Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Tła dekoracyjne  (Przeczytany 159374 razy)
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #135 : Luty 27, 2010, 20:54:20 »

Dzisiaj po powrocie z marketu ( jak to w weekend bywa  Wink ) zasiedliśmy z rodzinka do konsumpcji zakupionych tam pistacji,ze rodzinka spora 5 osobowa łupinek się nazbierało ze ho ho.  Cheesy
Już miałem je wyrzucić gdy wpadł mi do głowy pomysł jak można je wykorzystać.Kształtem przypominają małe muszelki i nie źle się prezentują.
A więc do rzeczy- Z ŁUPINEK PO PISTACJACH CHCĘ WYKONAĆ TŁO WEWNĘTRZNE.
Już je wyczyściłem i teraz się wyparzają w garnku. Grin
Muszę dokupić silikon akwarystyczny czarny dla kontrastu i do roboty, Praca będzie mozolna ale myślę ze efekt będzie na tyle zadawalający ze trud włożony w przygotowanie tła wynagrodzę sobie pięknymi"plecami" akwarium.  Cool
Tylko nie wiem na co to przykleić,pierwotnym pomysłem jest szyba docięta na wymiar...i tu proszę o porady i pomysły na czym innym mógł bym zamocować setki łupinek....

p/s. myślę ze nie zaszkodzą one mojemu "inwentarzowi"...
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 20:57:08 wysłane przez black75 » Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #136 : Lipiec 18, 2010, 19:25:26 »

ja zrobiłam ze styropianu 10mm w 20 minut

1. płyta styropianu wytrawiona rozpuszczalnikiem
2. pomalowane niedokładnie czarną farba akrylową, czyli jest czarno-szare

Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #137 : Lipiec 18, 2010, 21:01:49 »

Gosieks tło stoi za akwarium?
Ładnie ci to wyszło gratuluję,  Good !
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #138 : Lipiec 19, 2010, 10:43:04 »

Gosieks tło stoi za akwarium?

Tak - za akwarium jest, ale z przodu wygląda jak by było w środku - jak akwarium zarośnie to powinno być lepiej Smiley

Cytuj
Ładnie ci to wyszło gratuluję,  Good !

Dziękuję Smiley Mój pomysł polegał na tym żeby nie bawić się w kilkugodzinne wytrawianie styropiany aby wyglądał naturalnie, bo... w efekcie końcowym zwykle wygląda to sztucznie, ty sztuczniej im bardziej się staramy o naturalny wygląd. Więc zrobiłam "byle jak, byle nie było widać że to styropian" i powiem szczerze, że jestem zadowolona Smiley Fajnie światło się załamuje, robi się dużo cieni.
Zapisane
AsFeron
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #139 : Lipiec 28, 2010, 20:22:38 »

ja swoje tło zrobiłem ze steropianu wycierając w nim za pomoca noża ruzne wzorki  np wgłębienia i wzniesienia potem wziołem klej do steropianu i ,,wysmarowałem" całe tło tym klejem (mozna go kupic w budowniczym i wystarczy rozrobić  z odpowiednią iloscią wody)gdy wyschło (mi po 24 h ale moze to trwac dłuzej lub krucej zalezy jaka warstwa kleju została nałożona) ,,wysmarowałem" drugi raz i poczekałem aż wyschnie potem mozna zostawic tak ja to zrobiłem (mi się podoba).Po wyschnienciu przybiera kolor jasno szarego  można tez pomalowac sprejem lub farbą.
Zapisane
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #140 : Sierpień 04, 2010, 14:39:46 »

Siemka mam pytanko zrobiłem własnej roboty tło strukturalne, ale mam pewien problem czym przyklejić  je do szyby akwarium Proszę o szybka odpowiedz!!.
Zapisane
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #141 : Sierpień 05, 2010, 13:34:41 »

mi sie marzy akwarium w stylu s-f lub tzw alien akwarium, lub kosmiczne jak kto woli. Niestety mąż uznal ze za duzo zachodu i machnal niebieskim prayem tyl akwarium i na tym sie dekoracja skonczyla, wyglada to tragicznie tandetnie, ale coz zrobic. W kazdym razie mam akwarium 30 l (jeszcze bez tla Cheesy), w ktorym zyja roslinki i tak sobie mysle ze moglabym tam jakies kosmiczne tlo zapodac. Nie wiem tylko dokladnie z czego zrobic, wydaje mi sie ze pomysl z malowaniem  i gieciem papieru jest ok, styropian to chyba wyzsza szkola jazdy, a gotowego tla nie znosze (fototapeta).
Chodzi mi o uzyskanie efektu kraterow jak na ksiezycu...
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #142 : Sierpień 05, 2010, 13:39:52 »

kawałek płyty i gips i ręczna robota kraterów
Przyznam że pomysł dziwny ale powodzenia może cos ciekawego wyjdzie  Good !
Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #143 : Sierpień 05, 2010, 16:46:06 »

no poprobuje cos wyczaic jak nie to najwyzej pojde do drukarni i niech wydrukuja mi zdjecie ksiezyca i najwyzej przykleje...
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #144 : Listopad 05, 2010, 16:25:25 »

Ostatnio mieszałam w krewetkarium i jakoś mi czarne tło do tego co wymieszałam nie pasowało, więc znikłam na dłużej w szpargałach i odkryłam w czeluściach trochę sztucznego siana (chyba jest papierowe) takiego jak się pod butelki wina daje przy pakowaniu, więc na pewno tanie jak barszcz. Znalazłam też kawałek tektury i taśmę klejącą Smiley

A wyszło tak:



Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #145 : Listopad 05, 2010, 21:18:27 »

Może jak by pomalowalowac to tło na zielono, przypominało by takie zarośnięte mchem - ciekawy materiał na tło
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #146 : Listopad 06, 2010, 13:27:59 »

hmmm... no można by na dowolny kolor w zasadzie pomalować Smiley zostawiłam oryginalną kolorystykę bo mech ładnie na tym tle wygląda, ale sa gusta różne Smiley
Zapisane
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #147 : Grudzień 01, 2010, 23:27:13 »

witam.. Noszę sie z zamiarem wykonania tła do zbiornika z Tanganiką.. z CR65 , steropian i pianka montażowa... Ale moje pytanie jest następujące....
Jakimi dokładnie farbami można je malować.. Prosiłbym o podanie mi nazwy farby i producenta.. Wiem że swojego czasu stosowano farby Faust ale teraz już nie są dostępne z powodu zaprzestania ich produkcji.. Więc jakimi innymi farbami mógłbym pomalowac CR65...
czekam na odpowiedź.. Pozdrawiam
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #148 : Grudzień 08, 2010, 23:45:01 »

ja tez własnie robie tło do tanganiki z pianki i ze styroduru droższy ale cięższy zostalo mi tylko pomalowanie ceresitem . Chcialem na czarno pomalować ale nie wiem czy będe ryzykował. A Faust ponoć w praktikerze tylko jest. Narazie to tło wygląda okropnie az mialem ochote je wyrzucic ale moja dziewczyna powiedziala ze bedzie fajnie wiec pomaluje zobaczymy co wyjdzie.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
Alkon1976
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


Bo rybka lubi pływać...


« Odpowiedz #149 : Grudzień 20, 2010, 12:42:09 »

Witka, ja do zrobienia mojego tła użyłem :
- 4x kaseton styropianowy z nie regularną fakturą,
- kilka patyków z podwórka,
- parę kamyków i żwirek,
- do mocowania elementów wykorzystałem drut oraz dwu stronną taśmę klejącą.

Oto wynik :




a tak wygląda za akwarium :



Pozdrawiam,
Adam
Zapisane

Przyjaciel - ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13
  Drukuj  
 
Skocz do: