Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 269097 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #270 : Kwiecień 17, 2011, 19:24:22 »

Faktycznie samiec pięknie się wybarwia.
Ile masz samców?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #271 : Kwiecień 17, 2011, 19:30:24 »

Faktycznie samiec pięknie się wybarwia.
Ile masz samców?
Ciężko powiedzieć.
W tej chwili wybarwiony jest tylko ten ze zdjęcia.
Nie widziałem podobnego zachowania u innych ryb, może są zdominowane.
Zobaczymy za jakiś czas.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #272 : Kwiecień 17, 2011, 19:50:54 »

Samiec jest dzisiaj nieco spokojniejszy, nie gania innych ryb, nie siedzi sam w gnieździe, pływa ochoczo z resztą obsady.
Jest wiec przyjemnie.
niedziela to wolne sobie zrobil Cheesy
piekne ryby Smiley gratulacje za cos innego niz zieleniak i gupiki (nie obrazajac nikogo).
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #273 : Kwiecień 17, 2011, 19:55:11 »

To dopiero początek wybarwiania się.
Za jakiś czas ryby będą wyjątkowo piękne.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #274 : Kwiecień 19, 2011, 09:54:59 »

Ryby faktycznie piękne! Świetnie ten samiec wygląda, zwłaszcza na górnej fotce.

A co do tego glona na podłożu, to trochę to zaczyna wyglądać na inwazję sinic. Aczkolwiek skoro ryby to skubią to raczej nie cyjano, bo ich chyba żadna ryba nie rusza (jedynie niektóre ślimaki, ze znanych mi - neritiny).

Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #275 : Kwiecień 19, 2011, 11:08:07 »

Ryby faktycznie piękne! Świetnie ten samiec wygląda, zwłaszcza na górnej fotce.

A co do tego glona na podłożu, to trochę to zaczyna wyglądać na inwazję sinic. Aczkolwiek skoro ryby to skubią to raczej nie cyjano, bo ich chyba żadna ryba nie rusza (jedynie niektóre ślimaki, ze znanych mi - neritiny).
Muszę chyba wyciągnąć flora glo ale jakoś ostatnio mi sie nie chce Smiley
Tak jak pisałem w którymś poscie wcześniej, celowo ją zostawiłem aby glon osiadł się na kamieniach, nie myslałem jednak o podłożu. Może masz racje, może są to sinice, sam nie wiem. Nawet jakoś specjalnie się temu nie przyglądałem. Jest bo jest.
Wyjme dzisiaj flore i włoże day light, zobaczymy czy coś się poprawi.
No i ciągle licze na zazielenienie kamieni bo ten brązowy glon niezbyt ładnie wygląda.
Widziałem kiedyś zbiornik malawi gdzie cała tylna szyba pokryła się zielonym glonem, podobnie kamienie.
Zawsze chciałem zrobić coś podobnego w swoim baniaku ale jakoś mi to nie wychodzi. Może baniak jeszcze za młody...
Z glonami jest tak, że jak ich nie chcesz to są, najczęściej wszystkie rodzaje. Jak je chcesz to albo ich nie ma - jak u mnie przez miesiąc, albo są ale nie takie jak się chce.

Zaciemnie najpierw baniak na kilka dni, zobaczymy czy coś się zmieni.
Jeśli to faktycznie sinice to szkoda ryb...
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #276 : Kwiecień 19, 2011, 21:24:57 »

Wg mnie to okrzemki poczytaj sobie to:
http://www.akwarium.net.pl/forum/woda/jak-zwiekszyc-kh/?prev_next=next
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #277 : Kwiecień 20, 2011, 05:28:46 »


To nie są okrzemki.
Miałem już okrzemki i wiem jak one wyglądają.
No i jest to tylko na podłożu.
Nie robie sobie z tego większych problemów, jedynie wizualnie jest to brzydkie.
Ryby to skubią więc nie jest tak źle.
Zbiore odmulaczem dziś ten zainfekowany piasek, podmienie 10-15% wody i za 2 dni to samo.
Zobaczymy co będzie.
Zbiornik jest jeszcze ciągle młody - kilka tygodni więc jak najbardziej ma prawo do glona - stąd mój brak zmartwień Smiley
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #278 : Maj 11, 2011, 12:09:10 »

Jak widać, na kamieniach osiadł się glon

To sinice.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #279 : Maj 11, 2011, 12:14:57 »

To sinice.
To były sinice Smiley
Dokładnie odmulone dno + na zaciemnienie baniaka na kilka dni + raczej skromne karmienie pomogło.
Powodem był zapewne słabo czyszczony piach.


Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #280 : Maj 15, 2011, 16:57:23 »

No dobra, muszę się pochwalić.
Pochwale się tym, że zbornika już nie ma Smiley
Remont mieszkania znacznie się przyśpieszył i trzeba było wynosić w zasadzie wszystko z mieszkania.

Ryby oddałem do sklepu zoologicznego z umową, że jeśli ryb nie sprzedadzą to moga do mnie wrócić a jeśli sprzedadzą...cóż, trudno..mam sporo pomysłów nawet jak na tak małe szkiełko.
Wzmocniłem tez podłoge w miejscu w którym ma kiedyś w przyszłości stanąć większe szkło. Jak odległa to będzie przyszłość zobacze po remoncie gdy podliczę całkowity koszt tej przyjemności Smiley
To tyle z chwalenia się Smiley

Pozdrawiam.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #281 : Maj 15, 2011, 17:41:40 »

Pewno przyjdzie nam nieco poczekać, ale myślę, że warto (zobaczymy).

Mam nadzieję, że sam remont nie  zaprząta twoją głową na dłużej i pomysłów na prawdę ci nie braknie lub nie zapodzieją się w tej burzy myśli Cheesy.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #282 : Maj 15, 2011, 18:32:04 »

Pewno przyjdzie nam nieco poczekać, ale myślę, że warto (zobaczymy).

Mam nadzieję, że sam remont nie  zaprząta twoją głową na dłużej i pomysłów na prawdę ci nie braknie lub nie zapodzieją się w tej burzy myśli Cheesy.
Mam pomysły na mały, obecny zbiornik, mam pomysły na duży baniak który chciałbym w końcu mieć ale nie mam pomysu na zbiorniku w przedziale 200-300l Smiley więc takowego nie kupuje - pisze to jak najbardziej powaznie.
Chciałbym bardzo znow zabrac się za żagle, tym razem jednak coś w stylu manacapuru lub leopoldi F0-F1 ale minimum dla tych ryb to wg mnie 150x50x60, ewentualnie dla leopoldi 200x50x50 lub manacapuru 200x50x60 - obecnie odpada - po prostu brak mi pieniędzy.
Myślałem też o CA ale dla ryb które chciałbym mieć, w/w 200-300l to w zasadzie kotnik.
Sporo ryb mnie się podoba, sporo ryb chciałbym mieć, wiele z nich z powodzeniem można trzymać w 80x40x40 więc w myśl powiedzenia "zastaw się a postaw się" na siłe zbiornika zmieniac nie będe.
No i nie jest też powiedziane, że nie będe miał z powrotem małej Wiki - jeśli sklep nie sprzeda ryb to bardzo chętnie znów się nimi zajme - bardzo je poubiłem no i miałem nadzieje doprowadzić do tarła.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #283 : Maj 15, 2011, 18:44:40 »

Jak Ciebie znam to raczej te same ryby nie zagoszczą ponownie w zbiorniku..
Chciałbym zobaczyć u Ciebie Leopoldi, a jeszcze lepiej Altumy. Niestety z wiadomych względów te drugie raczej odpadają
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #284 : Maj 15, 2011, 19:11:50 »

Jak Ciebie znam to raczej te same ryby nie zagoszczą ponownie w zbiorniku..
Raczej nie Smiley

Chciałbym zobaczyć u Ciebie Leopoldi, a jeszcze lepiej Altumy. Niestety z wiadomych względów te drugie raczej odpadają
Mam podłogę wzmocnioną na sporej powierzchni - tyle załatwiłem sobie przy remoncie - podłoga w końcu jest prosta i wzmocniona.
Kusi jakieś większe szkło, ostatnio nawet chciałem okazyjnie brać 120x50x50 ale kupie, wpakuje pieniądze i co dalej? Nie jest to baniak docelowy więc wolałem nie wydawać pieniędzy, poczekać troszkę, dozbierać i kupić w końcu to czego tak naprawdę chce.

Mówi się, że akwarystyka uczy cierpliwości i systematyczności i mogę się pod tym podpisać rękami i nogami, dodatkowo - okres pełnej fascynacji, napalenia i chęci wpakowania każdych pieniędzy w zbiornik mam już dawno za sobą. Podchodze do tego wszystkiego raczej spokojniej i rozważniej no bo co mi z baniaka 200x50x50 skoro mieszkanie byłoby nie wyremontowane?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zadałem sobie proste pytanie, czy wpakować pieniądze w baniak czy zabrać żone w jakieś fajne miejsce, żone które nie raz była dla mnie oparciem i pomocą, żone którą po prostu kocham? Odpowiedź była raczej prosta, no i patrząc na ściane widzę kiedyś w przyszłości w tym własnie miejscu baniak z którego będe dumny Smiley
Cholera, powiało patosem...Kończe zanim zrobie edycja Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: