda klinowa choć nie jest mała zobaczymy
Postaram się zrobic kilka zdjęć tych innych rybek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 09:40:52 wysłane przez szakallo » Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #29 : Styczeń 11, 2011, 10:28:08 »

szakallo  razbora razborze nie równa. Kwestia warunków w zbiorniku i co za tym idzie wybarwienia. Podzielam zdanie matki - razbora klinowa - nieco inna od "wzorcowej" razbory, ale nikt nie powiedział że wszystkie razbory klinowe mają być takie same.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: