Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Neon Czerwony- zdychają, padają
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Neon Czerwony- zdychają, padają  (Przeczytany 20735 razy)
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #15 : Marzec 29, 2011, 08:54:49 »

do jakiego zbiornika je wpuściłeś ? Ile dni miała woda ? jak wpuszczałeś ryby ? jakie masz ph, twardość itp ? więcej info a nie jakiegoś nic nie mówiące ogólniki.
Zapisane

maksionek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #16 : Marzec 29, 2011, 11:27:56 »

NIe jestem hodowcą ani bardzo doświadczonym akwarystą.
 Jako pierwszą w życiu obsadę kupiłem 15 Neonków. Zaczęly zdychać, tracić płetwy. Zostało 5. Szukałem info po różnych stronach+rozmowy z hodowcami. W zasadzie wyklarował się 1 wniosek-Neonki u niektórych giną a u innych nie. A dlaczego-nikt nie wie. Jedna z osób powiedziaa mi ze na każde 10 zakupionych ginie jej 6-mając stadko 40 szt-zakupiła łącznie ok 100 rybek. Nie rozmnaża ich. Co kilka miesięcy dokupuje 10-15 szt. Ginie połowa. Stan stada stabilny.
Rozmawiałem z pracownikiem sklepu-młody człowiek który w sklepie prowadzi akwa- powiedział że oni mają Neonki nie od hodowcy-i średnio z przywiezionych-w ciągu 3 tyg ginie 30%-a warunki mają idealne. On w domu ma 1 obsadę od 2 lat-15 neonków-uzywa kranówki-bez odstania i bez środków dodatkowych-nic mu nie zginęło- wszystkie żyją. Wymienia wodę co 4-5 tyg-abo rzadziej. Nie polecił mi tej metody-ale u niego jest skuteczna Smiley
W sklepie gdzie chciałem po raz pierwszy zakupić-właściciel powiedział mi  że mam się nie martwic jak mi padną wszystkie-to normalne powiedział. Bardzo mnie to zniechęciło. Nie kupiłem od niego. Jednak miał rację.
Co do leczenia-nie wypowiem się.
U mnie temp w tej chwli jest na poziomie 27-29 st. Rybki nie chorują. Żyją. Gupiki sie rozmnażają. Neonki słabo widoczne-zostało 5-raczej każda osobno pływa.




Hej,
Też mi troche poginęły neonki (ale podejrzewam raczej poważną chorobę, której u Ciebie może nie ma. (oby)
natomiast chcę Ci zwrócić uwagę na temp. wody: neonki lubią max 25 st., a Ty masz do 29...

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: