Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267810 razy)
wilk6121997
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #345 : Lipiec 18, 2011, 08:56:09 »

co tam nowego w baniaku,może jakieś fotki??
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #346 : Lipiec 19, 2011, 11:54:29 »

Dawaj fotki nowych nabytków Smiley
Mało czasu ostatnio mam ale fotki zrobie, może nawet wieczorem Smiley
Coś długi ten wieczór?
Gdzie obiecane zdjęcia? No gdzie?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #347 : Lipiec 19, 2011, 14:27:21 »

Coś długi ten wieczór?
Gdzie obiecane zdjęcia? No gdzie?
Słońce świeci długo. Leń mnie złapał przez okres wakacyjny i nie chce mi się biegać z aparatem o 22 - okno wychodzi bezpośrednio na baniak i zebym mógł zrobić w miare przyzwoite zdjęcie, musi być całkowicie ciemno na zewnątrz.
Zrobie zdjęcia w końcu, nowa obsada, jak doskonale wiesz, już pływa. Ryby są zdrowe, mają się świetnie - utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że z ostrogonami musiało być coś nie tak.

W sam baniak nie ingeruje, jedynie podmieniam wode. Rośliny sobie rosną bo rosną - troche glona też jest, ale to pewnie z powodu promieni słonecznych które padają bezpośrednio na baniak.
Mam po prostu bezproblemowy baniak z obsadą która nie sprawia żadnych kłopotów, za to ryby sa ładne i wdzięczne - na okres wakacyjny w sam raz. Na jesien pomyśle znów o czymś ambitniejszym i większym szkle, jeśli nie wypadną żadne nieplanowane wydatki. Tymczasem ciesze się wakacjami.

Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #348 : Lipiec 19, 2011, 16:38:42 »

To może zdradź chociaż co tam sobie pływa.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #349 : Lipiec 19, 2011, 17:09:16 »

To może zdradź chociaż co tam sobie pływa.
Zapomniałem o najważniejszym, przepraszam.

Dorosła para akary z maroni.
10 miedzików.

Jak widać, nic nadzwyczajnego, ryby jednak ładne.
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #350 : Lipiec 19, 2011, 17:43:16 »

Nie dość że ładne to jeszcze ciekawe. Pstryknij coś w wolnej chwili.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #351 : Lipiec 19, 2011, 18:51:11 »

Tymczasem ciesze się wakacjami.
Owocnego zwiedzania(wiesz o jaki kraj i miasto chodzi)
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #352 : Lipiec 24, 2011, 08:26:36 »

Nie dość że ładne to jeszcze ciekawe. Pstryknij coś w wolnej chwili.
Pstrykne dziś fotke, w końcu muszę się zmobilizować Smiley

Owocnego zwiedzania(wiesz o jaki kraj i miasto chodzi)
Już zwiedzone.
Za wyjątkiem owego miasta, zwiedo też najciekawsze zakątki wspomnianego kraju.
Było owocnie Smiley
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #353 : Lipiec 24, 2011, 10:50:09 »

Przywozisz ze sobą jakieś pamiątki z wakacji w postaci kamieni, korzeni lub inne takie Artefakty Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #354 : Lipiec 24, 2011, 10:53:30 »

Przywozisz ze sobą jakieś pamiątki z wakacji w postaci kamieni, korzeni lub inne takie Artefakty Wink
Niestety, nie było na to czasu Smiley

Jakis czas temu byłem na dosyć długiej wycieczce górskiej z której przytargałem sporo różnej wielkości korzeni.
Drewno moczy się i pewnie będzie się tak moczyć do jesieni, zobaczymy co z tego będzie.

Z obecnej bańki jestem zadwolony bo nic w niej nie musze robić, nie planuje więc urozmaiceń w postaci nowych korzeni czy kamieni Smiley
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #355 : Lipiec 24, 2011, 11:44:34 »

Ja kiedyś cykłem fotkę w górach pięknemu strumieniowi Smiley, wcześniej przemaszerowałem kawałek jego nurtem by wyszukać fajne miejsce.
Nabrałem z tego miejsca kilka kamoli i to co tab było i odtworzyłem to sobie w małym baniaku, była by rewelka, ale nie znałem się wtedy jeszcze w ogóle na roślinach i zakupiona w sklepie trawa akwariowa padła, został więc tylko HardSkape który i tak się nie najgorzej przedstawiał.
To były czasy kiedy myślałem, że po prostu niektóre rośliny w akwarium nie rosną Cheesy a ryb w akwarium pływało całe mrowie o zbrojnikach nie wspomnę (rany co sie wtedy wyrabiało Cheesy wole nie wspominać)

Reasumując, pamiątka była lepsza niż na foto (stary analog Wink )
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #356 : Lipiec 24, 2011, 14:42:48 »

W górach można całkiem fajne kamienie czy korzenie dorwać, w zbiorniku typu "mała Wiki" miałem kilka kamieni z Pienin.
Inna rzecz, że gdy znajdziesz coś fajnego i dużego na szlaku w wyższych partiach gór to ciężko jest to później zataszczyć do samochodu, szczególnie jeśli jesteś na etapie wchodzenia a nie schodzenia. Niemniej zawsze sobie coś przytaszczę, mniejszego lub większego ale coś przywiozę Smiley


Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #357 : Lipiec 24, 2011, 15:24:51 »

ja z wycieczki do kotliny kłodzkiej przytargałem jakieś 80-90kg skał Wink Łażąc zostawiałem za sobą małe kopczyki kamoli, a potem do auta, wsteczny i po kolei podjeżdżałem po kolejne znaleziska Wink Problem był tylko, jak trzeba było całość zataszczyć z auta do domu.

A tak już bardziej w temacie-jak mchy? Dają radę?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #358 : Lipiec 24, 2011, 18:35:13 »

ja z wycieczki do kotliny kłodzkiej przytargałem jakieś 80-90kg skał Wink Łażąc zostawiałem za sobą małe kopczyki kamoli, a potem do auta, wsteczny i po kolei podjeżdżałem po kolejne znaleziska Wink Problem był tylko, jak trzeba było całość zataszczyć z auta do domu.
Jeśli da się podjechać samochodem to nie ma kłopotu, gorzej jeśli jedyna trasa dojścia to po prostu szlak, a jeszcze gorzej jak wchodzisz jednym szlakiem a schodzisz innym Smiley W tym przypadku:
1. albo zabierasz "skarb" od razu i targasz go przez całą trase,
2. albo zostawiasz (jeśli trafisz na coś fajnego wchodząc) i wracasz specjalnie tą samą trasą.

W marcu wchodziłem na Pilsko, piękna malownicza trasa która w pewnym momencie jest bardzo zagliniona. Przypomniałem sobie (brodząc po kostki w glinie) jak Rodia wspominał kiedyś o postawieniu baniaka na samej glinie. Mysle sobie: zbiore troche, zobacze co z tego wyjdzie. Glina była jednak bardzo mokra i drobna jej ilość cholernie dużo wazyła, a był to szlak dojściowy na szczyt. Gdybym miał to taszczyć...czy to w góre czy to  dół, pewnie bym się wykonczył Smiley

A tak już bardziej w temacie-jak mchy? Dają radę?
Tak jak je postawiłem, tak zostały. Ani do przodu, ani w tył.
Nie dbam jakoś specjalnie o zielsko, nie leje nawet EC choć mam tego 250ml. W podłozu mam tylko kulki gliniano - torfowe. Mech jest zielony, ryby w nim grzebią więc jest ok. Microsorium bardzo szybko się przyjeło i rośnie.
Zrobiłem kilka fotek, wstawie za chwile więc sam zobaczysz.

W baniaku mam troche glona który obsiadł jedynie cryptocoryne, microsorium, mech, nurzaniec są czyste.

 
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #359 : Lipiec 24, 2011, 18:49:29 »

Obiecane kilka fotek:

1. Ogólny widok baniaka:


2. akara z maroni - foto1


A teraz mała zagadka, co to za małe diabły wyglądają zza krzaków? Smiley




« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 19:07:05 wysłane przez mrs » Zapisane

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: