Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « pytanie o rozmnażanie:brzanka sumatrzańska
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pytanie o rozmnażanie:brzanka sumatrzańska  (Przeczytany 5981 razy)
shurtugal
umiarkowany znawca terraryjnych płazów ogoniastych
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8

właściciel ryb słotkowodnych i salamandry waltla


« : Sierpień 04, 2010, 21:43:35 »

w akwarystyce siedzę od 5 lat a fachowo(czyli od kiedy mam neta) od 2 lat.Chciałbym w moim 40 l baniaku zacząć rozmnażąć brzanki sumat. więc kupiłem 3 brzanki.I tu mam problem, w sklepie ryby wyciągał mi nowy pracownik, i nie wiem czy wyłowił dobrze Undecided.W baniaku powinny pływać 2 samice i 1 samiec.Czy ktoś mógł by dać wyraźne  zdjęcie samicy i samca?
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2010, 22:10:43 »

 Wujek Google nie gryzie, wystarczy wpisać nazwę i na pierwszej lepszej stronie jest napisane jak rozróżnić płeć....

 PS: Po za tym jak mniemam, ryby które zakupiłeś są pewnie jeszcze młode, więc będziesz musiał odczekać jakiś czas aż da się je rozróżnić.
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2010, 22:13:27 »

polecam tę lekturę: http://www.wta.org.pl/pliki/artykuly/artykul_brzanki.html
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2010, 22:19:58 »

2 samice i 1 samiec. Próbujesz z ryby stadnej zrobić harem? Specem nie jestem ale pierwszy strzał w Google i wychodzi na to że w tarliskowym akwarium umieszcza się dobraną parę ryb (B.S.), które dobierają się z większej grupy.

"zdjęcie samicy i samca"
- Czasami warto po prostu poczytać na ten temat. Cywilizacja obrazka nie odpowie na wszystkie pytania.
Zapisane

shurtugal
umiarkowany znawca terraryjnych płazów ogoniastych
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8

właściciel ryb słotkowodnych i salamandry waltla


« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2010, 22:46:12 »

Serwisek dzięki za linka(dokupię jeszcze 3 ryby żeby było do pary).
Zapisane
mr_andre
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #5 : Maj 07, 2011, 20:06:32 »

Witam, odkopię temat żeby nie zakładać nowego, poniżej fotki moich brzanek(brzanki) czy stan rybki wskazuje na to że będzie składać ikrę?







Zapisane
Nowak
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #6 : Maj 07, 2011, 21:28:46 »

Nie - rybka przekarmiona.
Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #7 : Maj 12, 2011, 14:15:25 »

w akwarystyce siedzę od 5 lat a fachowo(czyli od kiedy mam neta) od 2 lat.Chciałbym w moim 40 l baniaku zacząć rozmnażąć brzanki sumat. więc kupiłem 3 brzanki.I tu mam problem, w sklepie ryby wyciągał mi nowy pracownik, i nie wiem czy wyłowił dobrze Undecided.W baniaku powinny pływać 2 samice i 1 samiec.Czy ktoś mógł by dać wyraźne  zdjęcie samicy i samca?
Poza tym, że jak już wyżej stwierdzono brzanki to ryby stadne, wydaje mi się że 40 litrów dobre jest dla bojownika, gupików, razbor, brzanek pięciopręgich itp . Dla brzanek zbiornik minimum 80 cm /100 litrów/. W mniejszym ryby będą się źle czuły, skarłowacieją, mogą się przyplątać choroby. Jeśli chcesz je rozmnażać w 40 - ok, przy założeniu że ich podstawowe mieszkanie ma metraż który podałem.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: