Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « Pierwszy raz Malawi. Czy wszystko dobrze?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pierwszy raz Malawi. Czy wszystko dobrze?  (Przeczytany 5268 razy)
przemo862
Nowy
*
Wiadomości: 26


« : Lipiec 11, 2010, 15:05:45 »

Witam, mam już od ponad roku zwykłe akwarium 126L jednak teraz zamierzam zacząć również zabawę z Malawi i co za tym idzie z pyszczakami.

A więc tak:
A) SPRZĘT:
1. Moje akwarium to 300L (wymiary: 120cmx50cmx50cm)
2. Oświetlenie to standardowe 2x30W
3. Co do grzałki to nie wiem czy lepiej 1 300W czy 2 rozmieszczone na końcach po 150W ?
4. Filtry to: zewnętrzny JBL e900 900 l/h, wewnętrzny to FIltr FAN 3 BIO PLUS Aquela 700 l/h.
5. Wkłady do filtra zewnętrznego to 1x biokulki i 3x ceramika.
6. Napowietrzacz Hailea ACO-9610 600 l/h

B) DEKORACJE:
1. Tło wewnętrzne mam zamiar wykonać sam ze styropiany pianki i CR-65.
 Co do tła sprawa jest taka, że chce w nim zamaskować filtry i grzałki i moje pytanie jest takie, gdzie zamocować filtr wewnętrzny oraz węże od filtra zewnętrznego,czy ma to jakieś znaczenie??
2. Co do skał to waham się między piaskowcami a Serpentynitem.
3. Podłoże to piasek kwarcowy.

C) RYBY:
1. Co do obsady to myślę o czym takim:
Pseudotropheus saoulosi 1 samce, 4 samic
Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" 2 samce 5 samic.

Jeśli ktoś ma jakieś rady lub coś by zmienił, z chęcią wysłucham bardziej doświadczonych akwarystów. Proszę również o wszystkie pomocne rady co zrobić, żeby potem nie żałować, że się nie zrobiło:))

Pozdrawiam
Zapisane
Gilbii
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2010, 17:38:52 »

Witam Nie jestem Doświadczonym akwarystą ale przemeblowałem już z 10 stron od A do Z Wink I mniej więcej się orientuje w tych sprawach;)

Co do sprzętu myślę że jest dobry , co do grzałki to ja bym kupił dwie i umieścił w dwóch rogach.

poza tym masz za mało światła , wszędzie pisze że 0.5W na litr ,a ty masz tylko 60W to trochę za mało, musiał byś przerobić trochę pokrywę.
(wiem że to niełatwe ale mnie prawdopodobnie też to czeka , pożyjemy zobaczymy)

Pomysłu na tło poszukaj w dziale "DIY" dużo tam tego.
na temat reszty się nie wypowiadam bo na tych rybach się nie znam , Poczekaj aż ktoś inny się odezwie.

Pozdrawiam
Gilbii
Zapisane

Akwarium to taki drugi świat.
Dyslektyk!
 Rybki,Żółw Żółtolicy, Kot
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 11, 2010, 18:26:05 »

W przypadku Malawii światło jest tak naprawde nieistotne, ponieważ w tym biotopie nie występują wodne rośliny...więc oświetlenie takie żeby ryby było widać starczy...Wink
Zapisane

Gilbii
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2010, 18:36:55 »

A to nie wiedziałem , mój błąd , przepraszam .

A w związku z grzałką??? co sądzisz??
Zapisane

Akwarium to taki drugi świat.
Dyslektyk!
 Rybki,Żółw Żółtolicy, Kot
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #4 : Lipiec 13, 2010, 17:56:43 »

ja mam saulosi. to piekne ryby. co do obsady to wejdz na ta strone http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=5646
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #5 : Lipiec 13, 2010, 20:52:59 »

Nie jestem specem od Malawi, ale swego czasu dość mocno interesowałem się tym biotopem, bo również zamarzyła mi się malawka w akwarium Wink. Co do połączenie tych dwóch gatunków (Pseudotropheus saoulosi i Melanochromis cyaneorhabdosc "Maingano" ) to powinno być ok. przy Twoim litrażu. Nie wiem tylko czy taka ilość samic i samców jednego i drugiego gatunku będzie odpowiednia.
Cytuj
Tło wewnętrzne mam zamiar wykonać sam ze styropiany pianki i CR-65.
Mam nadzieję, że zamieścisz zdjęcia, bardzo mi się podobają baniaczki Malawi z tłami wewnętrznymi.
Cytuj
Co do skał to waham się między piaskowcami a Serpentynitem.
To jest już raczej kwestią gustu. Zdecydowanie bardziej podobają mi się serpentynity, które tworzą bardziej ciemny, mroczny klimat w baniaku.
Najlepiej będzie jak wejdziesz na jakieś forum poświęcone Malawi i tam popytasz dokładnie o obsadę i pooglądasz sobie zbiorniki innych akwarystów.
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Lipiec 13, 2010, 21:12:12 »

Z obsady to niestety tylko i wylącznie jeden gatunek i to saulosi.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: