Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267780 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #375 : Lipiec 27, 2011, 07:45:37 »

no akary są wyjątkowo płochliwe, na pewno stadko miedzików je trochę ośmiela. Kopanie dołków wróży tarło - to często pierwszy krok, proponowałbym jakiegoś zgrabnego otoczaka umieścić im w ustronnym miejscu.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #376 : Lipiec 27, 2011, 08:26:44 »

no akary są wyjątkowo płochliwe, na pewno stadko miedzików je trochę ośmiela. Kopanie dołków wróży tarło - to często pierwszy krok, proponowałbym jakiegoś zgrabnego otoczaka umieścić im w ustronnym miejscu.
Właśnie z tego powodu kupiłem miedziki.
Akary, gdy były same, w zasadzie nie wychodziły zza korzeni.
Teraz jest lepiej.
Mam jakieś otoczaki, pomyśle więc o umieszczeniu kamienia gdzieś za korzeniem - o ile oczywiście będzie miejsce - baniaczek jest bardzo mały Smiley
Zobaczymy co będzie, ryby pływają razem, co chwile trącają sie pyskiem, a przy tym są bardzo zgodne, nie widziałem by "pan domu" przeganiał panią Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #377 : Lipiec 27, 2011, 09:18:13 »


Mam jakieś otoczaki, pomyśle więc o umieszczeniu kamienia gdzieś za korzeniem - o ile oczywiście będzie miejsce - baniaczek jest bardzo mały Smiley


na pewno znajdziesz, brak odpowiedniego miejsca do złożenia ikry może powstrzymywać tarło a skoro ryby zachowują się jak piszesz trza im ułatwić. 
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
wilk6121997
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #378 : Lipiec 27, 2011, 10:32:34 »

otoczaka możesz położyć po prawej stronie z przodu tylko że akary będą się bały
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #379 : Lipiec 27, 2011, 11:44:58 »

na pewno znajdziesz, brak odpowiedniego miejsca do złożenia ikry może powstrzymywać tarło a skoro ryby zachowują się jak piszesz trza im ułatwić. 
Za tym korzeniem po lewej stronie coś by się znalazło.
Właśnie tam ryby w tej chwili siedzą, samica kopie, a samiec się przygląda swojemu opiekunowi czyli mnie Smiley
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #380 : Lipiec 27, 2011, 12:05:06 »

mrs - a czemu akurat takie podłoże? jak dla mnie wygląda mało naturalnie i sprawdza się w roślinniakach i krewetkariach. Nie myślałes o naturalnym podłożu i zwiększeniu kryjówek dla akar (kosztem roślin oczywiście). Rybki rzeczywiście wyglądają troszkę na zabiedzone. Miedziki, świetny wybór.
Pozdrawiam
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #381 : Lipiec 27, 2011, 12:35:22 »

mrs - a czemu akurat takie podłoże? jak dla mnie wygląda mało naturalnie i sprawdza się w roślinniakach i krewetkariach. Nie myślałes o naturalnym podłożu i zwiększeniu kryjówek dla akar (kosztem roślin oczywiście). Rybki rzeczywiście wyglądają troszkę na zabiedzone. Miedziki, świetny wybór.
Pozdrawiam
Manado to taki eksperyment, chciałem zobaczyć jak się sprawdzi w moim baniaku.
Po podloże nie jest w żaden sposób aktywne, nie wydziela do wody nic co miałoby poprawić kondycje roślin, jest za to bardzo porowate, co wg producenta mialo być świetnym siedliskiem dla bakterii nitryfikacyjnych i rzeczywiście tak jest. Widze to po odchodach, a raczej ich braku, bo tym jak szybko znikają martwe liście roslin. Podloże przerabia wszystko bardzo szybko. W piasku denerwowalo mnie to, że często było widac na nim odchody, o ile w baniaku BW to nie przeszkadzało bo tam z założenia miał być syf, to np. w Wiktorii bardzo mnie to drażniło.
Szukałem więc podłoża równie miękkiego co piasek i postanowiłem przetestować Manado. Akary w nim grzebią więc raczej im to pasuje.

Ryby zabiedzone, ale trzeba je było widzieć 2-3 tygodnie temu - dramat.
Mam nadzieje je podtuczyć i rozmnożyć.
Wygląda na to, że czują się u mnie nieźle.

Co do kryjówek to nie wiem za bardzo jak miałby one wyglądać, chyba jedynie poprzez dodanie korzeni które stworzą naturalne labirynty i schornienia dla ryb. Akary są już na tyle duże, że jakieś tam kokosy czy coś podobnego, odpadają.

Jak widziabyś Asagoth kryjówki dla akar?
Jestem otwarty na nowe doświadczenia Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #382 : Lipiec 27, 2011, 12:44:08 »

moje sajki po wpuszczeniu do nowej bańki jakiś czas nie podchodziły do tarła. Przyczyną był brak kryjówek, sprawę rozwiązał kokos z większą dziurą w rogu akwarium ukryłem go, kładąc na nim po skosie większy korzeń tworząc tym samym dodatkową kryjówkę. Wiadomo akary to nie sajki i nie są szczelinowcami jednak wedle mnie jakaś niewielka grota z odpowiednio ułożonych korzeni będzie w sam raz w chwilach stresu. No i kamień ale to już było.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #383 : Lipiec 27, 2011, 12:46:39 »

Ja bym dołożył i korzeni, i liści trochę. I przy okazji ładniej będzie.

Chociaż na pewno kokos będzie za mały?
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #384 : Lipiec 27, 2011, 12:58:43 »

Prawy róg akwarium, ułozyłbym tam coś z gałęzi i korzeni a w środek tak żeby nie było bardzo widać dałbym otoczaka, pisząc o kryjówkach miałem na myśli właśnie plątaninę drewna. A co do podłoża to i może ja bym go kiedyś spróbował, jeśli piszesz o tej denitryfikacji. No teraz nie wyglądają źle, ale widać po nich, że miały ciężką przeszłość...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #385 : Lipiec 27, 2011, 15:32:40 »

moje sajki po wpuszczeniu do nowej bańki jakiś czas nie podchodziły do tarła. Przyczyną był brak kryjówek, sprawę rozwiązał kokos z większą dziurą w rogu akwarium ukryłem go, kładąc na nim po skosie większy korzeń tworząc tym samym dodatkową kryjówkę. Wiadomo akary to nie sajki i nie są szczelinowcami jednak wedle mnie jakaś niewielka grota z odpowiednio ułożonych korzeni będzie w sam raz w chwilach stresu. No i kamień ale to już było.
A jak zachowują się Twoje sajki, płoszą się na widok przechodzących domowników czy raczej należą do ryb bardziej śmiałych?
Pomyśle o tej kryjówce, dziś będe w zoologu więc może jakiś korzeń przytaszczę, jęśli nie, zawsze pozostaje allegro.

Ja bym dołożył i korzeni, i liści trochę. I przy okazji ładniej będzie.

Chociaż na pewno kokos będzie za mały?
Liści mam bardzo dużo więc to nie kłopot.
Z korzeniami jest kłopot bo mam ich sporo, ale nie sa jeszcze gotowe.
Tak jak pisałem wyżej, zobaczymy co będzie w zoologu.

Odnośnie kokosa to sam już nie wiem, wydaje mi się, że będzie troszke za mały, ale gdybym kupił jakiś wyrośnięty egzemplarz...sam nie wiem, muszę o tym pomysleć.

Prawy róg akwarium, ułozyłbym tam coś z gałęzi i korzeni a w środek tak żeby nie było bardzo widać dałbym otoczaka, pisząc o kryjówkach miałem na myśli właśnie plątaninę drewna. A co do podłoża to i może ja bym go kiedyś spróbował, jeśli piszesz o tej denitryfikacji. No teraz nie wyglądają źle, ale widać po nich, że miały ciężką przeszłość...
Plątanina drewna zawsze mi się podobała, prawa strona rzeczywiście jest mało zagospodarowana, jak wyżej, pomyśle o tym.

Co do samych ryb, akwarium znajomego nigdy nie powalalo na kolana, zawsze było przerybione, ale to przeniesienie niechcianych ryb do małego zbiorniczka bez podloża, z jednym filtrem wewnętrznym, było przegięciem.
Zrobiło mi się żal akar, więc je wyrwałem.
Z resztą, te ryby zawsze mi się podobały, odstraszała mnie ich płochliwość - akwarium stoi w miejscu gdzie zawsze ktoś się kręci, niestety tylko na to pozwala układ mieszkania. Teraz, gdy już mam akary, mogę skupić się na ich pielęgnacji i doprowadzenia do sytuacji wyjściowej czyli odpowiedniego ubarwienia, odpowiedniej wielkości i odpowiedniego zachowania.

Asagoth, widze że masz puste szkło.
Długą przerwe planujesz?
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #386 : Lipiec 27, 2011, 16:46:03 »

Hmm.. W takim razie na korzenie trzeba poczekać.

Wiesz co? Może zrób coś w stylu, że kup kilka tych kokosów koło 8 nawet? Albo i więcej. Porozwalaj je np. przy pomocy siekiery, żeby uzyskać takie wypukłe, pojedyńcze elementy. Potem może położysz jedne na drugich, tak, że powinno Ci się udać utworzyć jakąś "norkę". Zasypiesz to liśćmi i powinno być git. Najlepiej gdzieś w rogu akwarium, albo w oparciu o jakiś korzeń czy szybę, powinno być łatwiej.

EDIT: W sumie to możesz tak jak pisali poprzednicy, porobić grotę z kamieni, tylko że zasypać to to liśćmi. Ładniej powinno być.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 16:54:26 wysłane przez thunderdome » Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #387 : Lipiec 27, 2011, 17:55:44 »

A jak zachowują się Twoje sajki, płoszą się na widok przechodzących domowników czy raczej należą do ryb bardziej śmiałych?
Pomyśle o tej kryjówce, dziś będe w zoologu więc może jakiś korzeń przytaszczę, jęśli nie, zawsze pozostaje allegro.

generalnie i sajki i meeki zazwyczaj z zaciekawieniem podpływają gdy podchodzi się do bańki, głównie liczą na jadło. "Odskakują" czyli płoszą w przypadku gwałtownych ruchów i tyle, ewentualnie gdy sajki się trą (jak w ostatnich dniach) to samica wystrzeliwuje tylko po jadło a samic wkurw.... podpływa do szyby jakby chciał atakować ciekawską personę.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #388 : Lipiec 27, 2011, 19:15:01 »

jeśli wszystko dobrze pójdzie to w 2giej połowie sierpnia powinna już u mnie być dostawa ryb...Wink jak na razie szkło dojrzewa
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #389 : Lipiec 27, 2011, 21:27:05 »

Hmm.. W takim razie na korzenie trzeba poczekać.

Wiesz co? Może zrób coś w stylu, że kup kilka tych kokosów koło 8 nawet? Albo i więcej. Porozwalaj je np. przy pomocy siekiery, żeby uzyskać takie wypukłe, pojedyńcze elementy. Potem może położysz jedne na drugich, tak, że powinno Ci się udać utworzyć jakąś "norkę". Zasypiesz to liśćmi i powinno być git. Najlepiej gdzieś w rogu akwarium, albo w oparciu o jakiś korzeń czy szybę, powinno być łatwiej.

EDIT: W sumie to możesz tak jak pisali poprzednicy, porobić grotę z kamieni, tylko że zasypać to to liśćmi. Ładniej powinno być.
Korzenie w zoologu strasznie drogie, widzialem dziś korzeń japoński średniej wielkości za 80zł.
Na początek może rzeczywiście kupie kokos, zrobie w jednym jego rogu dziurę i zobacze czy ryby do niego wpływają.
Jeśli tak będzie, pomyśle o konkretniejszej kryjówce.

generalnie i sajki i meeki zazwyczaj z zaciekawieniem podpływają gdy podchodzi się do bańki, głównie liczą na jadło. "Odskakują" czyli płoszą w przypadku gwałtownych ruchów i tyle, ewentualnie gdy sajki się trą (jak w ostatnich dniach) to samica wystrzeliwuje tylko po jadło a samic wkurw.... podpływa do szyby jakby chciał atakować ciekawską personę.
No to akary mają podobne zachowanie - z tym, że "odskakują" dużo częściej i to nie tylko przy gwałtownym ruchu Smiley

jeśli wszystko dobrze pójdzie to w 2giej połowie sierpnia powinna już u mnie być dostawa ryb...Wink jak na razie szkło dojrzewa
Pochwalisz się co tym razem będzie u Ciebie pływać?
Zapisane

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: