Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Kantara [250 lt] ogólne + krewetkarium [30lt] + Betta akwa [22lt]
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kantara [250 lt] ogólne + krewetkarium [30lt] + Betta akwa [22lt]  (Przeczytany 7280 razy)
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #15 : Listopad 15, 2010, 01:10:54 »

Jak dla mnie każdy z baniaczków ma swój urok. A biorąc pod uwagę to gdzie obecnie przebywacie to naprawdę kawał dobrej roboty zostało odwalone Smiley
Czy planujecie jakieś towarzystwo dla bojka, czy będzie samotnikiem?
Pozdrawiam R

Będzie samotnikiem..myslałam nad dokupieniem samiczki, ale nie chcialabym kupic i po dniu bijatyki znalezc martwa...wiec raczej zostanie kawalerem Tongue
Chyba, że znajde jakiegos fajnego ślimaka, ale jak dotad nic w sklepie nie bylo, jak zawsze zreszta...heh
Zapisane

Ricco
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #16 : Listopad 15, 2010, 01:26:18 »

Jak dla mnie każdy z baniaczków ma swój urok. A biorąc pod uwagę to gdzie obecnie przebywacie to naprawdę kawał dobrej roboty zostało odwalone Smiley
Czy planujecie jakieś towarzystwo dla bojka, czy będzie samotnikiem?
Pozdrawiam R

Będzie samotnikiem..myslałam nad dokupieniem samiczki, ale nie chcialabym kupic i po dniu bijatyki znalezc martwa...wiec raczej zostanie kawalerem Tongue
Chyba, że znajde jakiegos fajnego ślimaka, ale jak dotad nic w sklepie nie bylo, jak zawsze zreszta...heh

Jeżeli się zdecydujesz na dziewczynki dla bojka to kup 3 sztuki bo inaczej może być niezła walka w baniaczku.
Pozdrawiam R
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 15, 2010, 10:10:46 »

W tym litrażu to tylko albo jeden samiec, albo jedna samiczka, na harem to stanowczo za mało, Kantara jak najbardziej słusznie rozumuje, szkoda ryzykować.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 15, 2010, 10:17:00 »

Świetne krewetki, a to, że z wakacji przywiezione to już w ogóle kosmos Smiley Nie mam zielonego pojęcia co to za kolorowa krewetka w Twoim baniaczki, ale wiem na pewno, że chciałabym mieć takie u siebie bo jest prześliczna Smiley  Oryginalny pomysł - tak sobie krewetki z Turcji przywieźć  Good !
Zapisane
Ricco
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #19 : Listopad 15, 2010, 10:17:22 »

W tym litrażu to tylko albo jeden samiec, albo jedna samiczka, na harem to stanowczo za mało, Kantara jak najbardziej słusznie rozumuje, szkoda ryzykować.
Oczywiście że masz racje,zagapiłem się z wielkościa akwarium.
Mój błąd,przepraszam.
Zapisane
scalare
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #20 : Listopad 15, 2010, 14:21:03 »

Podoba mi się to akwarium ogólne. A co do neonów i skalarów to mam stadko małych neonów innesa i razborek klinowych. Pływa z nimi dwa olbrzymie skalary , około 16-17cm wysoki. I ich nawet nie ruszają. Dodam że neony pływały z nimi od małego. I teraz nawet jak dokupuję małe neonki to nie zwracają na nie uwagi. papa
Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #21 : Listopad 16, 2010, 19:53:45 »

scalare - ja rowniez tego skalara trzymam od oseska z neonami, duzego skalara oddałam bo sie bily za bardzo, ogolnie to startuje moje osobiste akwa 100 lub 120 lt bo w koncu juz mam wszystko skompletowane do zbudowania, wiec juz tej zupy rybnej w ogolnym nie bedzie.

Zdecydowanie bojek bedzie kawalerem, nie ma co innych rybek meczyc w takim akwa, poza tym on czuje sie najlepiej sam Smiley

gosieks83 - nie myslałam, że tyle rpzezyje podroz, bo prom z Turcji na Cypr - 6h, ale mielismy pompke i byla wtyczka na statku wiec co 2 h bylo dostarczane powietrze. Do tej pory nie wiem co to za krewetka ta pasiasta - wyglada zypelnie inaczej niz tamte, ma oczka jakby z boku glowy na szypulkach a nie jak reszta jakby w "ciele" jesli wiesz o co mi chodzi. Niestety jest bardzo zwawa i proba sfotografowania jej zazwyczaj konczy sie fiaskiem, wiec to zdjecie ktore tu wstawila to jedyne gdzie stala sobie kilka sekund i moglam cyknac fotke. Umaszczenie ma jak krewecia tiger, ale ta jej glowka nie taka...moze to jakis podgatunek ? sama nie wiem...
Zapisane

klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #22 : Listopad 16, 2010, 21:29:07 »

A ja mam pytanie odnosnie tego twojego filtra gąbkowego naprzedzanego  napowietrzaczem  jak sie sprawuje? warto coś takiego kupić?
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #23 : Listopad 18, 2010, 19:35:15 »

A ja mam pytanie odnosnie tego twojego filtra gąbkowego naprzedzanego  napowietrzaczem  jak sie sprawuje? warto coś takiego kupić?


Jeśli dla krewetek to warto, po pierwsze i co najważniejsze nie zasysa ich, krewecie mogą sobie siedzieć na nim (moje to lubią), woda jest przejrzysta, za pomocą pompki lub kranika na wężyku można regulować przepływ powietrza - wtedy z "dyszy" rurki filtra lecą mniejsze lub większe bąbelki. Wszystko też zależy od siły napowietrzacza, mój jest bardzo silny (stad założyłam kranik). Jeszcze nie miałam problemu z tym filtrem, mogę go polecić w 100% Smiley


...

Wczoraj zaobserwowaliśmy z mężem, że jedna z tych "dzikich" krewetek ze stawiku/jeziorka nosi jajeczka i to znacznie więcej niż RC, gdyż prawie jej się wysypują i ma problemy z chodzeniem (prawdziwa ciąża hehe).
Najwidoczniej "dzikie" krewetki rozmnażają się lepiej, mają więcej jajeczek niż ich hodowlani kuzyni, oraz większą zdolność reprodukcyjną - ciekawa obserwacja...Smiley Ciekawe jak długo będzie w tej ciąży, czy krócej czy dłużej od RC. Poniżej zdjęcie:

"Dzika" krewetka ghost z jajeczkami:



Udało mi się w miarę uchwycić tę tajemniczą pasiastą krewetkę, może teraz uda się rozpoznać rodzaj?



« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 09:46:07 wysłane przez Kantara » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: